Kamēr Āboltiņa laužas pie varas, viņai tikšot ļauts atkāpties ar godu

Valdības vadītājas amats ir partijas “Vienotības” līderes Solvitas Āboltiņas vienīgā iespēja palikt politikā arī nākotnē, uzskata bijušais ministrs bijušais finanšu ministrs Andris Vilks. Brīdī, kad Solvita Āboltiņa vēl joprojām laužas pie varas, kopējā "bilde" kļuvusi mazliet skaidrāka.
Publicēts: 05.01.2016, Komentāri: 18

Valdības vadītājas amats ir partijas «Vienotības» līderes Solvitas Āboltiņas vienīgā iespēja palikt politikā arī nākotnē, uzskata bijušais ministrs bijušais finanšu ministrs Andris Vilks.

Visticamāk, ir panākta vienošanās starp «Vienotības» priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu un Valsts prezidentu par mehānismu, kā viņa var ar godu atkāpties no kandidēšanas uz premjera amatu, vienlaikus nodrošinot, ka nākamo valdību tomēr veidos tieši «Vienotības» pārstāvis - vēsta aģentūra BNS.

Tā dēvēto «Vienotības» Saeimas sešinieku jeb liberālo spārnu pārstāvošs deputāts aģentūrai BNS pavēstīja, ka «Vienotība» neatkāpsies no uzstādījuma, ka Āboltiņa ir vienīgā premjera amata kandidāte, bet tā vietā prezidents atzīs, ka viņai nav nepieciešamā atbalsta Saeimā. Savukārt tad prezidents kā savu iniciatīvu varētu nominēt premjera amatam kādu citu «Vienotības» pārstāvi, «ko viņam nodrošinātu Āboltiņa».

«Valdes sēdē tika piedāvāts vai nu pateikt, ka Āboltiņa atzīst, ka viņai nav atbalsta, vai arī partija iet līdz galam, skaidri nominēt viņas kandidatūru, mēģināt veidot partiju un dabūt pa muti. Uz šo ierosinājumu tika pateikts, ka tas būtu neiejūtīgi pret Āboltiņu, ka viņai šobrīd ir grūti laiki, un ka jāļauj tam visam notikt ar godu. Faktiski var teikt, ka Āboltiņa un prezidents «dīlo» savā starpā par šo jautājumu,» sacīja deputāts.

Jau ziņots, ka «Vienotība» pirmdien valdes sēdē nav panākusi vienošanos par jaunu premjera amata kandidātu bez partijas līderes Solvitas Āboltiņas.

Par to žurnālistiem paziņoja pati Āboltiņa.

Koalīcijas partneri ZZS un Nacionālā apvienība (NA) jau vairākkārt pauduši savu nevēlēšanos atbalstīt Āboltiņas kandidatūru augstajam amatam.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc atgriešanās no atvaļinājuma, kurā atradīsies līdz trešdienai, šonedēļ sāks neformālas sarunas ar potenciālajiem premjera amata kandidātiem. Plānots, ka prezidents neformāli tiksies ar personām, kuras, pēc Vējoņa domām, varētu ieņemt Ministru prezidenta amatu. Prezidents vēlēsies noskaidrot iespējamo kandidātu redzējumu par darbiem premjera amatā, kā arī gatavību uzņemties Ministru prezidenta pienākumus.

Vēstīts, ka Vējonis 30.decembrī paziņoja, ka, izmantojot visas Satversmē piešķirtās tiesības, uzņemas iniciatīvu Ministru prezidenta amata kandidāta izraudzīšanā. «Es devu iespēju partijām rast jaunas rīcībspējīgas koalīcijas modeli, bet partijas šo iespēju nav izmantojušas,» sacīja Vējonis. Prezidents atkārtoti uzsvēra, ka jauno valdību jāveido pašreizējās koalīcijas partijām.

Vējonis ir arī norādījis, ka ZZS nevajadzētu uzņemties abus - gan prezidenta, gan Ministru prezidenta amatus, bet pieturēties pie līdzšinējā sadalījuma - «Vienotībai» - premjera, ZZS - prezidenta, bet Nacionālajai apvienībai Saeimas priekšsēdētāja amats.

Tikmēr internetā un sociālajos tīklos tauta nebeidz izsmiet Solvitu Āboltiņu. Pērtiķa gada sākumā šādu bildi portālā Draugiem.lv publicējis autors Fenikssfan. Šādi foto ar Āboltiņas ģīmetni saņem tūkstošiem ieteikumus un atzīmes "patīk".

Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Janis 07.01.2016 02:02
Ujinat mak,vina pati zina,par
,ko!Satiksmes parkapums ari!Saks vel UJINAT?!
1 0 atbildēt
Genovaite 06.01.2016 00:23
Viss,tas ļembasts ar to Āboltiņu ir tā apnicis,kad negribas pat televizoru ieslēgt!!!Vai tiešām neviena cita nav,kurš varētu sēsties premjera krēslā?Ko viņi tur muļļājas?Ja jau nav,tad jāizsludina konkurss uz vakantu vietu un būs daudz pretendentu! :D
5 0 atbildēt
tauta 05.01.2016 23:44
Šo d..... ātŗak prom no varas!
3 0 atbildēt
Anita 05.01.2016 20:19
Ar GODU var atkāpties,tāds , KURAM IR GODS ,bet,VIŅAI TĀDS NEKAD NAV BIJIS :@
10 0 atbildēt
Haralds 05.01.2016 19:38
nav tai stervõzajai mačkai goda!
4 0 atbildēt
inese 05.01.2016 15:16
Kādā sakarībā vēl auklējas ar viņas. Kā prezidents kaut ko ar šo nekaunīgo saeimas dāmu vēl spriež? Jo laikam jau saprot, ja tiks madāma, tad tauta klusu vairs nestāvēs.Bet vajag saprast, ka Vienotību latvieši vairs nevēlas redzēt.
4 0 atbildēt
kaza 05.01.2016 13:41
KAS TUR KO AUKLĒTIES VAITAD NAV CITU CILVĒKU ,,,KAS VIŅA PAR MADAMU KĀ LIEN VAI MUTĒ NEZIN KĀ RUNĀT AR UJINĀTĀJU ,,,,VĒMIENS NĀK ,,,,,
8 0 atbildēt
andris 05.01.2016 12:00
es nebrinos vai terorakts saksies latvija vai streiks un jaunas velesanas
3 0 atbildēt
selena 05.01.2016 11:34
Vai tiešām prezidentam ir jāiet atvaļinājumā, kad risinās tik svarīgs jautājums?
Par Āboltiņu var tikai brīnīties, brīnīties un vēlreiz brīnīties...Tik nekaunīgu cilvēku manas acis nav redzējušas...Citā valstī par viņas "ūjināšanu" viņa jau sen būtu izmesta no valdības, te viņa vēl raujas pie varas?!
Nezinu, ko vēl ar viņu tur "cacinās"..ar kādu godu viņa var atkāpties,viņai taču vispār nemaz nav goda jūtas!Atceries, mīļo Solvitiņ. ka viss reiz nāk cilvēkam atpakaļ!! Dievs nav mazais bērns, Viņš visu redz!!
12 0 atbildēt
sirmis 05.01.2016 10:14
maisa, ragavinas, un uz mezu...
5 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV