Reirs lobējis tabaku un cīnījies pret naudu veselībai. Vai tāds premjers mums der?

Premjers Reirs – cilvēks, kas cīnījies pret veselības finansējumu un lobējis tabaku?
Publicēts: 07.01.2016, Komentāri: 14
Pēdējās dienās sabiedrību un masu medijus pavada neizpratnes jautājumi, kāpēc Jānis Reirs slēpjas no sabiedrības, nerunā ne ar vienu, neatbild uz žurnālistu jautājumiem... Kas būs tālāk; vai tāds premjers mums der?

Latvijas politikā šobrīd valda “šļura” un politiskais vājums, pauž sociologs Arnis Kaktiņš.

Arī kādreizējais politiķis un Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis portālam Pietiek.com sniedzis savu viedokli un uzdod sabiedrībai jautājumus:

"Vai Latvijas premjers Jānis Reirs – cilvēks, kas cīnījies pret veselības finansējumu un lobējis tabaku?

Klusi no aizkrāsnes izvilkts nākamais premjera kandidāts – glīti sasukāts, labā uzvalkā, komjaunieša manierēm, ilggadējs Prudentia direktors Jānis Reirs. Izklausās pēc tāda kā kompromisa ar Prudentiju – neiedevām jums miljonu par airBaltic investora meklējumiem, būs jūsējais „pie teikšanas”.

Pamēģināšu atsaukt atmiņā pērnos notikumus. Ministrs Guntis Belēvičs cenšas atteikties no sanitāro automašīnu īres no uzņēmēja Adigjozala Mamedova AS Rīgas sanitārā transporta autobāzes Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju glābšanai. Šai iecerei agresīvi pretojas finanšu ministrs Jānis Reirs.

Nelabvēļi izplatīja ziņas, ka šīs autobāzes politiskā aizmugure esot bijusi gatava atteikties no pusotra miljona, lai tikai Guntis Belēvičs neatņemtu viņiem maizes kumosu, bet veselības ministrs izrādījās stingrs kā krams un savu panāca. Neatliekamās palīdzības mašīnas traucas pa Rīgas ielām, palīdzības kvalitāte nav pasliktinājusies vai palēninājusies.

Pavasarī, kad kļuva skaidrs, ka Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas būvniecībā pieļautas rupjas celtniecības kļūdas, celtniecība tika apturēta. Rīgas būvvaldes vadība un slimnīcas mediķi savām acīm redzēja, ka ēka būvēta šķība kā Pizas tornis, bet būvuzņēmuma “SBRE” vadība un Jānis Reirs teica – taisna un pareiza kā Eifeļa tornis.

Publiski izskanēja viedoklis, ka nepieciešams Stradiņa klīniskās slimnīcas būvniecību nodalīt no valsts kapitālsabiedrības Paula Stradiņa KUS un nodot VAS Valsts nekustamie īpašumi. Realizējot un vadot liela mēroga attīstības un būvniecības projektus, valsts iestādes un kapitālsabiedrības (tostarp Stradiņa KUS) veic sev neraksturīgas funkcijas. Nepietiekamās būvniecības procesu pieredzes dēļ tiek pieļautas būtiskas projektu plānošanas un īstenošanas kļūdas.

VAS Valsts nekustamie īpašumi ir speciāli veidota kapitālsabiedrība nekustamo īpašumu pārvaldīšanai – šai struktūrai nekustamo īpašumu attīstīšana, būvniecība un apsaimniekošana ir pamatdarbība, kuru vada mērķtiecīgi veidota profesionāļu komanda. Kaut gan VAS Valsts nekustamie īpašumi vēlējās pārņemt celtniecības procesu, šai nodošanai pretojās atbildīgā amatpersona – finanšu ministrs Jānis Reirs. Tik ļoti pretojās, ka nelabvēļi mēģināja noskaidrot, kurš ir īstenais celtniecības „otkata” saņēmējs, un raudzījās Finanšu ministrijas virzienā.

Vasaras sāga – Valsts vides dienests cenšas nepieļaut valsts finansējuma šķērdēšanu – papildus daudzmiljonu finansējumu uzņēmumam Skonto būve, kas nav izpildījis saistības un nav atbilstošā apjomā sanējis Inčukalna gudrona dīķus. Vienīgais, kas agresīvi iestājas par papildu valsts naudas virzīšanu uzņēmumam Skonto būve, ir Jānis Reirs.

Jānis Reirs ilgus gadus bijis Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs, vēlāk – finanšu ministrs. Viņa vadībā veselības nozares finansējums strauji samazināts proporcionāli pret valsts iekšzemes kopproduktu (mazāk par 3%) un valsts budžeta ieņēmumiem.

Savukārt tieši Jānis Reirs aktīvi iestājies pret iespējamiem finansējuma avotiem – akcīzes nodokli alkoholam un tabakai vismaz līdz Igaunijas līmenim. Jānis Reirs vairākkārt personiski cīnījies pret pārmaiņām tabakas ierobežošanas likumdošanā, cenšoties nepieļaut aizliegumu smēķēt citu cilvēku (tostarp bērnu) klātbūtnē, nepieļaut cigarešu tirdzniecības ierobežojumus.

Par Jāņa Reira cīņu pret jebkādām veselības iniciatīvām man ir paprāvs materiāls, īpaši par dotajiem solījumiem un pretdarbību šiem solījumiem. Man nekad nav bijuši saprotami cilvēki, kas vēl citiem sāpes, slimības. Kolēģi saka – tā dara tikai tie, kam apsūbējis vērdiņš dārgāks par cilvēcību.

Stāstam par Reira premjerēšanu ir arī labā puse – man visu gadu būs, ko rakstīt un aprakstīt."

Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

V 08.01.2016 06:24
Aptaurētajam Apinim ir tikai 1 kritērijs- tabaka, tiešām viens daunis izveidojis pretsmēķēšanas histēriju, būtu kaut ko jēdzīgu ar tādu sparu darījis!
0 0 atbildēt
valters 07.01.2016 14:17
varu ieteikt bezmaksas līdzekli. katru dienu pakošļā tūjas skujiņu mazā pirkstiņa naga lielumā.nost nerij ir indīgs, palīdz no pirmās lietošanas reizes
0 0 atbildēt
Felicita 07.01.2016 11:16
Aboltina buutu pareizeejaa izveele!
0 0 atbildēt
fidels 07.01.2016 09:59
lai reiru aizsūta pie rinkēviča,tas notestēs,der,vai neder...
5 0 atbildēt
nekas 07.01.2016 09:56
meklē premjeru,kā riktējās veca govs uz mīšanu...kur lai ņem tādu personību,bez sava uzskata,kuršs visiem būtu izdevīgs,lelle ar aukliņām....
4 0 atbildēt
Bai! 07.01.2016 09:48
Sašmucējies ar VID ēkas pirkšanu- valstij radījis astronomiskus zaudējumus, bet kāds jau nopelnīja...
5 0 atbildēt
āpsis 07.01.2016 09:15
Šādu premjeru tautai nevajag!
11 0 atbildēt
Māris Dzenītis 07.01.2016 08:15
Nē.Vel viens no Vienotības zagļiem.
22 0 atbildēt
kurš zina? 07.01.2016 08:09
Vai Reirs pats smēķē?
5 0 atbildēt
EgA 07.01.2016 07:58
Latvijā smēķē puse no elektrorāta. Labas izredzes pretsmēķēšanas histērijas laikā...
7 1 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV