LIKTA veicinās mākoņdatošanas iespējas

Lai veicinātu Latvijas programmizstrādes uzņēmumu un organizāciju iespējas izmantot Platform-as-a-Service (PaaS) vidi savu lietojumprogrammu izvietošanai, LIKTA iesaistījusies Eiropas Savienības FP7 projektā – PaaSport.
Publicēts: 05.05.2015, Komentāri: 0

Lai veicinātu Latvijas programmizstrādes uzņēmumu un organizāciju iespējas izmantot Platform-as-a-Service (PaaS) vidi savu lietojumprogrammu izvietošanai, LIKTA iesaistījusies Eiropas Savienības FP7 projektā – PaaSport. Tā mērķis ir risināt datu un lietojumprogrammu pārnesamības (portability) jautājumus PaaS vidē.

Projekta galvenā mērķa auditorija ir mazie un vidējie uzņēmumi, kuri darbojas programmizstrādes jomā. Šiem uzņēmumiem projekta rezultātā tiks piedāvāts savus lietojumus izvietot un migrēt piedāvātajā PaaS vidē, samazinot izmaksas un piedāvājot elastību, kura nav pieejama citās vidēs.

Viens no šķēršļiem PaaS vides izmantošanā ir tā saucamā piegādātāju „lock-in” problēma. Projekta mērķis ir rast risinājumus, lai mazinātu atkarību no viena konkrēta piegādātāja. Vēl viens projekta mērķis ir izveidot PaaS piedāvājumu (marketplace), kas ļaus maziem un vidējiem uzņēmumiem vieglāk atrast piemērotus PaaS mākoņdatošanas piedāvājumus, kā arī atvieglos mobilo mākoņdatošanas lietojumu izstrādi un izvietošanu PaaS vidē.

PaaSport projekts tiek līdzfinansēts Eiropas Savienības FP7 2007- 2013 programmas ietvaros. Projektu koordinē IT asociācija no Vācijas – BITMi. Vairāk informācija par projektu: www.paasport-project.eu/.

Par LIKTA

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) ir profesionāla nevalstiska organizācija, kas izveidota 1998. gadā un aptver visu Latvijas IKT nozari – informācijas tehnoloģijas un programmatūru, telekomunikācijas un pakalpojumu sniedzējus. LIKTA mērķi ir veicināt informācijas sabiedrības izveidi un nozares attīstību Latvijā. LIKTA apvieno nozares organizācijas, kā arī individuālos biedrus un asociācijas. Plašāka informācija: www.likta.lv/

Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Pievienot komentāru

Paparacci.lv

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV
Erots 2019
Piedalies mūsu Facebook lapā piedāvātajā konkursā: