Bezkaunīgs Vienotības deputāts grib savu auto remontēt par nodokļu maksātāju naudu

Saeimā vētrainas un ironijas pilnas diskusijas izraisījis Vienotības deputāta Jura Šulca ierosinājums paplašināt parlamenta deputātu privilēģiju sarakstu.
Publicēts: 20.02.2016, Komentāri: 26

Saeimā vētrainas un ironijas pilnas diskusijas izraisījis Vienotības deputāta Jura Šulca ierosinājums paplašināt parlamenta deputātu privilēģiju sarakstu. Šulca priekšlikuma būtība – deputātu privāto automašīnu remonta un tehniskās apkopes izdevumi turpmāk būtu jāsedz no nodokļu maksātāju kabatas. Šulca idejai nav vairākuma atbalsta Saeimā. Rīt viņš savu iniciatīvu plāno atsaukt, vēsta «TV3 Ziņas».

Patlaban Saeimas deputāti saņem kompensācijas par privātā un sabiedriskā transporta izmantošanu un mājokļa īri Rīgā. Informācija Saeimas interneta mājaslapā liecina, ka decembrī vislielāko izdevumu atmaksu saņēmis Latvijas Reģionu apvienības deputāts no Dagdas novada Juris Viļums. Viņš decembrī kopumā saņēmis teju maksimālo kompensāciju apjomu – 712 eiro. Šogad griesti ir paaugstināti līdz 765 eiro. Vienotības deputāts Juris Šulcs, kurš dzīvo Tukumā, rosina kompensāciju sarakstā iekļaut arī izdevumus par deputātu privāto automašīnu remontu un tehnisko apkopi.

«Ar savu iniciatīvu negrasos prasīt pacelt kompensācijas apjoma griestus. Jau apstiprinātās summas ietvaros jāparedz iespēja veikt auto tehniskās apkopes, jo gadā darba darīšanās ar savu mašīnu nobraucu aptuveni 30 000 kilometru,» saka Šulcs.

Šulca ideja ir izraisījusi nosodošu komentāru gūzmu sociālajos tīklos. Reaģējot uz iedzīvotāju neizpratni, arī opozīcijas deputāti neskopojas ar ironiskām piezīmēm Šulca virzienā. Mārtiņš Bondars vispirms vaicāja, vai Šulcs bija dzēris un tad piebilda, ka par šādiem jautājumiem ar sabiedrību ir jārunā pirms vēlēšanām.

Tikmēr Saskaņas Saeimas frakcijas vadītājs Jānis Urbanovičs bija lakonisks: «Tas ir par traku. Jau līdzšinējā kompensāciju kārtība ir apšaubāma.»

Jāatgādina, ka no šā gada deputātiem, kuri ieņem amatus Saeimā, ir arī būtiski lielāks atalgojums. Piemēram, janvārī Solvitai Āboltiņai ieskaitīti 3 282 eiro, Raivim Dzintaram – 2 884 eiro, bet vislielāko algu saņēmis Augusts Brigmanis – aptuveni 3 398 eiro. Brigmanis uzskata, ka deputātiem alga ir pietiekami liela, lai pietiktu arī automašīnas remontam. Nacionālās apvienības deputāte daugavpiliete Inese Laizāne atklāj, ka ar viņas ienākumiem pietiek, lai varētu saremontēt automašīnu. Šulca iniciatīvai nav atbalsta arī Vienotības frakcijā.

Iniciatīvu bija paredzēts skatīt Saeimas juridiskās komisijas sēdē rīt. Šulcs informēja, ka sēdes sākumā savu priekšlikumu atsauks. Deputāts akcentēja, ka par šo jautājumu vēl nepieciešamas plašākas diskusijas.

Komentāri: 26
Avots: Apollo.tvnet.lv
Foto: Ntz.lv
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Anatolijs 05.03.2016 12:02
Cik bezkaunīga, uzvedība. Kā var remontēt savu privāto auto par cilvēku nodokļiem. Tiešām bezkaunīgs. Jau drīz arī sāks pirkt par cilvēka nodokļiem sev jaunus īpašumus. Es saku vienu necillvēciska, uzvedība. Un peskaunīga.
0 0 atbildēt
mazulis 21.02.2016 21:30
Šulcam patik grāpt kur var .
Auto- moto faniem- pateicoties viņam nakts krosi arī tika pārtraukti - jo sagribejās , lai maksā nodevas īri , kautgan dome tur lāpstu nav iedūruši = tāda patiesība
2 0 atbildēt
... 21.02.2016 19:59
i ko tagad vinam par to ka kko ir darijis masinas labosim. ko vins kadu jaunu rupnicu atvera un deva cilvekiem darbu. doma ko runa, ta jau tie ministri labi sanem,ja tev nebus ko est vins tev iedos est vai ja darba nebus dos darbu smiekli nak.tiesam laikam driz toaletes papiru bus vel jaatmaksa.
3 0 atbildēt
tukumnieks 21.02.2016 19:37
ieraudzisu tevi tukuma zobus nesaskaitisi
3 0 atbildēt
Aiva 21.02.2016 17:47
Varbūt Šulca kungam no nodokļu maksātāju naudas arī tualetes papīrs jānopērk?Kas viņam liek braukt ar personīgo automašīnu? No Tukuma iet vilciens uz Rīgu,sēdi un brauc!Kā viņam nav kauns,skatīties cilvēkiem acīs?
9 0 atbildēt
Jons 21.02.2016 17:36
Nabadziņš
7 0 atbildēt
ALIS 21.02.2016 13:59
Nu šitais ir viens naglijs pideras.
9 0 atbildēt
barons 21.02.2016 10:18
Visi kas ir Vienotiba un vispar saeima ir zagli un liekuli.Viniem ka tik tauta maksa!!!!!!!!!!!!
9 0 atbildēt
teleskops 21.02.2016 09:42
Vai Šulca kungam tagad nebūs kauns staigāt par Tukuma ielām un paskatīties tautai acīs?
16 0 atbildēt
Nuko 21.02.2016 09:38
Aizvien trakāk Un nekaunīgāk paliek !
13 1 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV