Starptautiskā konference eSkills for Jobs 2015 pievērsīsies darba tirgus problēmām

Starptautiskajā konferencē "eSkills for Jobs 2015", kas norisināsies Rīgā, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros, galvenā uzmanība tiks vērsta uz digitālo un vadīšanas prasmju nozīmi jaunas uzņēmējdarbības uzsākšanā, kā arī e-prasmju nozīmi nodarbinātības veicināšanā.
Publicēts: 11.03.2015, Komentāri: 0

Starptautiskajā konferencē "eSkills for Jobs 2015", kas norisināsies Rīgā, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros, galvenā uzmanība tiks vērsta uz digitālo un vadīšanas prasmju nozīmi jaunas uzņēmējdarbības uzsākšanā, kā arī e-prasmju nozīmi nodarbinātības veicināšanā. Ar jaunākajiem e-prasmju apguves e-risinājumiem būs iespējams iepazīties interaktīvā izstādē, kas būs pieejama paralēli sesijām. 

Konferences sesijā “Ekonomikas digitālā transformācija” (Digital transformation of the economy) eksperti iepazīstinās ar starptautisku pieredzi uzņēmējdarbības uzsākšanā, kā arī diskutēs par priekšnoteikumiem tās sekmīgai attīstīšanai. Plānots pievērsties arī tām digitālajām prasmēm un nosacījumiem, kas ļaus uzņēmumiem nākotnē attīstīties ne tikai vietējā, bet arī starptautiskā mērogā. Digitālās uzņēmējdarbības attīstībai veltīto sesiju vadīs Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes lektors un žurnālists Kaspars Rūklis. Ar savu pieredzi dalīsies Eiropas Komisijas (EK) Digitālās attīstības nodaļas IKT vienības vadītājs Maikls Katinats (Michael Catinat), Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVTRC) komercdirektors Mihails Galuška, strauju izaugsmi piedzīvojušā iesācējuzņēmuma "FacilityLive" dibinātājs un vadītājs Žanpjero Lotito (Gianpiero Lotito), IT kompānijas "Tilde" padomes priekšsēdētājs Dr. Andrejs Vasiļjevs, kā arī "Connection Codes" līdzdibinātājs Kristaps Banga un "TechHub Riga" līdzdibinātājs, audio tehnoloģiju kompānijas "Real Sound Lab" līdzdibinātājs un vadītājs Viesturs Sosārs.

Konferences sesijā "IKT nozīme nodarbinātībā” (The impact of ICT on employment) dalībnieki pievērsīsies IKT nozīmei nodarbinātības paaugstināšanā. Vairāki uzņēmumi dalīsies savā veiksmīgas attīstības pieredzē, kā arī analizēs potenciālās jaunās darbavietas, kas varētu veidoties pateicoties digitālajai attīstībai. Tāpat īpašu vērību eksperti pievērsīs jauniešu nodarbinātībai un iespējām pilnībā izmantot e-prasmju potenciālu veiksmīgas karjeras veidošanā. Šo diskusiju vadīs Beļģijā esošā izglītības un nodarbinātības iesācējuzņēmuma "YouRock Online Ltd" dibinātājs un vadītājs Jans Klifords (Ian Clifford). Ar savu redzējumu un praktiskiem ieteikumiem uzstāsies "Swedbank" Baltijas Klientu apkalpošanas kanālu kompetences centra vadītājs Ģirts Bērziņš, IT drošības institūcijas CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina, "LMT" Korporatīvo klientu nodaļas vadītājs Edgars Grandāns, "Nestlé" Starptautisko attiecību vadītāja Ariana Rastauskaite, "Cisco Systems" Eiropas Korporatīvo attiecību vadītājs Kerols Nīvalds (Karol Kniewald), kā arī Labklājības ministrijas un EK pārstāvji.

Konferences laikā visas dienas garumā būs iespēja apmeklēt interaktīvo izstādi "Tools and solutions for e-Skills development", kurā vadošie Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares uzņēmumi prezentēs savus izstrādātos e-risinājumus e-prasmju attīstībai.

Tajā būs iespēja apskatīt Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) paveikto projektā "Informācijas Tehnoloģiju apmācības mazajiem un mikro uzņēmumiem konkurētspējas un produktivitātes veicināšanai" (APA/1.3.1.1.1/12/03/001), kā ietvaros Latvijas mazo un mikro uzņēmumu (MVU) darbinieki pilnveidoja savas e-prasmes. Projekts uzsākts 2013. gadā ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) atbalstu, – tā īstenošanas laikā paredzēts veikt vairāk kā 6 000 apmācību 16 dažādās programmās. Jau šobrīd projektā iesaistījušies vairāk kā 1 200 komersantu no visdažādākajām nozarēm un Latvijas reģioniem. Apmācības notikušas gan Rīgā, gan 10 citās Latvijas pilsētās. Konferences un izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar LIKTA pieredzi, kā labāk izstrādāt MVU specifikai atbilstošas IKT apmācību programmas, efektīvāk motivējot mazos uzņēmumus apgūt digitālās prasmes.

Izstādē būs iespēja iepazīties arī ar 2014. gada IKT balvas "Platīna Pele" finālistu kategorijā "Mobilās lietotnes", kas saņēma arī Eiropas “eSkills for Jobs” speciālbalvu par izcilu digitālo risinājumu izglītībai - mobilo lietotni “Gudrinieks”. Tā izstrādāta pēc vadošā informācijas tehnoloģiju uzņēmuma „Tieto Latvia” iniciatīvas. “Gudrinieks” ir izglītojoša bezmaksas aplikācija matemātikas apguvei pirmsskolas vecuma bērniem un pirmo divu klašu skolēniem ar mērķi rosināt bērnu interesi par matemātiku jau no mazotnes. Aplikācijā ietvertie uzdevumi izstrādāti, balstoties uz Valsts izglītības satura centra (VISC) metodiķu ieteikumiem, piedāvājot bērniem iespēju mācīties pazīt un zīmēt ciparus, orientēties telpā, atpazīt ģeometriskās figūras un krāsas, attīstīt loģisko domāšanu, saskaitīt un atņemt, reizināt un dalīt, risināt teksta uzdevumus. Šī ir vienīgā aplikācija latviešu valodā, kas izveidota saskaņā ar Latvijas izglītības programmas vadlīnijām un var tikt izmantota kā mācību palīglīdzeklis matemātikas apgūšanā.

Tāpat izstādē ar saviem sasniegumiem un jaunākajiem risinājumiem IKT jomā iepazīstinās arī tādi Latvijas IKT nozares uzņēmumi kā "Accenture Latvia", SIA "Infinitum 8", AS "Datorzinību centrs", SIA "Baltijas Datoru Akadēmija", “Infogr.am”, “Cisco” un Latvijas Universitāte, “Uzdevumi.lv”, “Microsoft Latvia”, “IT Demo Centre”.

"Digitālās telpas straujā attīstība pozitīvi ietekmē ne tikai katra e-prasmīga indivīda ikdienu, bet arī uzņēmējdarbības vidi kopumā - radot būtiskus priekšnosacījumus dažādu jaunu biznesa virzienu un pakalpojumu radīšanā un sniegšanā patērētājiem. Tā, piemēram, kā biznesa virziens attīstās tālmācība, jo piedāvā studiju procesu attālināti jeb neklātienē. Interese gan Latvijas, gan ārzemju augstskolās par e-studijām pieaug, kam galvenais iemesls ir iespēja mācīties sev izdevīgā laikā un vietā, izvēlēties sev individuālu mācību tempu un pieeja digitālajai mācību materiālu bāzei vienuviet," stāsta Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente (LIKTA) Signe Bāliņa.

Kā ziņots, "eSkills for Jobs 2015" konference notiks 2015.gada 13.martā Rīgā, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros. Tā pulcēs ap 250 starptautiska mēroga informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares profesionāļu, e-prasmju politikas veidotāju, nozares uzņēmumu un nevalstisko organizāciju pārstāvju, lai diskutētu par e-prasmju nozīmi darba tirgū un IKT lomu globālās ekonomikas attīstībā. Konferences laikā svinīgi tiks atklāta Eiropas Komisijas (EK) informatīvā kampaņa "e-Skills for Jobs 2015".

Latvijā konferences koordinatori ir LIKTA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) un Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariātu. Konferences partneris ir EK. Galvenie atbalstītāji – "CISCO", "Microsoft", tehnoloģiskais partneris "Latvijas Mobilais Telefons", bet galvenie organizatori ir Eiropas skolu sadarbības tīkls (European Schoolnet) un "Digital Europe".

Konference un izstāde tiek rīkota sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). Plašāku informāciju par konferences programmu var aplūkot konferences mājaslapā - eskillsforjobs.lv/programme/.

Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Pievienot komentāru

Paparacci.lv

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV
Erots 2019
Piedalies mūsu Facebook lapā piedāvātajā konkursā: