Jebkuru, tikai ne 'rižo lapsu' Āboltiņu

Zini, taksisti sarunājoties teica – ka tik Solvita nebūtu premjerministre, pats dzirdēju.
Publicēts: 11.01.2016, Komentāri: 15

“Zini, taksisti sarunājoties teica – ka tik Solvita nebūtu premjerministre, pats dzirdēju,” gadumijas virtuves sarunu šovā brīdinoši noteica kāds politikas vērotājs. Nu, ja pat taksisti satraucas par to, kas notiks, ja Solvita dabūs valdības ruļļus savās rokās, tad lieta ir pavisam nopietna. Tā kā bija jau aptaujāti viņļaužu dārznieki, direktoru padomes rakstveži un kaut kādas tur ministrijas manteļu padevēji, bilde, kā mēdz teikt, rādījās gluži klāra: neviens, atkārtoju – neviens! – nevēlējās Solvitu par valdības vadītāju. Protests pret, tautas vārdiem runājot, “rižo lapsu” vēlās pāri malām,”Neatkarīgajā Rīta Avīzē raksta Elita Veidemane.

Veidemane uzskata, ka politiskā situācija šobrīd ir pietiekami nopietna, jo īpaši tāpēc, ka partiju stīvēšanās dēļ nav zināms nākamais premjers un Valsts prezidentam ir jāizvēlas “kaut ko no nekā”.

Par Vienotības priekšsēdētāju Veidemane izsakās skarbi: "Par Solvitu Āboltiņu vispār vairs nav vērts runāt: viņa ir demonizēta tiktāl, ka pat viņas vārda pieminēšana taksometru vadītājos izsauc ilgstošus krampjus. Demonizēšanā vainojama ne tikai Āboltiņas dzimtās Vienotības neoliberāļu spārna gadiem ilgā vicināšanās pret viņu, bet, protams, arī pati partijas līdere: viņas visnotaļ pareizās publiskās izteikas nereti nogrimst pašas tikpat publiskā neapdomībā un pārāk dzelžainā vēlmē nezaudēt varu.”

Āboltiņas karjeras kāpuma kulminācijai – premjerministres amatam – ir daudz gan objektīvu, gan subjektīvu šķēršļu. “Kā vienu no svarīgākajiem daži politiķi min Āboltiņas reputāciju, gan nepaskaidrojot, ko tieši ar to domā. “Reputācijas sviru” automātiski pārķer vēlētāju vairākums, paceļot to augstāk par profesionālajām prasmēm. No tā var secināt, ka “labās meitenes” tautā kotējas augstāk par «gudrajām meitenēm». Varbūt par valdības vadītāju jāieliek Sniegbaltīte, Pelnrušķīte vai kāds cits pasaku tēls, kam reputācija, bijušā politiķa Alfrēda Čepāņa vārdiem runājot, ir skaidra kā bāreņa asara?

Šodien notiekošajā Vienotības valdes sēdē, lūkojoties uz rezervistu vārgo soliņu, par reputāciju netiks teikta ne pušplēsta zilbe, jo par premjera amata kandidātu virzīšot vaigā smuko, raksturā piemīlīgo Jāni Reiru.”

Tagad gan neviens vairs nerunā par to, ka novembrī uzņēmēji gatavojās pieprasīt Reira demisiju, par to, ka Finanšu ministrija Reira vadībā izcēlās ar nodokļu un nodevu jukām, ka izlēma noņemt jau tā nelielo peļņu kultūras iestādēm utt. “Toties reputācija Reiram – izcila. Jo raksturs pakļāvīgs. Tiešām piemērots amata kandidāts, kuru arī turpmāk varēs stumdīt dažādi parlamentārie sekretāri, kurus būtu grēks nepaņemt līdzi uz jauno darbavietu,” izsakās Veidemane.

Komentāri: 15
Avots: Bb.vesti.lv
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

haralds 12.01.2016 10:10
ne jebkuru! izņemot, ja jautājums stāv - vai nu / vai - pa skuju †aku aizejošās par†iju apvienības "Vieno†ība" vadī†āju Solvi†u Ābol†iņu vai jebkuru! tadā gadījumā jebkuru, kaut Noubodiju!
1 0 atbildēt
ARNIA 11.01.2016 10:55
LŪDZU NERĀDIET JA VAR TĀS SOLVITAS FOTO NU PILNĪGI SLIKTI METĀS JĀDZER ZĀLES KUR ZAĻIE ZEMNIEKI KA NEDARBOJĀS
12 0 atbildēt
Gusts 11.01.2016 06:47
Portāla īpašniekiem jau nu vajadzētu padomāt par savu kultūru,Riebīgi lasīt necenzētus komentārus....vai tad nebūtu prātīgāk tādus izdzēst ? Taču tā jau Jūsu darīšana....Es šo lapu vairs neapmeklēšu....
1 19 atbildēt
lipo > Gusts 11.01.2016 07:01
Deļ kura ta kementāra Gustiņš lūpiņu uzmeta...?
9 0 atbildēt
Liepājnieks > Gusts 11.01.2016 08:10
Manis dēļ Gustiņ neapmeklē arī ateju un ķēzī gultā palagos. Bet fakts tāds ka tādas parodijas kā solvita, šadurskis čigānēns nav vietas valstī. Vienīgais sakarīgais ir Kaimiņš
17 1 atbildēt
Daina Beerzinna 11.01.2016 06:36
VAI NAU VIENALGA KAS,TAAPAT NEKAS LABAKS NEBUUSMJO PAARAAK TAALU JAU ESAM PAKALLAA!
14 1 atbildēt
mozys čangaleits 11.01.2016 06:03
Man vienalga, ticu labāk nebūs!
9 2 atbildēt
Andris 11.01.2016 05:51
Sevi cienijos cilveks mizkaste nelien
6 1 atbildēt
Iveta 11.01.2016 04:35
Veidemane vareja izteikt viedokli, ko tad vajag iecelt par ministru prezidentu.
5 0 atbildēt
muha > Iveta 11.01.2016 06:05
Veidemane tik nodirst prot.
2 12 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV