Atklāti par nežēlīgo pērtiķēnu sišanu Rīgas Cirkā

Portāls Slavenibas.lv jau ilgus gadus sadarbojas ar Rīgas Cirku reklāmas un sabiedrisko attiecību konsultāciju jautājumos, mūsu žurnālisti un fotogrāfi bijuši klāt mēģinājumos un izrādēs. Mēs, liekot roku uz sirds, sakām, ka nežēlību cirkā redzējuši neesam un ka uzticamies Rīgas Cirka direktores sacītajam un viņas profesionālajai darbībai!
Publicēts: 10.11.2015, Komentāri: 5
Interneta vidē arvien vairāk cilvēku pauž sašutumu par video, kurā redzams, kā kāda dzīvnieku dresētāja no Krievijas nežēlīgi sit cirka uzvedumiem paredzētus pērtiķīšus. Latvijas Televīzijas raidījums “Kultūršoks” iepriekš vēstīja – šī pati dresētāja ar savu programmu šobrīd uzstājas Rīgas cirkā. Cirka direktore ir pārliecināta – dresētāja nežēlīgos paradumus ir mainījusi. 

Video, kurā dzīvnieku dresētāja Natālija Berežko nežēlīgi sit vairākus pērtiķīšus un pat dauza dzīvniekus ar galvu pret zemi, lai piespiestu izpildīt iecerētos trikus, internetā ievietoti jau labu laiku. Tos slepeni uzņēmusi dzīvnieku tiesību organizācijas “Vita” aktīviste.

Tie paši mērkaķīši, kas redzami video – Džonijs un Kuzja – šobrīd rāda trikus Rīgas cirka uzvedumā ''Gigantisko strūklaku šovs''. Un, kā norāda cirka direktore, viņa pilnībā uzticas savai dresētājai.

"Dzīvnieki ir veseli, dzīvniekiem nekas nekait, dzīvnieki netiek kropļoti, iespaidoti," stāsta Rīgas cirka direktore Lolita Lipinska.

Cirka direktore Lipinska norāda: "Šis ir jau sens 2011.gadā Sanktpēterburgā uzņemts materiāls. Pēc tā publicēšanas video izsauca lielu rezonansi Krievijā gan dzīvnieku aizstāvju, gan cirka profesionāļu vidū. No kļūdām mācās. Šodien varat manēžā pārliecināties par to, ka dzīvnieki droši ķeras saviem kopējiem pie rokām, ļaujas paņemties, bez pavadiņas tie paši pārvietojas pa manēžu un demonsgrē trikus. Dzīvnieki ir veseli un omulīgi. Aicinot uz Rīgas Cirku, mēs vienmēr izvērtējam , kādi mākslinieki ar dzīvniekiem pie mums brauc. Mēs esam sekojuši līdzi šo priekšnesumu turnejai pēdējo gadu laikā gan Ukrainas valsts cirkos, gan Baltkrievijā - Minskā un Gomeļā, no kurienes tie pie mums ir ieradušies."

Pagājis posms dresētājas dzīvē – tā nežēlīgo rīcību komentē cirka direktore, norādot – cirka kultūra pasaulē ir mainījusies, un agresija dresūras laikā vairs nav norma. Rīgas cirks izvēloties sadarboties tikai ar māksliniekiem, kas piekopj miermīlīgas metodes, un arēnā redzamie dzīvnieki esot laimīgi tur atrasties.

Vaicāta, vai lācis grib ar riteni braukt, cirka direktore nosaka: "Jā. Par to jūs pārliecināties tajā brīdī, kad jūs viņam skaļi aplaudējat un cik viņš omulīgi jūtas te. (..) Cilvēki, bērni, pieaugušie grib redzēt dzīvniekus cirkā, jo mēs ar šiem dzīvniekiem dzīvojam sadzīvē visur kopā."

Jautāta, vai bērniem patiktu tas, ja mērkaķīti pirms trikiem sistu, Lipinska noteica: "Tas ir cits jautājums. Tāpēc mēs arī mēģinām norobežoties un piesaistīt cilvēkus, kas nesit."

Portāls Slavenibas.lv jau ilgus gadus sadarbojas ar Rīgas Cirku reklāmas un sabiedrisko attiecību konsultāciju jautājumos, mūsu žurnālisti un fotogrāfi bijuši klāt mēģinājumos un izrādēs. Mēs, liekot roku uz sirds, sakām, ka nežēlību cirkā redzējuši neesam un ka uzticamies Rīgas Cirka direktores sacītajam un viņas profesionālajai darbībai!

Tie, kas vēlas noskatīties nežēlīgo video, tas pieejams šeit. Brīdinām par nepatīkamiem skatiem.


Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

liene 10.11.2015 20:21
ZIRGUS ARĪ SACENSĪBĀS PER VAI TĀPĒC JĀŠANAS SPORTU SLĒGS
1 0 atbildēt
pērkamās avis 10.11.2015 16:17
drīzāk jau iemesls ir iekārojamais zemes gabals centrā, tāpēc daži var pabļaut, pareklamēt savas mazākumtiesības un kādu grasis ar no tā atlec.
Cirka dzīvniekus mežā palaist nevar, tie jālikvidē, tāpat kā Mārtiņdienas gailis- par kuru kaušanu gan neviens medijos nešausminās.
2 0 atbildēt
Lita 10.11.2015 14:32
Uzpūsts burbulis, manuprāt, lipinska ir adekvāta un kaut ko tādu nepieļautu
4 2 atbildēt
Viktorija 10.11.2015 14:22
Es uzkatu ka tie cilvēki kas tos dzivnieciņus sit ir garīgi novirzītas personas. Šos cilvēkus vajadzētu nostādīt tādā pašā vietā . Jo pašam nebūtu patīkami ja tā nevis sit bet nu jau dauza. Manu prāt tas nav normāli un es šos cilvēkus varētu nosaukt tikai par slimiem, jo tas nav normāli
9 1 atbildēt
Jānis 10.11.2015 14:12
Pazīstu Lolitu personīgi! Ticu viņai, ka šis cilvēks nekad nepieļaus vardarbību pret dzīvībiņu!
3 5 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV