Tiek ziņots par iespējamu 100 000 eiro kukuli Rinkēvičam

Publicēts: 04.04.2016, Komentāri: 18

Miljonārs Vasilijs Meļņiks apgalvojis, ka gan tagadējam ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam, gan Satversmes aizsardzības biroja (SAB) darbiniekam Aigaram Sparānam par „pakalpojumiem” katram samaksājis pa 100 tūkstošiem eiro, - ar šāda satura iesniegumu 2012. gada rudenī pie toreizējā SAB direktora Jāņa Kažociņa vērsies kādreizējais iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons. Taču ne SAB direktors, ne LR ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nav izrādījuši nekādu interesi par iesniegumā minētajiem faktiem, kas liecinājuši par augstākā līmeņa korupciju, - šāda satura dokumenti aizvadītajā nedēļā publiskoti pagājušajā nedēļā klajā nākušajā avīzē Astoņkājis, vēsta portāls Pietiek.com.

Publicētie dokumenti ir kopija no bijušā iekšlietu ministra iesnieguma, kas adresēts toreizējam SAB direktoram, kā arī SAB un Ģenerālprokuratūras atbildes, kuru būtība ir – šo iestāžu rīcībā šādu faktu nav, līdz ar to nekādas tālākas darbības veiktas. Turklāt avīzē ar atsauci uz pašu Jēkabsonu apliecināts, ka ne SAB, ne Ģenerālprokuratūra nav pat uzaicinājuši viņu sniegt liecības par iesniegumā minētajiem faktiem.

Iesniegumā bijušais iekšlietu ministrs ir atklājis, ka miljonārs, Rīgas kuģu būvētavas faktiskais saimnieks Meļņiks viņam kādā sarunā paziņojis – viņš tagadējam ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam un Pietiek publikācijās bieži pieminētajam SAB darbiniekam Aigaram Sparānam samaksājis pa 100 tūkstošiem eiro katram. Apmaksātais pakalpojums bijis – Meļņika virzīšana par Valsts prezidenta Valda Zatlera padomnieku.

Savu un SAB darbinieka Sparāna iespēju mērogu, kā aprakstīts Jēkabsona iesniegumā, Meļņiks vēlreiz demonstrējis, piedāvājot bijušajam iekšlietu ministram Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietu un informējot, ka Sparāns savākšot „nepieciešamo informāciju”, lai šī vieta tiktu atbrīvota. Arī nepieciešamo tikšanos ar SAB direktoru „nokārtotu” Sparāns.

Kā aprakstīts Astoņkājī, vienīgā SAB vadības reakcija uz šo bijušā iekšlietu ministra iesniegumu bijusi – pārsūtīt to tālāk, LR ģenerālprokuroram. Savukārt ģenerālprokurors Kalnmeiers šajā lietā nav pat iejaucies, - tā vietā „atrakstīj”es" ierindas prokuroras.

Prokuratūra, pat nemēģinot nopratināt iesniegumā minētās personas, paziņojusi – iesniegumā izteiktajam „pieņēmumam, ka valsts drošības iestādes amatpersona ar savu rīcību ir pārkāpusi likumu”, neesot „gūts apstiprinājums”. „Rezultātā noziedzīgais astoņkājis varēja mierīgi turpināt rīkoties,” publikācijā raksta Astoņkājis.

Pietiek jau informējis, aizvadītās nedēļas nogalē pēc 605 000 eksemplāru tirāžā izplatītā Astoņkāja nākšanas klajā tagadējais SAB direktors, bijušais ģenerālprokurors Jānis Maizītis medijiem paziņoja, šis izdevums ir „vēršanās tomēr pret tiem, kas mēģina kaut ko izdarīt, izmeklēt lietas, izstrādāt smagas lietas, kur ir lielas naudas”.

Komentāri: 18
Avots: Pietiek.com
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

erno 05.04.2016 18:44
cik tas ir drausmigi, ka nevar atlaist šitādu naudas tēretāju mo mūsu makiem, kas pretekliga veida izmanto mus
2 0 atbildēt
kad vinu 05.04.2016 10:53
rada tv es parsledzu uz citu kanalu,reti pretigs purns,ka vel sitadu, ar acgarnam smadzenem,var turet valdiba.
3 0 atbildēt
agnese 04.04.2016 23:08
Ko Jūs tauta cepaties tas neko nemainīs ,jo nauda nesmird ,un zemais slānis cieš un kas par to jo kalpi jautri uzdejo/
2 0 atbildēt
... 04.04.2016 22:36
Diemžēl ,tiešām tas būs tik proces gadiem kamēr tauta aizmirsīs ,vai kāda baltā šlipsīte ir sodīta ...
1 0 atbildēt
in jan 04.04.2016 22:10
edgar, esmu gatavs attiecībām
3 0 atbildēt
inese 04.04.2016 20:52
Nabagus grūž arvien lielākā purvā, bet paši tikmēr pieēsties vien nevar. Kaut viņi vienudien aizrītos.
6 0 atbildēt
Toļiks 04.04.2016 19:46
Un Streips jau ir no tās pašas blices, kā saka viņš nesaprotot kapēc visi valdības ministri neatzīstoties, ka viņi visi nav pederasti, jo tik maz zilo valdībā nevarot būt. Ja jau esot Rinkēvičs, tad visi pārējie tādi paši siladupši.
15 2 atbildēt
Haris 04.04.2016 19:44
Es tak teicu, Rinkēvič, "zilonīt" nu nevizini tak to savu dibena puiku apkārt pa eiropu par valsts naudu, maksā par savu vīriņu no savas kabatas, bet nē visi ceļojumi šim tiek apmaksāti no valsts kases. Nu kas tas ir ka nevar tās pakaļas savaldīt, čiekuru tūplī un čau!
19 0 atbildēt
Plds, Dievam 04.04.2016 19:05
Rinkēviča un visas Vienotības laiks beidzas tagad
20 0 atbildēt
aizdomas 04.04.2016 19:03
un kur tad žurnālisti bija ātrāk, kāpēc tik vēlu šis?
14 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV