Šokējošs atklājums! Ādas vēzis ir potenciālā lidotāju arodslimība

Izrādās, lidmašīnu pilotiem ir paaugstināta iespēja saslimt ar ādas vēzi.
Publicēts: 30.12.2014, Komentāri: 3

Izrādās, lidmašīnu pilotiem ir paaugstināta iespēja saslimt ar ādas vēzi. Viena stunda pilota kabīnē 30 000 pēdu augstumā lidojuma laikā UV starojuma ziņā līdzinoties 20 minūtēm solārijā, raksta «Daily Mail».

Lidmašīnu logi pilnībā UVA radiāciju nespējot bloķēt, jo izgatavoti no polikarbonāta plastmasas vai daudzslāņu kompozīta stikla.

Pētnieki brīdina, ka radiācijas līmenis ir vēl augstāks gadījumos, ja lidmašīna atrodas virs bieziem mākoņiem vai sniegotiem apgabaliem, kas var radiāciju atstarot.

UVA radiāciju zinātnieki saista ar DNS bojājumiem šūnās, un tā palielina risku saslimt ar ādas vēzi melanomu.

Gaisa satiksmes darbinieki arī saskaras ar paaugstinātu kosmisko staru iedarbības risku - rentgena un gamma stariem un subatomiskām daļiņām no kosmosa.

Kalifornijas Universitātes zinātnieki pie satraucošajiem secinājumiem nonākuši, mērot radiāciju pilotu kabīnēs lidojumu laikā.

Komentāri: 3
Avots: Tvnet.lv
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Luna 31.12.2014 17:29
Ļoti izsmalcināta (īpaši svētku reizei piemērota) ziņa... Cilvēks, kas to izvēlējies, ir izaudzis meža zaru būdiņā, cita izskaidrojuma šim "dvēseles smalkumam" neredzu. Laimīgu Jauno gadu!
0 2 atbildēt
Realmaven 31.12.2014 17:11
kartejais bezjeedzigais un nepamatotais zinatnieku atklaajums... tieshaam nav skaidrs kad beigsies taa murgu lieshana internetaa. Kgan laikam jasak shis te bullshits izmantot savaa labaa... Youtube visskatitakie video ir tie kur sensaacijas, tad nu jataisa debili nepamatoti shokejoshi fakti, kuri neatbilst patiesibai. Labi vares nopelnit.
1 1 atbildēt
Arm 31.12.2014 16:55
Nepietiek ar to, ka virsrakstā lietots nodrāztais vārds 'šokejošs'..un pat tas pats nav pareizi uzrakstīts..vai spellchekeri izgājuši no modes?
0 2 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci.lv

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

Erots 2019
www.RezervesDalas24.LV
Piedalies mūsu Facebook lapā piedāvātajā konkursā: