Jau šajā nedēļas nogalē Starptautiskais cirka festivāls Zelta Kārlis

5. Starptautiskais cirka festivāls “Zelta Kārlis”, Rīgas Cirkā no 23.- 26. janvārim.
Publicēts: 22.01.2015, Komentāri: 0

5. Starptautiskais cirka festivāls “Zelta Kārlis”, Rīgas Cirkā no 23.- 26. janvārim.

Jau piekto gadu pēc kārtas janvārī, Rīgas cirkā ierodas profesionālie cirka mākslinieki, lai piedalītos Starptautiskajā cirka festivālā „Zelta Kārlis- 2015”. Festivāla mērķis ir attīstīt labas cirka tradīcijas un sekmēt mākslinieku apmaiņu starp Latviju, Eiropu un citām pasaules valstīm.

Šogad dalībai festivālā ir pieteikuši mākslinieki no 14 pasaules valstīm- ASV,  Krievijas, Ukrainas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Zviedrijas, Vācijas, Somijas, Meksikas, Moldovas, Baltkrievijas, Itālijas un Šveices. Kopā tie ir turpat 50 priekšnesumi dažādos cirka žanros.

Gandrīz katrs festivāla dalībnieks ir pazīstams dažādu pasaules cirku skatītājiem un var lepoties par uzvarām dažādos citos pasaulē rīkotos cirka festivālos. Piemēram, akrobātu ansamblis, kura vadītājs Igors Stynka “Akrobāti ar krievu kārti” (pārstav Moldovu) tikko , pērnā gada  novembrī, kļuva par Wuhau (Ķīna) pasaules cirka festivāla “Zelta balvas” ieguvēju, savukārt Alihan Alikhanov vadītais septiņu ekvilibristu kolektīvs (slavenais Ņikuļina Cirks Maskavā) “Zeltu” Ķīnā izcīnīja 2013.gadā, bet pirms tam ar savu sniegumu pārsteidza Parīzes “Rītdienas Cirks” (Mondial du Cirque de Demaine ) un 35.Montekarlo festivāla žūriju un skatītājus...

Ik gadu festivālā piedalās arī Latvijas mākslinieki. 23.janvāra festivāla atklāšanas ierādē būs iespējams tikties ar mūsu māksliniekiem- iepriekšējo festivālu laureātiem, savukārt festivāla konkursa dienās arī šogad startēs divi mūsu mākslinieku cirka numuri. Olga priecēs ar enerģisko vingrojumu uz vertikālās virves, savukārt Ina un Kristaps startēs ar jauniestudētu kostīmtransformācijas priekšnesumu. Turēsim īkšķus!

Pērn pirmo reizi mūsu festivālā piedalījās gaisa vingrotāja no ASV, šogad, viņas iedrošināti, uz festivālu no Amerikas Savienotajām Valstīm lido jau  četri   dažādu cirka numuru mākslinieki. Pirmo reizi pie mums ieradīsies arī žonglieris no Meksikas!

Pašiem sava - slavenākā latviešu klauna, tautas mākslinieka Antonio  (Antona Markūna) balva – šogad būs festivāla klauniem. Šīs balvas autore ir gleznotāja, mākslinieka meita Alla Koroļova.

Festivāla balvu (Grand Prix, Zelts, Sudrabs, Bronza) autors jau tradicionāli ir viens no Latvijā populārākajiem dažādu reprezentatīvu balvu  dizaineriem, metāla māksliniekiem – Artūrs Endziņš.

Katra starptautiska festivāla līmeni nosaka ne vien mākslinieku kvalitāte un meistarība, bet arī žūrija, kurai uzticēts ļoti sarežģītais talantu izvērtēšanas  darbs. “Zelta Kārlī” ieradīsies Minskas (Baltkrievija), Baku (Azerbaidžāna), Taškentas (Uzbekistāna), “Brazil Jack” (Zviedrija), “Gasser Olympia” (Šveice) cirku direktori, Kijevas Municipālās cirka un estrādes akadēmijas rektors (Ukraina), Krievijas Valsts M.Rumjanceva (Karandaša) vārdā nosauktās cirka un estrādes mākslas skolas direktore, Valsts Berlīnes baleta un cirka mākslas skolas Cirka mākslas nodaļas mākslinieciskais vadītājs (Vācija), ASV, Krievijas un Dānijas cirka mākslas aģentūru vadītāji.

Festivāla norises laikā arī skatītajiem būs iespēja  izvēlēties savu favorītu, kurš festivāla noslēgumā saņems skatītāju simpātiju balvu-“Skatītāju simpātija”.

Šogad festivāls tiek rīkots ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Rīgas domes un  Valsts Kultūrkapitāla fonda  finansiālu atbalstu.

5. Starptautiskais cirka festivāla “Zelta Kārlis”  programma:

23.janvāris 18:00 Festivāla atklāšanas izrāde.

Skatītāji tiks iepazīstināti ar festivāla dalībniekiem. Būs skatāmi gan festivāla dalībnieku cirka priekšnesumi, gan īpašo festivāla viesmākslinieku priekšnesumi.

24.janvāris 12:00 Programma A. Konkursa izrāde. Festivāla dalībnieku priekšnesumi.

25.janvāris 16:00 Skatītāji vērtē māksliniekus un pēc izrādes var nodot savu vērtējumu balsošanas urnā.

24.janvāris 16:00 Programma B. Konkursa izrāde. Festivāla dalībnieku priekšnesumi.

25.janvāris 12:00 Skatītāji vērtē māksliniekus un pēc izrādes var nodot savu vērtējumu balsošanas urnā.

26.janvāris 18:00 Festivāla Galā izrāde. Festivāla laureātu un spilgtāko mākslinieku uzstāšanās. Balvu pasniegšana.

Izrāžu garums ~ 3 stundas, starpbrīdis 15.minūtes.

Biļešu cenas no 7, 50 līdz 19, 50  EUR  (bērniem līdz 5 gadiem, bez vietas, klēpī — 1,50 EUR).

Biļetes un dāvanu kartes var iegādāties Biļešu servisa kasēs visā Latvijā un www.bilesuserviss.lv/ 

www.cirks.lv/

Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Pievienot komentāru

Paparacci.lv

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV
Erots 2019
Piedalies mūsu Facebook lapā piedāvātajā konkursā: