Vājprāts. Mazam zēnam nesniedz palīdzību; pret bērnu ārstiem sākts kriminālprocess

Veselības inspekcija neatklāj ķirurgu vārdus, bet LTV „Panorāma” rīcībā esošā informācija liecina, ka pirmajā vakarā zēnu nolaidīgi apskatījis ķirurgs Ģirts Aleksejevs.
Publicēts: 08.03.2016, Komentāri: 25
Rupja nolaidība – tā secinājusi Veselības inspekcija, kas pārbaudīja Bērnu slimnīcas ķirurgu rīcību – tūlītējas palīdzības nesniegšanu puisēnam no Bauskas. Vēlāk zēnam konstatēja plīsušu aklo zarnu un steigšus operēja. Pēc pārbaudes veikšanas Veselības inspekcija savu atzinumu gatavo nosūtīšanai uz policiju, lai divu iesaistīto ķirurgu atbildību vērtētu jau kriminālprocesā. Tematam seko Aija Kinca.
„Labi, kas tas ir beidzies tā, kā ir beidzies,” tā, iepazīstoties ar aprūpes epizodēm mazā Bauskas puisēna lietā, secina Veselības inspekcijas vadītāja Aija Mežsarga.

Mammas izmisums, kad pēc ceļa naktī ar ātro palīdzību ar aizdomām par apendicītu dežūrējošais ķirurgs viņus raidīja mājās, jo tā esot tikai vēdera pūšanās, tagad ieguvis juridisku apstiprinājumu ārstu nolaidībai. „Rupji veselības aprūpes pārkāpumi vairākās epizodēs.

Jau pirmajā epizodē ķirurgs neveic nekādu izmeklēšanu, nenozīmē ultrasonogrāfiju, lai apstiprinātu diagnozi, bērnu ievieto Vecāku mājā, nevis observācijas nodaļā. Pat nākamajā dienā, kad viņš beidzot tiek pie ārsta, analīzes ir dramatiskas. Taču arī otrais ķirurgs nepieaicina speciālistu, lai precizētu diagnozi,” saka Mežsarga.

Veselības inspekcija neatklāj ķirurgu vārdus, bet LTV „Panorāma” rīcībā esošā informācija liecina, ka pirmajā vakarā zēnu apskatīja ķirurgs Ģirts Aleksejevs. Otrā dienā aprūpi veica viņa kolēģe. Tagad abu mediķu darbību vērtēs policija. „Šodien tiek gatavota vēstule, lai viņus sauktu pie kriminālatbildības. Jāņem vērā, ka cietušais bija mazs bērns, bezpalīdzīgs bērns! Un tas ir nepieļaujami,” saka Mežsarga.

Bērnu slimnīca iesaistītos ķirurgus intervēt neļauj, inspekcijas atzinumu komentē valdes priekšsēdētāja.

Viņa tagad prasīs paskaidrojumu Ķirurģijas klīnikas vadībai – kāpēc, pašiem izvērtējot ārstu darbu, kļūdas neatklāja.

„Tas nav stāsts par sodīšanu. Mēs gribam saprast, kāpēc šie atzinumi tā atšķiras,” norāda Mežsarga.

Tikmēr mazā puikas mamma Veselības inspekcijas atzinumu vērtē kā taisnīgu. Ģimenei nekas nav beidzies. Puisītis joprojām neļauj nevienam pieskarties savam puncim, bet slimnīcā iegūto trauksmes sajūtu mazina, apmeklējot psihologu. „Cerams, ka tas nebūs tik traki, ka tam nebūs tālejošas sekas, ka man nebūs jāprasa kompensācija. Tas vispār nav mans mērķis. Mans mērķis bija parādīt, ka tā nedrīkst darīt un ka tādam ārstam nav vietas bērnu slimnīcā,” saka zēna mamma Līga Gedroviča.

Pērn visa gada laikā Veselības inspekcija saņēma deviņas sūdzības par Bērnu slimnīcu, nevienā gadījumā ārsta vainu neatklāja. Šogad bez šī – Bauskas puisēna gadījuma - saņemtas jau četras sūdzības, visās notiek pārbaudes.

Bērnu ķirurgs Ģirts Aleksejevs


Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

kika 09.03.2016 09:48
Būtu piedāvāta nauda,tad uzreiz veiktu pārbaudi bērnam,jo šodien gandrīz neviens bez naudas neko nedara.Es to zinu no pieredzes !
16 1 atbildēt
lauvene 09.03.2016 02:13
Nu paskatieties kadreiz lidzi Tukuma slimnicai ta ir vispar nolaidibas kalngals
10 0 atbildēt
kii 09.03.2016 01:52
Man ir izaudzināti bērni un neviens nav bijis ar apendicītu slimnīcā tāpēc, ka sūdus neēda veselīgu pārtiku pati māte vainīga, ja nezin kā bērns jābaro tad lai tagad nepīkst dēļ tādām debilām mātēm ārstiem jāskrien viņas bērnu glābt smiekli nāk nožēlojamā sieviete...
0 23 atbildēt
Arnis, vismaz vārdu uzraksti, idiote > kii 09.03.2016 02:05
Tiešām idiote esi. nu tiešām ... augstākajā kategorijā, kura pēdējā - debesīs
9 1 atbildēt
dace > kii 09.03.2016 02:06
tu ko te kkerc,ja pat vaardu neraksti savu(kii tas kas ir ?)Gan jau esi pati vaalodze,ja aizsargaa aarstus,kas beerninnam nepaliidz.Suudus eed smiekliigi jo bezpajumtnieki ar visu ko eed bet slimo mazaak kaa bagaatnieki.Ja taa par beernu izteicies,tad gaidi DIEVS dos tev atbildi dziivee
18 0 atbildēt
ASĀ NĀTRE > kii 09.03.2016 08:38
Sieviete, vai Tu vispār jēdz, ko raksti? Izskatās, ka esi no tiem komentētājiem, kam vienalga ko un par ko vāvuļot. Apendicīts, ja kas , mēdz iekaist arī tiem, kas ēd ZAĻI un VESELĪGI!

Manuprāt nav atšķirības, kādā slimnīcā ārsts strādā - bērnu, vai pieaugušo. Ārsti drīkst kļūdīties vismazāk. Tagad, kad par medicīnisko aprūpi maksājam pasakainu naudu, būtu jābūt arī kvalitatīvam darbam no ārstu puses, bet, diemžēl, ir otrādi....
6 0 atbildēt
kika > kii 09.03.2016 09:54
Sieviete nav nožēlojama,nožēlojami ir ārsti un tāpēc viņi ir lai sniegtu palīdzību bez komentāriem un vēl algas pacelt lai izdara to pašu darbu kas jādara un tad prasītu.Visi pat apkopēja ienāk palātā un paprasa savu!
0 0 atbildēt
Olga > kii 09.03.2016 10:59
Tad Taviem bērniem cerams nav no mātes iedzimta galvas vaina,ja šitā atļaujies rakstīt! Visu mūžu sūdus ēdot nevar dabūt apendicītu bet gan galvas traumu kāda ir Tev nožēlojamai sievietei....Izsaku līdzjūtību Taviem bērniem.
13 1 atbildēt
pacients 09.03.2016 01:49
Pretīga jau tā ārsta roža un līkā mugura
14 0 atbildēt
kii 09.03.2016 00:00
Pieskaties? pieskarties jābūt....
0 6 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV