Smeldzīgs sāpju stāsts: Harija Ozola meita nepaspēja uz tēta bērēm

Publicēts: 11.06.2015, Komentāri: 22

25. maija rītā sirds pārstāja pukstēt tautā mīlētajam aktierim un mūziķim Harijam Ozolam (51). Bēres un citus jautājumus, kas saistīti ar mūziķa apbedīšanu, kārtoja viņa skatuves partnere Santa Zapacka. Viņa allaž bija līdzās un palīdzēja Harijam līdz viņa pēdējam elpas vilcienam, kā nu vien spēja. Harijs ļoti mīlēja skaisto Santu, un tā palika viņa mūža nepiepildītā mīlestība - vēsta žurnāls Vakara Ziņas.

Pēc pārdzīvotajām sērām Santu emocionāli atbalsta viņas vīrs, meita un dēls. Dziedātāja neslēpj, ka, visu laiku rūpējoties par Hariju, viņa pati iedzīvojusies nopietnās veselības problēmās.

Meita Laura ieradīsies apglabāt urnu

Daudziem Harija Ozola talanta cienītājiem joprojām smeldzīgi sāp, jo mākslinieks aizgāja tik pēkšņi, klusējot par smago slimību. Harijs nevienam neko nestāstīja, jo tāda bija viņa dzelžainā griba. Slēpa pat no savas skatuves kolēģes Santas Zapackas. Tikai šā gada janvārī, kad Harija veselības stāvolis jau bija krietni pasliktinājies, viņš beidzot pateica Santai, ka ir smagi slims. Taču viņš cerēja un ticēja, ka būs labi, ka viņš izdzīvos. Tikai tagad Santa atklājusi, ka Harijs bija iegādājies nemirstības sēni, kas saukta arī par Dieva ārstniecības augu. Rūpējies par sēni un lietojis to uzturā, nevis laikus vērsies pie mediķiem pēc palīdzības.

Jau iepriekš »Vakara Ziņas« rakstīja, ka Harija cīniņš ar audzēju izrādījās neuzvarams. Harijs aizgāja mūžības ceļu. Daudzi viņa tuvinieki jau atdusas kapu kalniņā. Daži radi ir Gulbenē, bet Zviedrijā jau ilgus gadus dzīvo viņa vienīgā meita Laura. Uz bērēm gan Laura nepaguva ierasties, jo par tēva slimību uzzināja tikai dienu iepriekš, pirms bija beigusi pukstēt viņa sirds. Santa sarunā ar »Vakara Ziņām« stāsta, ka Laura ieradīsies Rīgā jau tuvākajā nākotnē, kad tikai dažu tuvinieku lokā, ko var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem, Rīgas Lielajos meža kapos līdzās leģendārās aktrises Antras Liedskalniņas kapu kopiņai apbedīs urnu ar dēla Harija Ozola pelniem.

Santa palīdzot Harijam, sabeigusi savu veselību

Visu šo laika posmu, līdzko Santa uzzināja par Harija baiso slimību, viņa centās kolēģi bieži apciemot, interesējās, kā norit ārstēšanās. Pati sevi Santa šajā laikā bija aizmirsusi, un nu arī viņa iedzīvojusies nopietnās veselības problēmās. Dziedātāja jau bijusi pie ārstiem un gaida, kāda būs viņas slimības diagnoze un kāds atveseļošanās process. Santa atzīst, ka primārais tagad ir padomāt par sevi. «Pamazām sāku atgriezties reālajā dzīvē. Un tagad man jātiek galā pašai ar savām problēmām. Harijs ir aizgājis, esmu viņu apglabājusi, un tagad ir jādzīvo tālāk. Turklāt jau 13. jūnijā man ir jāuzstājas LNT raidījuma «Dzintara dziesmas» finālkoncertā Jelgavā. Mūsu dueta izpildītā dziesma «Paprasiet» ir iekļuvusi finālā,» stāsta Santa.

Tiesa gan, apburošā dziedātāja atzīst, ka par savām skatuves gaitām vēl nevar neko pateikt. Taču par vienu viņa ir pārliecināta, ka nemeklēs citu dueta partneri, lai dziedātu duetus, ko reiz izpildīja kopā ar Hariju. Iespējams, dziedās viena, bet pagaidām vēl pāragri spriest, laiks saliks visu pa plauktiem.

Nepiepildītā mīlestība

Santa atzīst, ka par Harija dzīvi viņa varētu sarakstīt bestselleru, vēl iespaidīgāku nekā Mudītes Šneideres rakstītā grāmata par Harija mammu – izcilo latviešu teātra leģendu Antru Liedskalniņu. Taču grāmatu nesagaidīsiet, Santa to nerakstīs. Atmiņas par skatuves kolēģi mūžam paliks pie viņas. Lai arī iepriekš daudzi skatītāji domās bija saveduši kopā estrādes duetu – Santu un Hariju. Viņi bija pāris tikai uz skatuves desmit gadu garumā. Santa sarunā liek nojaust, ka Harijs bija viņā iemīlējies, bet šai mīlestībai nebija atbildes. Santai ir stabila ģimenes dzīve – mīļots vīrs un divi bērni, un viņa nekad pat domās nepieļāva, ka varētu aiziet no ģimenes. Harijs bija sapņotājs un dzīvoja savā iedomu pasaulē, bet Santa – reālajā dzīvē ar savu ģimeni.

Santa pieļauj, ka Harijam sāpēja, ka Santas sirds pret viņu bija vēsa, taču skaļi viņš par to nerunāja. Santa, kavējoties atmiņās, pieļauj, ka Harijam bija divas būtības. Uz skatuves viņš bija drošs un pārliecināts, bet savā privātajā dzīvē juties gaužām vientuļš. Viņš esot bijis lielisks dzīves aktieris un visu, kas sāpējis, prasmīgi slēpis.

Lai aizmirstos un kaut cik izjustu mīlestību, Harijam bija vairākas īslaicīgas attiecības. Viņš nesolīja sievietēm kvēlu mīlu vai vest pie altāra. «To gan es zinu, ka pret visām savām sievietēm jeb draiskulītēm no dažādām Rīgas vietām viņš bija patiess. Ar kādu arī dzīvoja kopā, bet tas bija īslaicīgi. Viņš nevienai nebija teicis, ka viņa ir īstā. Dziļi sirdī viņš bija vientuļš,» tā Santa.

Līdzīgi no dzīves aizgājis Harija tēvs Elmārs Ozols. Pēc tam, kad bija izšķīris no Antras Liedskalniņas, viņš tā arī nespēja vairs iemīlēt citu sievieti. Antra bija viņa mūža mīlestība, un Elmārs no dzīves aizgāja klusi un vientuļi.

Mantojumā parādsaistības

Runājot par Harija Ozola mantojuma lietām, izrādās, šis process ir sarežģīts. Santa atklāj, ka viņa nevēlas to uzņemties. «Treknajos gados» Harijs bija bankas kredītā iegādājies labu dzīvokli, kas tobrīd maksāja neadekvāti dārgi. Gāja laiks, taču viņa finansiālie ienākumi nebija tik lieli, lai segtu ikmēneša maksājumus, kas nebija mazi. Parāds auga augumā, līdz banka dzīvokli atsavināja. Parāds palika. Šobrīd tam, kas uzņemsies mantot autortiesības uz Harija Ozola komponētajām dziesmām, līdzi nāks arī parādsaistības.

Komentāri: 22
Avots: Vakara Ziņas, Nra.lv
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Lii 14.06.2015 23:34
No Zviedrijas var uz Lv paris h attikt.Meita ar riktiga kaza...
1 0 atbildēt
olga 13.06.2015 23:03
Es domāju ka vina arī milēja Hariju,tikai darīja to gudri,neškirot savu laulību.Varbūt ja nebūtu vinas blakus,Harijs sen būtu izveidojis ģimeni ar citu sievieti.
4 0 atbildēt
Vija. 12.06.2015 01:01
Paturēsim atmiņā Hariju tādu kāds viņš bija,priecējot mūs ar savām dziesmām kopā ar Santu,jo katrs cilvēks ir vesela paaudze,kas piedzimst un mirst reizē ar viņu.......Lai vieglas smiltis Harijam!Visu cienību viņa īsajam mūžam!
45 0 atbildēt
sarmite 11.06.2015 22:53
Mazliet,mazliet mainijas attieksme pret Santu,izlasot rakstu kluva vel vairak zel Harija,mazliet no vinas puses ta ka nodeviba,jo mes nezinam ka tur bija...varbut otradi...bet,sirds joprojam sap,tik skumji, ka ne par vienu aizgajuso.Gribas vel un vel klausities vina dziesmas,bet nevajag....lai dus Dieva miera,tagad bez sapem un mocibam
127 1 atbildēt
ILGA 11.06.2015 22:12
Kā dzīvot un ko mīlēt Harijs Ozols izvēlējās pats un Viņa talanta cienītājiem,kā arī līdzcilvēkiem atliek respektēt un cenīt Viņa pienemtos lēmumus,dzīvam esot.Nenoliedzami Santa bija Harija lielā mūza un tā tas,lai arī paliek.Uzskatu,ka nevienam nav tiesības pārmest otram par viņa,šinī gadījumā Viņas atklātību.Meitai varu novēlēt izturību un lepoties ar savu tēvu,jo dzīvē nekas nav viennozīmīgi.
14 1 atbildēt
Aija 11.06.2015 22:06
piekrītu Lindai....tas nav ētiski tā runāt,kad cilvēks to vairs nevar nedz apstiprināt nedz noliegt....un vēl ka jau intervija viņa ir minejusi,ka viņš par savām jūtām pret viņu skaļi nekad....NEKAD nav runājis,tad no kurienes tāda pārliecība,ka viņa it kā bija viņa nepiepildītā mīlestība....uzvedība dažādiem cilvēkiem ir atšķirīga,kas vienam var likties iemīlešanās,otram vienkārši ļoti atklata un tuva draudzība....cieņa pret to otru cilvēku...tomēr 10 gadi naw mazs laiks...lai pa visiem siem gadiem skaļi nepateiktu otram cilvekam,ka mīl....
58 1 atbildēt
sieviete 11.06.2015 21:42
Pierītu Lindai. Pēc tuva cilvēka aiziešanas tā nerunā
8 1 atbildēt
Tino 11.06.2015 21:16
Ceru, ka žurnālisti būs tik cilvēcīgi un godprātīgi,ka liks mierā Ozola meitu Lauru,kad viņa ieradīsies atvadīties no tēva,un tuviniekus, kad Meža kapos apglabās ne ar vienu citu nesajaucamā dziesminieka pelnu urniņu.
32 12 atbildēt
Linda 11.06.2015 21:14
Santai jau nu gan nevajadzēja publiski stāstīt tādas lietas kā, ko Harijs mīlēja vai nemīlēja. Jo īpaši tādēļ, ka viņš pats to vairs nevar nedz apstiprināt ne noliegt. Un izteicieni par draiskulītēm izklausās pēc sievišķīgas greizsirdības. Varbūt Santa pati to Hariju patiesībā mīlēja, tikai bija pārāk pareiza, lai tam ļautos un arī negribēja šķirties no ērtas un nodrošinātas dzīves, ko garantēja vīrs.
87 18 atbildēt
lulu > Linda 12.06.2015 15:16
Iespējams, ka Lindai taisnība, jo viņam bija ko mīlēt arī bez Santas.
4 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci.lv

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV
Piedalies mūsu Facebook lapā piedāvātajā konkursā: