Tauta uzskata, ka Belēvičs kā veselības ministrs ir apkaunojums visai Latvijai

Belēvičs kā veselības ministrs ir apkaunojums visai Latvijai.
Publicēts: 01.03.2016, Komentāri: 49
Tautā nemīlētākais ministrs Belēvičs šķiet pārkāpis visas ētikas robežas - tagad viņš ņirgājas arī par žurnālistiem, kuri strādā sabiedrības labā, tostarp informējot arī par nebūšanām veselības nozarē.

«Preses pīle» un «pilnmēness» - tā veselības ministrs Guntis Belēvičs (Zaļo un zemnieku savienība) vērtē šajās dienās medijos skaļi izskanējušos stāstus, kad cilvēkiem atteikta palīdzība ārstniecības iestādēs, vēstīja LTV Panorāma. Starp citu, tikai Gaiļezerā šogad jau 250 cilvēkiem atteikta neatliekamā palīdzība.


Pēc notikušā tīmeklī mudž no cilvēku kritiskajiem apzīmējumiem veselības ministra virzienā. Šie trīs ir tikai paši maigākie, bet lasītāju visvairāk plusotie:

Belēvič...ej prom ar labu !!!!!

Atkāpies un pilnmēness beigsies!!!

Belēvičs kā veselības ministrs ir apkaunojums visai Latvijai!


Pietiek.com publicējis stāstījumu par to, ko veselības ministrs Guntis Belēvičs jau publiski nodēvējis par „pilnmēnesi” un „preses pīli”, - par to, kas notika pirms tam, kad kāds vīrietis, izmisis par palīdzības nesniegšanu viņa meitai, piedraudēja Veselības ministrijas ierēdņiem, un kāda loma notikušajā ir tai veselības aprūpes "sistēmai", par kuru jau ilgāku laiku ir atbildīgs tieši Belēvičs.

„Paciente Linda Misēviča Jelgavas Pilsētas slimnīcā:

Paldies visiem mīļajiem, kas jūt līdzi un tur īkšķus! Paldies ikkatram, kas izsaka viedokli (līdz šim visus mums pozitīvus - kā gan tas ir iespējams!?) delfos, tvnetā, facebook, ru portālos u.t.t. Tas iedvesmo, tas dod spēku šoreiz iet līdz galam! Paldies, ka mēs savā cīņā neesam vieni!

Mans organisms ir noguris, samocīts, un ir nepieciešams pagarš atveseļošanās process, bet jau no rītdienas es to varēšu darīt mājās. Cilvēcīgais faktors - mazulītes nevar palikt tik ilgi bez mammas.:) Labā ziņa - ir uzstādītas gandrīz visas diagnozes, mums iztrūkst vienas - skaidrības par samaņas zudumiem. Šobrīd es jūtos labi - man tiek doti medikamenti, kas atbilst manām diagnozēm. Ir piemērota ārstēšana un tālāk viss ir pašas rokās.

Šīs ir bijušas 3 ļoti garas nedēļas. Un kad aiz muguras ir cīņa ar briesmīgiem slimības priekšvēstnešiem, kad aiz muguras ir specvienības aresti un diennakts cietumsodi, ir pienācis laiks pastāstīt stāstu. Stāsts par vīrieti, kurš 22. februārī draudēja Veselības ministrijai ir 1/10 daļa no stāsta. Tās bija sekas jeb kulminācija notikumam. Tad nu, hronoloģiskā secībā:

5. februāris: 2x zūd samaņa, un parādās regulāra spiedoša sajūta krūtīs, sakarā ar to, ka man ir 2 bērni (2,6 gadi un 1 gads), sagaidu vīru no darba Rīgā (mēs dzīvojam Jelgavā) un pašrocīgi tieku nogādāta Jelgavas slimnīcā. Bez izmeklējumiem, tikai uzklausot, tieku norīkota pie ģimenes ārsta. Rēķins par to 18,40 eur. Uz jautājumu: Dakter, kā rīkoties, ja spiedošā sajūta nepazūd? Atbilde ir: ''Novērsiet domas citur!'' +SAŅEMU AIZLIEGUMU VADĪT AUTO, JO ZŪD SAMAŅA UN TAS IR BĪSTAMI

7. februāris: zūd samaņa, nolemjam gaidīt pirmdienu un ar Jelgavas slimnīcas nosūtījumu doties pie ģimenes ārsta (pamatojums ir bailes, jo ja jau reiz mājās sūta ar 2 samaņas zudumiem, nav pamata tērēt mediķu laiku atkārtoti dēļ viena).

8. februāris: Ģimenes ārsts norīko uz encefalogramu, lai izslēgtu epilepsiju, protams, par maksu - 30eur, asinsanalīzes - 3eur un izraksta 2 ''ļoti jaudīgus'' pretsāpju medikamentus.

12. februāris: sāpes kļūst neizturamas, nespēju ēst, ļoti maz guļu, zvanam 113. Uzklausa par samaņas zudumiem, par nu jau asām sāpēm krūškurvī, atsakās ''pasākumā piedalīties'' un norīko pie ģimenes ārsta, rekomendē papildus 2 pretsāpju medikamentus. Ģimenes ārsta pieraksts ir pilns, tuvākais laiks 22. februāris.

21. februāris: jau 3 dienas simptomiem klāt nāk slikta dūša, pilnīga nespēja ēst, pilnīgs miega trūkums. Zvanam atkārtoti uz 113. Noraida vajadzību pēc savas klātbūtnes, rekomendē ģimenes ārstu. Uz manu skaidrojumu, ka es vairs nespēju izturēt sāpes, medikamenti nepalīdz un es vairs nevaru gaidīt rītdienu, piedāvā pašiem vērsties tuvākajā medicīnas iestādē.

Ierodoties Jelgavas slimnīcā uzņemšana man norāda uz konsultējošā ārsta kabinetu, izraksta 2 špricējamus medikamentus (pašrocīgi), vēl vienas pretsāpju tabletes, balsoties uz augusta diagnozi, nevis ņemot vērā veselu kaudzi ar jauniem izmeklējumiem, kas par maksu veikti 2 nedēļu laikā, tos neapskata. Norīko uz rentgenu, bet atbildes - pirmdien. Rēķins: 4eur

22. februāris: vemšana, bezmiegs un sāpes nomocījis tik tālu, ka ģimenes ārsta kabinetā 11:45 sēžu balsī raudot. Ģimenes ārsts apskatot visus izmeklējumus izsaka versiju par 3 ļoti nopietnām diagnozēm, redz, ka situācija ir akūta un norīko uz slimnīcu ar lūgumu stacionēt un izmeklēt. Izraksta medikamentu nu jau citai ''vainai''. Sūta uz Gaiļezeru, jo Jelgavā 2x palīdzība ir atteikta.

Vīrs (kurš visu šo laiku tiek periodiski atrauts no darba, vadā pa izmeklējumiem, jo es auto vadīt jau 2 nedēļas nedrīkstu, jo neviens nezin kas man kait) ved mani uz Gaiļezeru. Ātrā atstāsta versija: Gaiļezers pilns, lai braucu kur man ir deklarētā dzīvesvieta, izmeklējumu kaudzi pat neapskatās!!!, bet norīko uz sonogrāfiju, kura papildus visam uzrāda arī žultsakmeņus, bet tas neliedz likt vēl h sēdēt TUKŠĀ uzgaidāmajā telpā, kamēr daktere kabinetā ir aizņemta ar papīrīšiem. Uz jautājumu: vai varu beidzot dabūt pretsāpju medikamentus vai izdzert tos, ko man izrakstījis ģimenes ārsts, tieku izraidīta gaitenī.

Pēc pāris h dirnēšanas gaiteņos, patvaļīgi pametu slimnīcu, nomocījusies, noraudājusies, ar šaušalīgām sāpēm un izmisumu, aizejot uzvedos rupji, ciniski un nobūros kaut ko par ''meklēšu palīdzību citur, savādāk jānomirst te gaitenī'' un ''daudzo gadu laikā mediķiem universitātē iemāca atpazīt tikai galvu no pakaļas, un reizēm pat tam vajag konsultēties ar kādu''. Tad sekoja mans izmisuma zvans tētim. Un tēvs izteica draudus, JA VIŅI NEDARĪS KAUT KO, LAI ES SAŅEMTU PALĪDZĪBU.

To, ka kamēr mēroju ceļu atpakaļ uz Jelgavas slimnīcas uzņemšanu, manu tēvu pompozi aiztur SPECVIENĪBA (NOPIETNI? Tur gan ir spēks pūles pielikt!) es nezināju. Jelgavā devāmies pa taisno pie valdes locekļa Ķipara ar izmeklējumu mapi un jautājumu: Kas jādara, lai šajā iestādē saņemtu palīdzību pie samaņas zudumiem, šaušalīgām sāpēm un nelabuma? Uz ko viņš lepni paziņoja: Brauciet pie ģimenes ārsta (kura darba laiks jau bija beidzies, jo plkst jau 17:00) pēc nosūtījuma. Kad bijām nonākuši Jelgavas poliklīnikā, palūdzām, lai mana ģimenes ārsta aizvietotāja izraksta nosūtījumu. Un jau atkal man bija rokās lūgums hospitalizēt, antibiotiku recepte un es devos atpakaļ uz Jelgavas slimnīcu. Plkst 21:00 mani hospitalizēja.

Ja, izlasot stāstu, arī Jūs pārņem izmisums, tad iejūtieties mīloša tēva ādā?

Ja tas ir būtiski, tad diagnozes ir 2 12pirkstu zarnas čūlas pirmsoperācijas stadijā, 4 žultsakmeņi un labi pabojātas aknas no nepareizu medikamentu lietošanas. Ir vēl atsevišķas nianses, bet tās ir pārāk personīgas, lai tiktu tirzātas. Es jau tā atļaujas stāstīt to, ko negribētu.

Lūk, kā patiesībā Tēvs nonāk līdz draudiem ministrijai!:) Un es esmu gandarīta, ka, nezinot šo aizberga pusi, mums atradās tik daudz domubiedru, aizstāvju, atbalstītāju, ''līdzšāvēju'' un ironizētāju par veselības sistēmu. Paldies, ka palīdzat nest stāstu, paldies, ka neļaujiet uzvarēt netaisnībai! Paldies, ka savā cīņā neesam vieni!:)”

Vēl uzziņai no portāla Pietiek:

"Aizvadītajā nedēļā kādā žurnālā bija aprakstīts, kā izmisušai pacientei slimnīcas reģistratūrā paziņots – ja jums nepatīk mūsu sistēma, zvaniet pašam Belēvičam! Pieņemot, ka šis nebūt nav vienīgais šāds gadījums un ka veselības ministram Guntim Belēvičam ļoti kārojas uzzināt, kā tieši jūtas viņa „aprūpētie”, dodam gan Jums, gan arī viņam šo iespēju.

Ļoti var būt, ka ministram ir vēl kādi tālruņa numuri, kas nav publiski pieejami. Taču tas, kurš jau iepriekš ir minēts publiskajā telpā, ir šāds – 29220259. Vienīgais – aicinām ministru viņa grūtajās dienas gaitās traucēt tikai ar konstruktīviem telefonzvaniem un nekādā gadījumā nesūtīt dažādas neviennozīmīgi uztveramas īsziņas: ir vispārzināms, ka ministrs, kurš jūtas esam nomelnotāju un ienaidnieku ielenkts, par tādām mēģina nekavējoties pasūdzēties tiesībsargāšanas iestādēm."


Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

spelgs 07.03.2016 23:07
Nevaru sagaidīt to dienu, kad aizvāksies.Lai nāk nākošais, un sāk kaut ko strādāt priekš tautas, kurai nav tādas naudas un algas, kā tiem tur augšā.Tos ārsti apčubinās tā vien, jo viņiem nav jādomā, kur ņemt naudu priekš ārstēšanās. Viņi nezin, kur to likt,miljonāri kā nekā.
1 0 atbildēt
Fakts 06.03.2016 18:42
Sapuvusī medicīnas sistēma sacēlusies pret Ministru, jo viņš grib to sakārtot. Ātrās palīdzības transports, Valsts apmaksātās medicīnas pakalpojumu un zāļu cenu samazināšana "slepkavām = ārstiem = ģimenes ārstiem" utt. , ko sakārtojis Ministrs, ir kā duncis pakaļā ! Dakteri bezkaunīgi un nesodīti sadarbojas ar apbedījumu firmām saņemot maksu par piegādātajiem klientiem !!!
1 2 atbildēt
students 04.03.2016 12:10
"daudzo gadu laikā mediķiem universitātē iemāca atpazīt tikai galvu no pakaļas, un reizēm pat tam vajag konsultēties ar kādu" iemesls šim varētu būt tāds, ka daudzi domā ar abiem...
0 0 atbildēt
sistēma ir pret ministru, cieš pacienti 02.03.2016 07:05
C eru, ka minists ir uzdevis veikt pārbaudi par šo (un arī citiem gadījumiem) gan par 113, gan minēto veselības iestāžu darbību. Vai kāds ārsts ir saņēmis sodu, brīdinājumu, atlaiksts no darba, varbūt kompensējis pacientam turpmākās veselības aprūpes izmaksas, gadījumā, ja izrakstījis nepoareizas zāles vai nepareizi ārstējis? Katrai med iestādei ir vadītājs, kuram jānes atbildība par ārstu uc med personāla darbu vai bezdarbību.
1 0 atbildēt
Vada 02.03.2016 05:17
Padomju laikā stāvēja rindās pēc desas, tagad jāstāv rindā pēc dzīvības...
6 0 atbildēt
Andris 01.03.2016 21:32
Apbēdīšanas kantoru sponsors jeb nu totāls idiots.....
3 0 atbildēt
Paulis > Andris 01.03.2016 22:38
Visdrīzāk otrais variants
3 0 atbildēt
cilvēks 01.03.2016 21:15
uzskatu, ka Belēvičs ir pirmais ministrs, kas tik daudz ir izdarījis, cerams, ka tik ātri neizdosies tumsoņām viņu noēst.
pats jau vairākus gadus mokos ar veselības problēmām un ārsti nespēj uzstādīt diagnozi. ģimenes ārsts negribīgi aizsūta uz vienu pārbaudi, paiet 2 mēneši tad uz otru, tad trešu utt.eksperimentējot izraksta dažādas zāles antibiotikas. beigu beigās reāli mani pasūta, varbūt simptomi pazudīs vai uzradīsies jauni...
darba un šoferu ārstu komisijas domātas tikai naudas nokāšanai, jo kad tur saki ka ir problēmas, sūta lai iet pie ģimenes ārsta un nekavē rindu.
pats mokos ar galvas sāpēm, neizskaidrojami uzejošu nogurumu, līdz pat slēgšanos ārā, pēkšņām temperatūras krasām svārstībām. strādāju uz fūres, tā ka uzmanaties no lielām mašīnām, ja nu nolieku karoti pie stūres :)
4 5 atbildēt
... 01.03.2016 19:39
daudzi ministri ir nederīgi-piemēram,bijušais labklājības ministrs,kurš tagad kļuvis par satiksmes ministru(universālais ministrs),kurš atļāvās neatbildēt uz vēstulēm kuras viņam tika sūtītas par nekārtībām SIVA
4 0 atbildēt
avene 01.03.2016 14:13
Brīnos par komentāriem. Vai jums liekas, ka visur pie vainas tikai Beļēvičs. Viņš dažos mēnešos nevar izlabot to, kas 20 gadus ir grauts un grauts. Kur paliek slimnīcas personāls, kam jārūpējas par saviem slimniekiem? Biju pati saistīta ar slimnīcu un man radās sajūta,ka viss notiek nevis plānoti, bet tieši tā,kā izdomās tavs dakteris - gribēs un no tevis paņems lielu naudu, izdomās paņems tikai 1/2 par ārstēšanu utt- tas man bija ļoti liels pārsteigums. Pašās slimnīcās ir bardaks un jāsāk darbs ar tām. Veselības sistēma jau sen ir sagrauta, kā jau viss mūsu valstī, visi gudrie cilvēki aizbrauc uz ārzemēm.Ja mēs tikai zākāsim cilvēkus,kuri cenšas kaut ko mainīt, tad galu galā arī nekas nemainīsies....
2 7 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV