Skandalozi! Latviešu aktieris iemīlas savā vedējmātē

Ak, pavasar, ak pavasar! Tu trakas, bet foršas lietas dar'... Titulbilde no Diena.lv
Publicēts: 26.04.2016, Komentāri: 33

Viens no Valmieras teātra labākajiem un vadošajiem aktieriem Imants Strads gatavojas viesizrādēm Rīgā un nezina, ar ko beigsies seriāls Saplēstā krūze, kurā viņš spēlē krodzinieku Kārli.

Rakstnieka, dzejnieka, publicista un valsts lielākā rīta laikraksta Diena žurnālista Egīla Zirņa intervijas fragments ar izcilo Valmieras teātra aktieri, seriāla Saplēstā krūze zvaigzni Imantu Stradu.

Tieši pēdējos gados Imants ir izrāvies no otrā plāna un aizvien pārliecinošāk sevi piesaka galvenajās lomās, - tā par Valmieras teātra aktieri Imantu Stradu Kultūras Dienā rakstīja Atis Rozentāls 2013.gada augustā, kad aktieris tika titulēts par Gada valmierieti un vēlāk atzīts arī par gada labāko aktieri. Pašreiz sestdienu vakaros LTV rādītajā 12 sēriju videofilmā Saplēstā krūze Strads ir izrāvies arī no sava Valmieras ikdienas maršruta „teātris – mājas” un izbaudījis prieku, ko dod filmēšanās skaistā Latvijas vasarā laukos Vilces pagastā. Saplēstā krūze jau ir saņēmusi ļoti dažādas skatītāju atsauksmes, ieskaitot vērtējumu, ka tajā rādītā dzerstīgi izlaidīgā dzīve stilizētajā 30.gadu Latvijā rada sajūtu: 1940.gada okupācija nākusi kā atpestīšana. Strads, kurš pats seriālā tēlo „attiecībās ar sievietēm neveiklo” krodzinieku Kārli (viņa spēle dažās atsauksmēs vērtēta pat kā labākā visā seriālā), iebilst: Saplēstā krūze vēsta nevis par laiku, bet par cilvēku attiecībām, un tās dažādos laikos nemainās.

Teātra mājas lapā raksturots kā aktieris, kurš „aiz komiskās ārējās izpausmes ļauj nojaust vientulību un neatbildētas jūtas”, Strads ir pietiekami pieredzējis attiecībās gan ar to, ko tirgo krodzinieki, gan sievietēm: savu dzīvesdraudzeni, Valmieras teātra aktrisi Elīnu Vāni, kura bija vedējmāte viņa kāzās nu jau šķirtajā laulībā ar aktrisi Ilzi Lieckalniņu, Strads iemīlējis izrādē uz skatuves...

Vai tiesa, ka savā dzīvesdraudzenē, aktrisē Elīnā Vānē, jūs esot iemīlējies izrādes laikā?

Nu, kaut kas tāds bija... Izrādē Zojkina kvartira biju superbagāts nepmanis, viņa – vieglas uzvedības sieviete... Tādas lietas nemāku aprakstīt, bet jā, izrādes laikā tas sākās.

Aktierim jau izrādēs nepārtraukti jāspēlē jūtas.

Nemāku to izskaidrot. Droši jau, ka vienas attiecības gāja uz beigām, un tajos brīžos cilvēki ir kaut kādi jocīgi... Tā izrāde mums teātrī bija piepildīta visādā ziņā, un arī bija ļoti labi apmeklēta... Jā, kaut kāds impulss šīm attiecībām tā izrāde bija.

Un atbilda jūsu tābrīža stāvoklim.

Jā, noteikti.

Vai jūs uz skatuves bieži iemīlaties partnerēs?

Nu, jāpatīk ir.

Bet ja jums izrādē jātēlo, ka iemīlaties raganā?

Šajā gadījumā, kā mūs mācīja studijās, atrodi kaut ko, kas partnerē patīk, kaut vai skropstas, un ieķeries tajā. Bet man tiešām ir nācies spēlēt ar simpātiskām partnerēm, un tad arī pašam negribas atpalikt. Tā gan nav iemīlēšanās, tās ir simpātijas. Dzīve katram ir sava.

Ir jau arī daudzas aktieru ģimenes.

Un ir arī daudzas tādas izjukušas.

Spēlēt ar cilvēku, kuru mīli, ir vieglāk vai grūtāk?

Tas nedrīkstētu ietekmēt izrādi. Ja tu par šo otru cilvēku pārdzīvo, tad spēlēt varētu būt grūtāk. Ja viss iet normāli, tad ideālā variantā baudi šo situāciju uz skatuves, kur tās situācijas dažreiz ir ļoti galējas. Lai mums nebūtu šīs galējās situācijas jāpiedzīvo dzīvē, labāk tās izspēlēt.

Bet, ja aktieru ģimene mājās sastrīdas, vai uz skatuves viņi nemēģina otram kaut kā ieriebt?

Tā tam nevajadzētu būt. Skatītājs jau pie tā nav vainīgs. Protams, iespējas ieriebt kādam, kas nepatīk vai kas spēlē tikai sevi, pastāv. Piemēram, mugursomā burtnīcu vietā ielikt ķieģeļus vai kurpes pielīmēt pie grīdas. Ir jau dzirdēts arī par iezāģētiem dēļiem un aizgrieztiem striķiem, bet es tik lielu naidu neesmu piedzīvojis.

Imanta Strada kādreizējā vedējmāte kāzās pirms astoņiem gadiem, bet tagad aktrise Elīna Vāne aktiera dzīves mūzaFoto no Diena.lv.
Visu interviju lasiet žurnālā SestDiena - 2016.gada 15. aprīļa numurā.

Imants Strads Vikipēdijā

FOTOGALERIJA - PRIVĀTI FOTO NO IMANTA STRADA FILMĒŠANĀS SERIĀLĀ SAPLĒSTĀ KRŪZE
Komentāri: 33
Foto: Foto no Imanta Strada privātā arhīva
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

luda 16.09.2018 17:23
kā meksikāņu ziepoprās!
1 0 atbildēt
Elita Prodniece 16.09.2018 16:29
Nesapratu...Kur tas skandalozums?
0 1 atbildēt
superigi 16.09.2018 16:29
Malači!
1 0 atbildēt
Linda 27.04.2016 17:54
Drausmīgs tas seriāls, bet aktieris jau tur nav pie vainas
2 1 atbildēt
es 27.04.2016 15:47
gribu sausmiigi izdraazt sava labaakaa drauga maati, vinai 51, man 41...taada sexiigs MILFS ka tik turies...jaatu vinu 24/7
3 0 atbildēt
Eleonora 27.04.2016 12:22
Saplēstā ir neveiksmīgākais seriāls kopš 3. Atmodas. Aktieri spēlē labi , bet režija un scenārijs galīgs sūds
3 1 atbildēt
Psiho 27.04.2016 05:43
Režisores Gorodeckas pienesums šausmu filmu žanram - tā varētu raksturot manas sajūtas, skatoties filmu. Iedarbojas uz zemapziņu, jo pēc filmas 10. sērijas noskatīšanās naktī sapņoju, ka esmu nonākusi psihoneiroloģiskajā klīnikā
26 2 atbildēt
Inga 27.04.2016 05:42
Šis seriāls (tiesa, noskatījos vien pirmās četras sērijas, un katru nākamo bija skatīties aizvien grūtāk) man radīja tikai vienu emociju - RIEBUMU. Man ir žēl, ka "labi aktieri" ir piedalījušies šā mēsla radīšanā. Un pavisam dīvaini liekas tas, ka šie aktieri spēj izteikties pozitīvi. Pieņemu, ka aktieri nopelnījuši naudiņu (kas, protams, ir svarīgi), ka izbaudījuši "radošo gaisotni" uzņemšanas laukumā, guvuši filmēšanās pieredzi (kas arī ir svarīgi), taču kur šajā projektā ir SKATĪTĀJS? Vai kādam vispār interesēja galarezultāta kvalitāte, vai pietika vien ar PROCESU?
34 3 atbildēt
Vārds 27.04.2016 05:41
Seriāla vēstījums ļoti dīvains. Nenoliegšu, ka pārņēma tieši tādas pašas izjūtas kā R.E.Našenieci viņas ne-recenzijā. Ko lai dara, ka kritika kā ūdeni mutē ieņēmusi. Laikam jau vienalga, ko skatās tik plaša auditorija.
Pirmās slepkavības bija teju kuriozas - kā dzirnavu dīķī ar airi. Tad, skatoties bērna žņaugšanas asiņainajās eksekūcijās, jau pārņēma nepatika pret bērna mocīšanu, bet TV izslēdzām, kad viss vedināja uz tuvojošamies vistas naturālu piebeigšanu. Pēc mirkļa, atjaunojot skatīšanos, režisores koncepcija ar vistas notiesāšanu pierādīja režisores konsekvento "pieeju" Saplēstās krūzes literārajai vērtībai. Par saindēšanos ar sēnēm nerunājot, patiešām izteiksmīgi izvērstas "cilvēcīgās" attiecības...

...tie ir cilvēki, kas tā varētu rīkoties jebkurā laikā, arī tagad...

Jautājums, vai filmas veidotāji arī sevi saredz pārsātinātajos monstru un slepkavu tipāžos? Vai tie ir kādi citi, tie ļaunie?
Kino grupām ir konkursi pirms filmu uzņemšanas, eksperti izvērtē piedāvājumus. Vai TV seriāliem tādi ir?

P.S. Jāpebilst, ka I.Strads veiksmīgi izlavierē no atveidojamā rakstura primitīvas atražošanas, bet tie, kas ļaunumu ar ļaunumu mālē, tie pierāda nesapratni par savu profesiju.
24 2 atbildēt
par Saplēsto krūzi 27.04.2016 05:39
SIŽETU veidotājas- Bernova un Kalniņa, kā arī tālāklietotāja Gorodecka, kas ražo un kodē skatītājos jēl- "mīklu" , atvainojos par pateicienu, ir SĪKPIRDES un patoloģiskas SĪKAĻAS, bet tie, kas pazemīgi paterē GLUPEKĻI, kas nezīduši Mātes pupu, pretendē uz Dzīvības turpināšanu.
52 17 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV