Uzticēt valdības veidošanu Solvitai Āboltiņai būtu šizofrēnija

Viktors Avotiņš uzskata, ka "prātīgi būtu apsēdināt Vienotību ar visiem tās 23 deputātu mandātiem rezervistos."
Publicēts: 20.12.2015, Komentāri: 16

Žurnālists Viktors Avotiņš NRA publicējis rakstu, kurā pauž savu viedokli par jaunās valdības formēšanas gaitu.

Autors raksta: "Interesanti, kāpēc politiķi un mediji jaunās valdības sakarā riņķo ap Vienotību kā aklas mušas ap lampu? Kāpēc pārējie iespējamie koalīcijas modeļi tiem sekundāri? Laikam tāpēc, ka tie abi valdības veidošanu uztver tikai kā ar amatu dalīšanu saistītu formalitāti, bet nav gatavi ne skaidri definēt iepriekšējās valdības saimnieciskās un politiskās kļūdas, ne arī noteikt kvalitatīvu un rezultatīvu izpildvaras kursu turpmāk."


"Saeimas partijām bijis parocīgi un ērti uzticēt parlamenta lomu Vienotībai, lai pašām smukāk būt «progresīvām» savās otrajās un trešajās lomās. Es tik labi nezinu Saeimas ķēķi, lai kaut ko absolutizētu, bet publiski neko daudz vairāk par attieksmi pret Vienotības priekšlikumiem es no šīs Saeimas, tās partijām neesmu dzirdējis. Tās nav vīžojušas pat tik daudz kā izmantot parlamentu savu programmatisko, ģenerālo ideju samērošanai ar valsts reālo kursu un būtiskai diskusijai par tā korekcijām. Tas nozīmē, ka tām nav īsti ko piedāvāt valstij no tās potenciālā līdera pozīcijām. Laikam tāpēc pat jaunās valdības veidošanas pirmajā sarunu kārtā Saeimas partijas faktiski tik vien darīja kā reflektēja Vienotības apsvērumus un ambīcijas, bet pašu pretenzijas uz līdera lomu skanēja kā vārgi, aptuveni šļupsti. Manā uztverē šajā tuvredzībā un aprobežotībā, lemjot par nominantu premjera amatam, iesprūdīs, būs spiests iesprūst arī Valsts prezidents," rakstā teikts.

Viktors Avotiņš uzskata, ka "prātīgi būtu apsēdināt Vienotību ar visiem tās 23 deputātu mandātiem rezervistos. Lai atdziest un nomierinās. Jo ir aplam uzticēt noteikt valdību partijai, kura pati sevi ir garīgi iekšēji izdemolējusi. Pat savā kongresā Vienotība nespēja politiski pamatot dažādu «frakciju» pastāvēšanu partijā (kas nav kaut kas nebijis) kā tās plusu. Solvita Āboltiņa kā partijas līdere manā uztverē nav bijusi spējīga veikt elementāru partijas darbu, bet ar savu nostāju veicinājusi gan partijas fragmentāciju, gan tās publisku izrādīšanu. Ir aplam uzticēt veidot valdību partijai, kura iepriekšējo valdību gāza, nespēdama sadalīt un pārdalīt varu nevis kaut kādos koalīcijas strīdos, bet pati savā partijā. Kura savas privātās problēmas uztiepa valstij un sabiedrībai. Tas būtu gandrīz tas pats, kas uzticēt valdības veidošanu šizofrēniķim, kurš emocionāli sagribējies par daudz un bezmaz histēriski pastāv uz to, bet definitīvi ir tik aptuvens, ka nerada pārliecību, vai maz zina, ko pats grib un var. Turklāt, ja ir alternatīvas (Lineārākā no tām – Zaļo un zemnieku savienības (21 mandāts), Nacionālās apvienības (17), Reģionu alianses (8) un No sirds Latvijai (7) vienošanās. Kopā – 53 mandāti.) iespējas, tad valdības veidošanā nebūtu jāiesaista partija, kas dominēja, pieņemot tādu kārtējo gada budžetu, kurā akceptēta līdzekļu tērēšana, bet pagriezta mugura līdzekļu vairošanai (attīstībai). Jāpiebilst gan, ka šajā ziņā tā ir visas Saeimas «stratēģiskā» nostāja: mēs jūs nākamgad pabarosim, bet, vai būs ko likt galdā aiznākamgad, šodien (!) nav mūsu darīšana."


"Pilnīgi iespējams, ka palikšanu koalīcijā Vienotība uzskata par organizācijas pastāvēšanas nosacījumu. Katrā ziņā Vienotības kongress ne mazākajā mērā neatklāja to, ka partijai (kā organizētam kopumam) būtu vēl kāda cita pievienotā vērtība, izņemot varu. Aktīva būšana pozīcijā, pieeja administratīvajām iespējām, vara kā atpazīstamības resurss patlaban varētu būt vienīgā Vienotības turpmākas pastāvēšanas cerība. Taču neviens cits nav vainojams pie tā, ka Vienotība kā partija pārstāj būt savas reāli iegūtās varas politiskais pamats un irst pa šuvēm. Izrādās, tā nav spējusi pārvarēt pat to politisko uzskatu eklektismu, kāds pastāvēja un radīja bažas par ilgu mūžu jau tās dibināšanas dienā. Izsakoties vēl ciniskāk, Vienotības iekšējā krīze šķiet aizgājusi tik tālu, ka partijas spice vairs lāgā nespēj integrēt partijas koptēlā pat savas privātās intereses," pauž savu viedokli autors.


Žurnālists secina: "Tāpēc – ja Vienotība tomēr vēlas dabūt premjerministra krēslu, tai ir ne tikai jāpiedāvā kabineta sastāvs, valdībai darāmie darbi un vīzijas, bet pirmām kārtām jāapliecina, ka tā ir spējīga pārtraukt savas partijas degradāciju. Tas būtu minimums, ko no Vienotības prasītu es. Bez šī apliecinājuma nav nekādas nozīmes runām par to, ka Solvitas Āboltiņas vadībā valdība izpaudīsies spilgtāk, ambiciozāk utt. Izrādes vajag publikai, pūlim. Valstij vajag valdību."

Komentāri: 16
Avots: Bb.vesti.lv, Nra.lv
Foto: La.lv
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Rita 21.12.2015 12:47
V.Avotiņš ir gudrs politiķis, nebūdams nevienas partijas sastāvā un viņam ir pilnīga taisnība par koalīcijas veidošanu, kas varētu strādāt. Vienotību atstāt aiz durvīm, būtu visgudrākais variants un premjeru var izvēlēties arī no bezpartejisko bloka - zinošu, aktīvu un darboties spējīgu tautas labā. Vējoņa kungam grūts uzdevums, bet paveicams, jo gribas viņam pietiek.... Veiksmi Latvijai!
1 0 atbildēt
Andris S 21.12.2015 08:02
Man ir cita doma!!! Lai visas partijas kuļas savā su lā ja negrib strādāt.Tā.Un valdību no jauniešiem. Bezpartejiskiem bet ieinteresētiem
0 1 atbildēt
Peecc. 20.12.2015 19:25
Sievietes vispaar vajag dziit laukaa no politikas un svariigu leemumu piennemssanas. Tupas tak bezgaliigiitsevisskki svaru ziimee dzimussaas, blozgas naturaalas. Zinu taadas, bezgala mauciigas un debiilas.Pilniiga omeeba.
0 0 atbildēt
Lilioms 20.12.2015 17:33
Mēs nedrīkstam pieļaut šo personu premjeres amatā!
8 0 atbildēt
ku-kū 20.12.2015 16:58
Varam te pļarkstēt cik uziet,tik un tā viss tiks izdarīts noko neprasot tautai un kā viņiem izdevīgāk...Mēs viņiem esm vajadzīgi tik priekš nodokļu nokāsšanas pa pilnai programmai...Vispār riebst tā mūsu valdība ar tādu attieksmi pret tautu!Viņu lozungs-VISU MUMS-TAUTAI SŪDU!!!
7 0 atbildēt
Inta 20.12.2015 16:48
tas būtu pilnīgs absurds ja tā līdēja āboltiņa tiktu ieRĪGĀ LATVIJAS CEĻU vēlēta kaut gan viņu neievēl bet viņā IELIEN KĀ ČŪSKA tad mums jāparāda tiešām TAUTAS VIENOTĪBA UN JĀDZEN TO ŪJINĀTĀJU PROM VIENALGA KĀDIEM LĪDZEKĻIEM TAISĪSIM
10 0 atbildēt
ieva 20.12.2015 16:07
Jā Solvita rīkojās negodīgi,ar viltu ielīda deputātes krēslā,tagad cer uz premjera amatu.Tauta viņa negrib...
16 0 atbildēt
Aiva 20.12.2015 15:13
Tas ir labi,kad Vienotība redzēja to kad Straujuma brauc grāvī,un noņēma no trases.Lai Āboltiņa tagad parāda,kā jāsaimnieko!Varbūt,kad būs vislabākā ministru prezidente.Bļāvēji pret Āboltiņu ir tie kuriem,Āboltiņa neļaus gulēt,nedarīt neko un izsaimniekot Valsts līdzekļus!
2 29 atbildēt
Alfa > Aiva 20.12.2015 17:11
Nu protams,Valsts līdzekļus izsaimniekos viņa pati.Viņa nu nebūs tas cilvēks kurš gribēs kaut ko mainīt.
7 0 atbildēt
Si > Aiva 22.12.2015 20:01
Neko nejēdz, tad paklusē!
0 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV