Drausmīgi. Trolejbusa nobrauktās māmiņas un meitiņas dzīvības maksā 150 EUR

Par sievietes un bērna nāvējošu sabraukšanu, izmaksā smieklīga kompensācija - 150 eiro. Tas tiešām ir "ekskluzīvi". Tikai Latvijā - Eiropas savienības valstī.
Publicēts: 12.10.2015, Komentāri: 29
Policija nodevusi tiesai lietu par sievietes un bērna sabraukšanu, kurā par vainīgu atzīta trolejbusa vadītāja. Bez ģimenes palikušajam vīram par katru bojāgājušo apdrošinātājs izmaksājis kompensāciju 150 eiro, vēsta TV3 raidījums «Nekā Personīga».

Pirms pusotra gada trolejbuss nāvējoši sabrauca jaunu sievieti ar bērnu. Viņa ar meitu ielai pāri gāja pie atļautās zaļās gaismas. To secinājusi policija, kas izmeklēšanu pabeigusi un jau drīz pie tiesas tiks saukta trolejbusa vadītāja.

Bez ģimenes vienā mirklī palikušais laulātais un bērna tēvs vērsās pie apdrošinātāja, pie kura Rīgas satiksme apdrošina gan materiālos, gan morālos zaudējumus. Vīrietim izmaksātā kompensācija tālu pārsniegusi cinisma robežu - par katru bojā gāgājušo viņam pienākoties 150 eiro.

Izrādījies, ka apdrošinātājs izmaksājis atlīdzību uz spēkā neesošiem Ministru kabineta noteikumiem. Avārijā ģimeni zaudējušais vīrietis vērsies tiesā pret apdrošinātāju. Šai tiesvedībai var būt būtiska ietekme, jo, iespējams, atklāsies, ka līdz šim satiksmes negadījumos cietušie kompensācijas par morālo kaitējumu saņēmuši pēc aplamas sistēmas.

Pagājušā gada 26.maija rīts bija neierasti saulains. Valsts pārvaldē strādājošais Ansis Priede savu ģimeni ikdienas gaitās vienmēr pavadīja ar mašīnu. Liktenīgajā dienā viņš ierosināja izmantot labo laiku un uz darbu doties kājām. Ansis no mājām izgāja pirmais, 32 gadus vecā Linda un viņu 4 gadīgā meita Žanete mazliet vēlāk.

Jauno sievieti ar bērnu nāvējoši sabrauca uz gājēju pārejas Čaka ielā. Viņas ielu šķērsoja pie atļautās zaļās gaismas. 18.trolejbusa vadītāja pārbrauca pie sarkanās gaismas, un uzreiz nebremzēja, uztriecoties gājējām. Pasažieri stāsta,ka trolejbuss sievieti vēl vilka mazu gabalu līdzi. Meitenīte no gūtajām traumām mira notikuma vietā. Viņas mammas dzīvība izdzisa tās pašas dienas vakarā slimnīcā.

Rīgas satiksmes darbiniecei negadījuma izraisīšanas brīdī bija 59 gadi. Viņa liecības nesniedz un savu vainu neatzīst. Krimināllietu pret trolejbusa vadītāju tiesa skatīs decembrī. Neskatoties uz policijas savāktajiem pierādījumiem, Rīgas satiksme ir iestājusies par savas darbinieces advokātu, sakot, ka viņa nav vainīga . Un nekādu kompensāciju cietušajam Ansim Priedem maksāt negrasās.

Bez ģimenes palikušais Ansis Priede pēc atlīdzības vērsās pie apdrošināšanas kompānijas «Gjensidige Baltic», kur Rīgas satiksme jau ilgus gadus apdrošina savus transporta līdzekļus.

Apdrošinātājs sākotnēji lūdza cietušajam iesniegt notiesājošu galīgās tiesas instances spriedumu, kurā būtu redzams, ka vainīga negadījumā ir Rīgas satiksmes darbiniece. Bet tad šī gada maijā nolēma segt bēru izdevumus un par sāpēm un garīgajām ciešanām izmaksāt Priedem morālo kompensāciju.

FOTO UN VIDEO ŠEIT
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaa 12.10.2015 15:34
Lasu komentarus......neiet runa par naudu,valsti vajag tiesat par to ka pielauj nesodamibu....
1 0 atbildēt
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA 12.10.2015 15:31
Piederigajiem varu ieteikt,sudza lv tiesa,Haga,tur jums palidzes,pasi dzivojam holande,atsauksmes par Hagas tiesu pozitivas,vajag to valsti kartigi sapurinat!
3 0 atbildēt
Kapeiku drāzēju tauta. 12.10.2015 15:28
Viņam nauda ģimeni atgriezīs?Riebjas šī attieksme. Kāda vēl nauda? Tu domā tam vīrietim, kurš ģimeni zaudēja, tagad nauda interesē?? Pie atbildības jāsauc autobusa vadītāja, neviss jākasa kopā kompensācijas.
0 3 atbildēt
UN 12.10.2015 15:25
TO APDROSINĀŠĀNAS FIRRMU ĀRĀ NO AAAPRITES

ĀŖĀ NO APRITES!!!!!!!!!!!

VIDAM ATVERIET DURVIS
3 0 atbildēt
Daudzbērnu ģimenes tēvs Andris 12.10.2015 15:19
Tikai LV kaut kas tāds iespējams! tiešām 'ekskluzīvs' ...
6 0 atbildēt
doremi 12.10.2015 15:05
līdz asarām ..skaista mīļasmeitenes ..skaista gimene.

te vnk jaiet tālāk ,kaut uz STRAZBŪRU VAI es TIESĀM..KLAJA ŅIRGĀŠĀNĀS LATVIJAS TERITORIJĀ AOZIET JAU TIK TĀLU ,KA MIRUŠO ĶERMEŅI NAV VAIRS NEKO VĒRTI ,NEMAZ NERUNĀJOT PAR TĀM CIEŠANĀM ,KO IZCIEŠ TĒVS UN PĀRĒJIE ĢIMENES LOCEKĻI.JA MIRUŠOS NEPIECELS ,TAS GAN ,BET TAS NENOZĪMĒ ,KA SAMAKSA VAR BŪT TIK SMIEKLĪGA ,KA TAS IZSKATĀS PĒC KLAJAS ŅIRGĀŠANĀS JAU

tĀKA UZ PRIEKŠU MĪĻĪE RADI ...JA LIKUMU NAV LATVIJĀ ,TAD AIZ ROBEŽAM BŪS ...
26 1 atbildēt
njaa 12.10.2015 15:01
taa vieta pati par sevi ir stulba,tur visi skrien ka pagadas gan mawinas,gan trolejbusi gan cilveeki. katru ritu braucot ar trolejbusu uz darbu redzu kaa gudriisi skrien pie sarkanas gaismas,arii gajeeji. bet mes dziivojam tada valstii ar tadu stulbu sistemu... par naudu tas virietis jaunu gimeni nenopirks...bet nu nez ar kuru galu vinji domaa...
1 19 atbildēt
Imis 12.10.2015 15:00
Uzbraucot pie sarkanā uz gājēju pārejas ir tīši apzināta slepkavība un ja RS vadība to atbalsta, tad ir vainojami visi par šo slepkavību ar vainu pastiprinošiem apstākļiem noliedzot faktiski notikušo un vēl papildus grupveidā, jo neatzīstas neviens un sākot ar Ušakovu līdz vadītājai uz Matīsiņu atpūsties, jo pats domes mērs tomēr ir atbildīgs par nebūšanām savā saimniecībā. Tas ir tāpat, kad ja mans suns kādu sakož, tad esmu atbildīgs par to un plus vēl nolaidība, kas amatpersonai ar ir kriminalizēta.
21 0 atbildēt
Didzis 12.10.2015 15:00
1) es noteikt neapdrosināšu neko Gjensidige., viss pietiek. ja mēs visi kopā tā darīsim , vismaz tas buus jūtams apdrosinātājiem.
Es nesaprotu kā tu vari būt savas valsts patriots, ka redzi šādu attieksmi pret tiem kas maksā nodokļuskā arī šajā gadījumā izmanto apdrošināšanas pakalpojumus.Mēs tauta cīnamies, mēs valstij dodam , bet mums iespļauj sejā.
žēl , attieksme neapskaužama, vissu nosaka nauda, cilvēka dzīvība 0 vērta.
68 0 atbildēt
tante 12.10.2015 14:57
Ir jācinās, kaut lidz Strastburai jāiet,vai tiešām neatrastos kāds gudrs jurists un šo firmu ar visu musu valdibu noliktu pie vietas!!!!!
39 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV