Vai tiešām Lizuma jauniešu nāvēs vainojams kaķis? Sabiedrība neizpratnē

Vai tiešām divu jauniešu nāvē vainojams kaķis? Televīzijas kameras priekšā pavisam droši runā bojā gājušā, piecās kompānijās bagātīgi apdrošinātā jaunieša tēvs Dainis Mazulis, kuram tagad var pienākties pat vairāk kā 100 000 eiro liela atlīdzība.
Publicēts: 31.05.2016, Komentāri: 29
Neapdomīgi rīkojoties ar elektroiekārtām ūdens tuvumā, letālu elektrotraumu Gulbenes novada Lizuma pagastā guvis 19 gadus vecs jaunietis un viņa vienaudze. Šāda ziņa maija sākumā parādījās negadījumu statistikā.

Bet dažas dienas vēlāk tā ieguva papildinājumu - proti, ka policija sākusi kriminālprocesu. Un, šķetinot šo lietu, atklājas arvien jauni fakti, kas rada jautājumu - vai šoreiz zem ziņu virsrakstiem tomēr neslēpjas kas vairāk, nekā tikai negadījums ar elektrību? - Panorāmas versiju varat skatīt zemāk esošajā video, kur kameras priekšā droši runā bojā gājušā jaunieša tēvs, kuram tagad var pienākties vairāk kā 100 000 eiro liela atlīdzība.


Uzziņai:

Gulbenes novada Lizuma pagasta Velēnā mīklainā nāvē mirušie jaunieši - 19 gadus vecais puisis un 21 gadu vecā meitene - bijuši apdrošināti, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums «Panorāma». Bojā gājušā puiša tēvs, mājas saimnieks iepriekš vairākus gadus pavadījis cietumā par draudzenes slepkavību. Viņa toreiz esot noslepkavota, lai saņemtu nepilnu 1900 latu lielu apdrošināšanas atlīdzību.

Raidījums noskaidrojis, ka abi mirušie jaunieši bijuši apdrošināti vismaz piecās lielākajās apdrošināšanas kompānijās Latvijā. Latvijas apdrošināšanas asociācijas prezidents Jānis Abašins norāda, ka tas ir Latvijā unikāls gadījums.

«Šādi gadījumi bija dzirdēti par ārzemēm. Ar ko tādu sastopamies pirmo reizi,» viņš norāda, minot, ka faktiski visi līgumi ar kompānijām slēgti par labu mirušā puiša tēvam. Tas nozīmē, ka viņš būtu tas cilvēks, kuram būtu jāizmaksā atlīdzība gadījumā, ja notiek kāds negadījums. Izmaksājamā summa lēšama 100 000 eiro apmērā un vairāk.

Valsts policija informē, ka puiša tēvs pēdējos piecos gados pēc iznākšanas no cietuma likumsargu redzeslokā nonācis ap 20 reizes, bet šajā kriminālprocesā ir liecinieka statusā.

Vidzemes reģiona policijas pārstāve raidījumam skaidro, ka ir nozīmētas tiesu medicīnas ekspertīzes, lai varētu noteikt jauniešu nāves cēloni. Lietā tiek izskatītas vairākas versijas - gan, ka noticis nelaimes gadījums, gan arī iespējama ļaunprātība.

Pats jaunieša tēvs, lūgts komentēt situāciju, norāda: «Kādreiz biju stipri izbrīnīts par cilvēku tieksmi kaut ko tādu uzpūst, bet, kad saskaros pats, tad saprotu, ka cilvēks katrs pats ir spējīgs spriest pēc savas samaitātības pakāpes. Jo, ja uz otra nelaimes viņam kļūst vieglāk, vēl jo vairāk, kādu nozākāt un apmelnot, tad tas tikai uz viņa sirdsapziņas.»

Kā ziņots, par jauniešu nāvi maija sākumā ziņoja laikraksts «Neatkarīgā Rīta Avīze» (NRA). NRA vēstīja, ka traģēdija notikusi 6.maijā un iemels tai varētu būt elementārās elektrodrošības ignorēšana. Pēc piederīgo versijas, puisis ārā peldējies kubulā, kas piepildīts ar ūdeni. Tuvumā atradusies spuldze kabeļa galā, kas, visticamāk, turēta āra apgaismojumam. Piederīgie uzskata, ka kaķis ir lēcis no tādas kā koka laipiņas, sakustinājis lampu un tā iekritusi kubulā reizē ar pašu dzīvnieku. Noticis strāvas trieciens. Meitene, redzot nelaimi, metusies glābt puisi, aizmirsdama par draudiem pašas dzīvībai. Rezultātā miruši ir visi trīs - puisis, meitene un kaķis, uzskata piederīgie.

Oficiālā informācija liecina, ka jauniešu nāve konstatēta pēc pusnakts. Uz notikuma vietu gan policiju, gan ātrās palīdzības mediķus izsaucis vīrietis, kurš šajā lietā figurē kā liecinieks. Nelaime notikusi viņa viensētas teritorijā. Viņš esot ieraudzījis situāciju tikai tad, kad viss jau bija noticis un nevienu vairs nevarējis glābt.

Jaunieši esot atrasti miruši ārā. Ūdens kubulā bijis miris 19 gadus vecs puisis. Turpat bijusi arī 21 gadu veca meitene - arī mirusi. Sākotnēji ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas «Noziegumi pret personas veselību». Bojā gājušajiem noteikta tiesu medicīniskā ekspertīze. Notiek izmeklēšana.

Fotogalerijā Dainis Mazulis un viņa bojā gājušais dēls, kurš sirdzis ar anoreksiju

Komentāri: 29
Autors: Kaspars Ūdris
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

zaraza 18.09.2016 18:31
Da kaķis arī bija pārāk izkāmējis ...... tikai apdrošināt un baļļā !!!!!
1 0 atbildēt
pele 06.09.2016 13:43
Kaut kā jocīgi domā Zinzinitis .Te pat ar peļlemura smadzenēm viss skaidrs .Ja cilvēks ir slims ? tad viņam nopērk veselības apdrošinašanas polisi, šajā gadījumā vajadzēja vēl vērsties sociālajā dienesta pēc palīdzības , ja nav par ko bērnu pabarot !Bet ne jau izmest naudu 5-cās apdrošināšanas kompānijas un uztaisīt basseinu maija sāsumā vel ir auksts priekš peldēm un vakaros gaišs ,kāda lampa !!!Un ja arī puisim vajadzēja peldēšanu tad tikai trenera klātbūtnē un baseinā , nevis baļļā ārā !!!
1 0 atbildēt
Arturs 01.06.2016 20:46
Tā ir slepkavība viennozīmīgi. Neesmu ne Dievs, ne tiesnesis, lai kādu sodītu, bet patiesi žĕl, ka ir tādi "cilvĕki", kuri kautko tādu spĕjīgi izplānot un paveikt.
Ja šim nelaimes putnam arī šoreiz izdosies apvest ap stūri gan LV tiesībsargājošās struktūras, gan apdrošinātājus, tad labu galu viņš tāpat neņems un to apdrošināšanas naudiņu iztĕrĕt nesanāks. Ir ļaudis, kuriem tā labāk noderĕs:-D
2 0 atbildēt
ulla > Arturs 11.09.2016 10:19
Pilnīgi tev piekrītu !
0 0 atbildēt
wtf 31.05.2016 16:32
Pārāk neticami, lai divus cilvēkus nogalinātu kaķis.... Un pats atbraucis naktī mājās... No kurienes????
2 0 atbildēt
Hmm.. 31.05.2016 13:49
Aizdomīgi,nesen viņš nogalināju savu dzīves biedri lai saņmetu naudu. Tad kapēc lai tagad neizvēletos tādu pašu domas gājienu? Šajā situācija var spriest tikai to ka tas viss ir saplānots. Un arī dažu loğika ir abrīnojama.Piemēram-Zinzintīs. Nesaprotu.
8 0 atbildēt
jopcig > Hmm.. 13.09.2016 06:24
Zinzintīs ir daunis
1 0 atbildēt
Jopcik 31.05.2016 10:52
Godavārds, kāds ir akls,te viss ir skaidrs,šis cilvēks pirms daudziem gadiem uzspridzināja savu dzīvrsbiedri,tas notika autobusa pieturā,rupji un nežēlīgi.
Te jebkuram ir viss skaidrs vecis novāca dēlu naudas pēc,jo summa ar nav maza un vēlpietam 5.apdrošināšanas firmās.
POLICIJA darāt darbu un ietupinat to nežēlīgo slepkavu. Te pat nevar būt runa par nelaimes gadījumu, 100%slepkavība.
13 0 atbildēt
ļoļa 31.05.2016 10:37
Bet tas tēvs kā viņš runā ,viņš tač acīs neskatās .tātad kaut ko slēpj ,,,
6 0 atbildēt
Noskatoties interviju 31.05.2016 10:36
ar 'nelaimīgo' tēvu ir pilnīgi skaidrs, ka tas IR! viņa roku darbs!!!
Arī jebkurš fiziognoms pateiks, ka šim necilvēkam ir nosliece uz aukstasinīgu, aprēķina vardarbību un spēju ilgstoši modulēt situācijas līdz to, viņaprāt, ideālam izpildījumam..
Nav ne mazāko šaubu-šis radījums ( kurš kameras priekšā trīc aiz bailēm, nevis bēdām) ir vainīgs jauniešu nāvē-zeks, kurš reiz jau ir sēdējis par līdzīgu nodarījumu, arī šoreiz saņems pelnīto!!!
9 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV