Latvijas skandalozākais mērs beidzot saņem reālu sodu

Publicēts: 31.03.2016, Komentāri: 15

Tiesa Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem (ZZS) piespriedusi naudas sodu par sitienu pa seju kādam novada jaunietim, apstiprināja cietušā Igora Gromova pārstāvis Ingus Meimers. Novada mērs Jelgavas tiesas spriedumu pārsūdzēs, norāda viņa pārstāvis.

Tiesa atcēla Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes Jēkabpils iecirkņa lēmumu izbeigt administratīvo lietu pret Cauni. Tiesa politiķi atzina par vainīgo maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanā, iesitot pa seju. Viņam piespriests 280 eiro naudas sods.

Meimers atzīst, ka ar spriedumu ir apmierināts daļēji, jo tiesa ir noraidījusi prasību par morālā kaitējuma kompensāciju, taču par to pret Cauni, iespējams, tiks celta prasība civiltiesiskā kārtībā. Tiesā Gromovs prasīja morālo kompensāciju 5000 eiro apmērā.

Tiesa nopratinājusi lieciniekus, pārbaudījusi pierādījumus, tāpēc, advokāta ieskatā, bijusi objektīva. "Caunes rīcība neatbilst morāles pamatprincipiem un ir prettiesiska, viņš ir amatpersona, kurai jārada priekšstats citiem," uzvēra Meimers.

"Tāpat tiesa norāda, ka arī Pašvaldības policijas darbinieku rīcība konflikta laikā nebija korekta," piebilda Meimers.

Ar spriedumu nav apmierināts Caune. Viņa pārstāvis Aivo Leimanis apstiprināja, ka Caune izmantos savas tiesības un pārsūdzēs tiesas spriedumu Zemgales apgabaltiesā pilnā apmērā. Novada vadītājs uzskata, ka tiesa nav bijusi taisnīga un objektīva, vērtējot lietā esošos pierādījumus.

Jau ziņots, ka konflikts starp Cauni un jaunieti, kurš apvainots agresīvā automašīnas vadīšanā, notika pērn 26. jūnijā Vircavas pagastā. Caune, kurš jau iepriekš bijis iesaistīts vairākos publiskos skandālos, jaunietim iesitis.

Pēc konflikta policijā saņemta sūdzība, ka Caune piekāvis jaunieti, savukārt no pašvaldības vadītāja saņemts paskaidrojums, ka jaunieši agresīvi vadījuši auto, bojājot ielu un radot draudus cilvēkiem. Caune iepriekš publiski skaidroja, ka "personīgi reaģējis uz jauniešu nelikumīgu rīcību novada teritorijā un iesaistījis pašvaldības policiju", bet plašāk notikušo nekomentēja.

Valsts policija pagājušā gada beigās nolēma izbeigt administratīvo lietu pret Cauni. Cietušais jaunietis pret Cauni vērsies tiesā.

Caune jau iepriekš iemantojis skandalozu slavu saistībā ar ziņām par viņa iespējamo iesaistīšanos stirnu malumedībās un par medībām un piknikiem darba laikā, kā arī citiem ētikas pārkāpumiem.

Komentāri: 15
Avots: Mixnews.lv
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

aaaaaaaaaaa 31.03.2016 19:49
sods bargs,varbut japalidz MERAM NOMAKSAT?Tiesiska valsts,iedod pilsonim parastam pa edamo,sedesi ka cars,bet amatpersonas nesedina,biju piemirsis
17 0 atbildēt
ome 31.03.2016 19:04
S O D S 280 eiro? CAUNEM?Nesmīdiniet!!!Un viņš vēl pārsūdzēs....un vinnēs!Nav jau pirmā reize.Dzīvojam taču LATVIJĀ,likumi visiem NAV vienādi.
24 1 atbildēt
eiriks 31.03.2016 18:59
man tie 280 eiriki būtu riktīks sods,bet Caunem sīkums
19 0 atbildēt
iiii 31.03.2016 18:50
KLAIDONI TU ESI STULBS !!!
20 0 atbildēt
cikurs 31.03.2016 18:09
ha un es jau cerēju ka Lembis drusku padrebināts
12 1 atbildēt
jaņis 31.03.2016 17:41
Ar krieviem variet netiesāties. Viņi vienmēr uzvarēs, būs vainīgi vai nē.
5 5 atbildēt
BOMZIS___________KLAIDONIM 31.03.2016 17:34
Un uzrodas CAUNEM aizstāvji!!!!! KAUNIES KLAIDONI! Puisis ir MALACIS, ka nekrāva tam resnītim pa purnu, tad lieta būtu ierosināta pret viņu! Puisis saturējās, bet CAUNE iekrita!!!!! AMATPERSONAS...necienīga rīcība!!!!!
11 5 atbildēt
klaidonis > BOMZIS___________KLAIDONIM 31.03.2016 17:44
Puisis ir apmīzies nevis malacis. Malacis atrastu laiku un vietu lai izskaidrotos, bet nevis skrietu zem mammas brunčiem. Es neaizstāvu Cauni, bet šādi "malači memļaki"katru dienu maisās pa ceļu. Ja kas tūlīt zem mammas brunčiem, glāb nu.Tev pašam "Bomzi"ir maza sajēga, kā jau teicu tad šeit uz ceļa, Caune ir tikai autovadītājs , kā jebkurš. Kur Tu redzi amatpersonu? Tad kad Caune drāzīs tevi kabunetā , tad viņš tiešām būs amatpersona.Paskaties vēlreiz TV sižetu, kur tavs malacis nopunķojies un apmīzies, kāda runa par saturēšanos, ja nu vienīgi saturēja "kluci
6 21 atbildēt
aha 31.03.2016 17:34
Baigais mērs - dzērājs,kauslis !
22 1 atbildēt
gunis 31.03.2016 17:21
Neiedziļināšos sīkumos un pārējās lietās,kas par fruktu tas Jelgavas mērs,bet dažiem par braukšanas stilu tiešām gribas galvu pārsist.
12 1 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV