Labākie jaunie modes mākslinieki tiksies Habitus Baltija 2016

Par iedvesmas avotu kļūst pat ikdienišķas lietas, kas pārtop oriģinālās un neparastās tērpu kolekcijās.
Publicēts: 10.03.2016, Komentāri: 0

Modes dizaineru idejām robežu nav! Par iedvesmas avotu kļūst pat ikdienišķas lietas, kas pārtop oriģinālās un neparastās tērpu kolekcijās.  Par to pārliecināties vēl un vēl varēs 8. aprīlī Ķīpsalā, jo uz konkursa „Habitus Baltija 2016” skatuves kāps labākie jaunie modes mākslinieki.

„Habitus Baltija 2016” finālā varēs vērot 31 tērpu kolekciju, ko prezentēs 33 jaunie modes dizaineri no 9 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Turcijas un Zviedrijas. Šogad īpaši kuplā skaitā ir pārstāvēta Lietuva – 9 finālisti. Viens no iemesliem tam noteikti ir Viļņas Mākslas akadēmijas studentes Ļucijas Kvašītes panākumi. Tieši viņa pagājušajā gadā ar radoši eksperimentālo kolekciju „Trip. '83 – '13”  plūca uzvaras laurus!

Konkursa pusfinālam tika iesniegtas 52 tērpu kolekcijas, no kurām labākās izvērtēja profesionālā priekšatlases žūrija: modes dizainere, zīmolu „Red Salt” un „Black Salt” radītāja Indra Salceviča, modes dizainere Indra Miklāva, modes dizainere un zīmola “DACE BAHMANN” radītāja Dace Krieviņa-Bahmane un veikala „Paviljons” līdzīpašniece Elīza Ceske-Feldmane.

„Ir labas kolekcijas un ir ļoti labas kolekcijas, bet pāri visam izceļas tās, kurās saskatāma mākslinieka individualitāte. Finālā ierindojās kolekcijas ar savādāku, personīgu skatījumu, nevis vienkāršu, perfekti izpildītu sekošanu aktuālajam modē. Finālistu darbos ir vērojama asprātīga attieksme un attieksme kā tāda – krāsu vai materiālu salikumi, apdrukas, kā arī lakoniski risinājumi, bet ar interesantām detaļām,” iesniegtos darbus raksturo „Habitus Baltija 2016’’ radošais direktors, zīmolu “It’s Me” un “STATUS BY SHTAMGUTS” dizainers, Latvijas Mākslas akadēmijas modes dizaina katedras docents Artis Štamgūts.

„Habitus Baltija” vadītāja Sanita Blomniece piebilst: „Aicinām ikvienu, kam interesē mode un neparastas idejas, uz Ķīpsalu klātienē vērot modes skates un pārliecināties – jauno modes mākslinieku idejām robežu nav! Turklāt ne viena vien finālista tērpu kolekcija ir uzvaras cienīga, tāpēc cīņa par labākā dizainera titulu būs spraiga un aizraujoša.”

Līdztekus individuālajam vērtējumam tiks noteikta arī labākā skola!

Modes dizaineri konkursā prezentēs ne tikai savas kolekcijas, bet pārstāvēs arī savu mācību iestādi. Šogad uz labākās modes un dizaina skolas statusu pretendē Latvijas Mākslas akadēmija (Latvija), Rīgas Tehniskā universitāte (Latvija), Viļņas Mākslas akadēmija (Lietuva), Lietišķo zinātņu augstskola "Vilniaus Kolegija" (Lietuva), Igaunijas Mākslas akadēmija (Igaunija), Krakovas Mākslas un modes dizaina skola (Polija), Starptautiskā Kostīmu un modes dizaina skola (Polija) un Mimara Sinana Tēlotājmākslas universitāte (Turcija).

„Habitus Baltija” finālistu tērpu kolekcijas skatiet: www.bt1.lv/habitus/?link=01100000

Konkursu „Habitus Baltija” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju.

Sekojiet „Habitus Baltija” aktualitātēm:

mājaslapā: www.habitus.lv/

sociālajā tīklā: www.facebook.com/HabitusBaltija

Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV