Santa Zapacka bez Harija Ozola 'salūzusi'. Dziedātāja pamet skatuvi

Turpmāk Santu Zapacku uz skatuves vairs neredzēsim.
Publicēts: 07.06.2016, Komentāri: 26

Dziedātāja Santa Zapacka paziņojusi, ka savas mūziķes un skatuves gaitas pamet uz visiem laikiem, vēsta žurnāls Kas Jauns.

Lai gan dziedātāja precīzi konkrētu iemeslu nav definējusi, tomēr izlasot rakstu saprotams, ka bez mūžībā aizgājušā Harija Ozola viņai uzstāties ir pārāk smagi. Nākotnē Zapacka darbosies citā nozarē, kas nav saistīta ar mūziku.

Jau vēstījām, ka pagājis, kopš mūs atstājis Harijs Ozols:

2015. gada 25. maija rītā 51 gada vecumā sirds pārstāja pukstēt tautā mīlētajam aktierim un mūziķim Harijam Ozolam.

Latvieši par mākslinieka aiziešanu mūžībā ļoti sēroja, rakstot dziļi sirsnīgus atvadu vārdus un smeldzīgus komentārus arī šeit, Slavenibas.lv .

Harija Ozola dziesmas joprojām dzīvo, bet viņa skatuves un pēc līdzcilvēku teiktā -  kādu mirkli arī dzīves partnere Santa Zapacka turpina muzicēt, turpina izdziedāt un nest klausītājiem Harija Ozola dziesmas.

Uzziņai - Mūžībā aizgājušais dziedātājs Harijs Ozols neatrada laiku satikt meitu:

Bēres un citus jautājumus, kas saistīti ar mūziķa apbedīšanu, kārtoja viņa skatuves partnere Santa Zapacka. Viņa allaž bija līdzās un palīdzēja Harijam līdz viņa pēdējam elpas vilcienam, kā nu vien spēja. Harijs ļoti mīlēja skaisto Santu, un tā palika viņa mūža nepiepildītā mīlestība - vēstīja žurnāls Vakara Ziņas.

Pēc pārdzīvotajām sērām Santu emocionāli atbalsta viņas vīrs, meita un dēls. Dziedātāja neslēpj, ka, visu laiku rūpējoties par Hariju, viņa pati iedzīvojusies nopietnās veselības problēmās.

Meita Laura ieradīsies apglabāt urnu

Daudziem Harija Ozola talanta cienītājiem joprojām smeldzīgi sāp, jo mākslinieks aizgāja tik pēkšņi, klusējot par smago slimību. Harijs nevienam neko nestāstīja, jo tāda bija viņa dzelžainā griba. Slēpa pat no savas skatuves kolēģes Santas Zapackas. Tikai šā gada janvārī, kad Harija veselības stāvolis jau bija krietni pasliktinājies, viņš beidzot pateica Santai, ka ir smagi slims. Taču viņš cerēja un ticēja, ka būs labi, ka viņš izdzīvos. Tikai tagad Santa atklājusi, ka Harijs bija iegādājies nemirstības sēni, kas saukta arī par Dieva ārstniecības augu. Rūpējies par sēni un lietojis to uzturā, nevis laikus vērsies pie mediķiem pēc palīdzības.

Jau iepriekš »Vakara Ziņas« rakstīja, ka Harija cīniņš ar audzēju izrādījās neuzvarams. Harijs aizgāja mūžības ceļu. Daudzi viņa tuvinieki jau atdusas kapu kalniņā. Daži radi ir Gulbenē, bet Zviedrijā jau ilgus gadus dzīvo viņa vienīgā meita Laura. Uz bērēm gan Laura nepaguva ierasties, jo par tēva slimību uzzināja tikai dienu iepriekš, pirms bija beigusi pukstēt viņa sirds. Santa sarunā ar »Vakara Ziņām« stāsta, ka Laura ieradīsies Rīgā jau tuvākajā nākotnē, kad tikai dažu tuvinieku lokā, ko var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem, Rīgas Lielajos meža kapos līdzās leģendārās aktrises Antras Liedskalniņas kapu kopiņai apbedīs urnu ar dēla Harija Ozola pelniem.

Santa palīdzot Harijam, sabeigusi savu veselību

Visu šo laika posmu, līdzko Santa uzzināja par Harija baiso slimību, viņa centās kolēģi bieži apciemot, interesējās, kā norit ārstēšanās. Pati sevi Santa šajā laikā bija aizmirsusi, un nu arī viņa iedzīvojusies nopietnās veselības problēmās. Dziedātāja jau bijusi pie ārstiem un gaida, kāda būs viņas slimības diagnoze un kāds atveseļošanās process. Santa atzīst, ka primārais tagad ir padomāt par sevi. «Pamazām sāku atgriezties reālajā dzīvē. Un tagad man jātiek galā pašai ar savām problēmām. Harijs ir aizgājis, esmu viņu apglabājusi, un tagad ir jādzīvo tālāk. Turklāt jau 13. jūnijā man ir jāuzstājas LNT raidījuma «Dzintara dziesmas» finālkoncertā Jelgavā. Mūsu dueta izpildītā dziesma «Paprasiet» ir iekļuvusi finālā,» stāsta Santa.

Tiesa gan, apburošā dziedātāja atzīst, ka par savām skatuves gaitām vēl nevar neko pateikt. Taču par vienu viņa ir pārliecināta, ka nemeklēs citu dueta partneri, lai dziedātu duetus, ko reiz izpildīja kopā ar Hariju. Iespējams, dziedās viena, bet pagaidām vēl pāragri spriest, laiks saliks visu pa plauktiem.

Nepiepildītā mīlestība

Santa atzīst, ka par Harija dzīvi viņa varētu sarakstīt bestselleru, vēl iespaidīgāku nekā Mudītes Šneideres rakstītā grāmata par Harija mammu – izcilo latviešu teātra leģendu Antru Liedskalniņu. Taču grāmatu nesagaidīsiet, Santa to nerakstīs. Atmiņas par skatuves kolēģi mūžam paliks pie viņas. Lai arī iepriekš daudzi skatītāji domās bija saveduši kopā estrādes duetu – Santu un Hariju. Viņi bija pāris tikai uz skatuves desmit gadu garumā. Santa sarunā liek nojaust, ka Harijs bija viņā iemīlējies, bet šai mīlestībai nebija atbildes. Santai ir stabila ģimenes dzīve – mīļots vīrs un divi bērni, un viņa nekad pat domās nepieļāva, ka varētu aiziet no ģimenes. Harijs bija sapņotājs un dzīvoja savā iedomu pasaulē, bet Santa – reālajā dzīvē ar savu ģimeni.

Santa pieļauj, ka Harijam sāpēja, ka Santas sirds pret viņu bija vēsa, taču skaļi viņš par to nerunāja. Santa, kavējoties atmiņās, pieļauj, ka Harijam bija divas būtības. Uz skatuves viņš bija drošs un pārliecināts, bet savā privātajā dzīvē juties gaužām vientuļš. Viņš esot bijis lielisks dzīves aktieris un visu, kas sāpējis, prasmīgi slēpis.

LASIET ARĪ: Pēc emocionālā Harija Ozola atceres koncerta jēgu pārdzēris aktieris norauj izrādi

Lai aizmirstos un kaut cik izjustu mīlestību, Harijam bija vairākas īslaicīgas attiecības. Viņš nesolīja sievietēm kvēlu mīlu vai vest pie altāra. «To gan es zinu, ka pret visām savām sievietēm jeb draiskulītēm no dažādām Rīgas vietām viņš bija patiess. Ar kādu arī dzīvoja kopā, bet tas bija īslaicīgi. Viņš nevienai nebija teicis, ka viņa ir īstā. Dziļi sirdī viņš bija vientuļš,» tā Santa.

Līdzīgi no dzīves aizgājis Harija tēvs Elmārs Ozols. Pēc tam, kad bija izšķīris no Antras Liedskalniņas, viņš tā arī nespēja vairs iemīlēt citu sievieti. Antra bija viņa mūža mīlestība, un Elmārs no dzīves aizgāja klusi un vientuļi.

Mantojumā parādsaistības

Runājot par Harija Ozola mantojuma lietām, izrādās, šis process ir sarežģīts. Santa atklāj, ka viņa nevēlas to uzņemties. «Treknajos gados» Harijs bija bankas kredītā iegādājies labu dzīvokli, kas tobrīd maksāja neadekvāti dārgi. Gāja laiks, taču viņa finansiālie ienākumi nebija tik lieli, lai segtu ikmēneša maksājumus, kas nebija mazi. Parāds auga augumā, līdz banka dzīvokli atsavināja. Parāds palika. Šobrīd tam, kas uzņemsies mantot autortiesības uz Harija Ozola komponētajām dziesmām, līdzi nāks arī parādsaistības.LASIET VĒL: Bez Harija Ozola. Sāpju sagrauzta pirmoreiz Santa kāpj uz skatuves viena
Komentāri: 26
Autors: Kaspars Ūdris
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Aivars 26.06.2016 16:47
Protams, tas bija ideāls duets!
0 0 atbildēt
ilmārs 08.06.2016 21:19
Kāda sajūta vīram, varu tikai iedomāties. Es tādu sievu jau sen būtu izlicis uz ielas, lai gaudo tālāk, nevis ļaut sevi tā publiski pazemot. bet Hariju žēl patiešām - lielisks dziesmu autors, aktierisks dziedātājs bija. Tikpat talantīgs kā māte. Lai abiem vieglas smiltis un gaišs ceļš viņa saulē.
4 2 atbildēt
... 08.06.2016 13:44
Beidzot.cik var gauduligi naudeet....
5 0 atbildēt
bac 08.06.2016 09:45
Vai tiešām vienreiz nevar beigt šo tēmu? Neļauj cilvekam mierīgi dusēt.
4 1 atbildēt
Rita 08.06.2016 09:16
Santin.labak nedziedi tas jusu kopigas dziesmas viena.Tikko dzirdeju tas Sauleskalna.Bijuso neatgriezt un nekad vairs nebus ta ka skaneja jums abiem.Cilveki vilas jus dzirdot un to nu galigi nevajag jusu sasniegtajam skatuves telam.Saku tono sirds.Äris zinas kas es esmu.

Izturibu,laiks dziede visas bruces.Zinu ,ir gruti.Labak aizbraukt kautkur,kaut uz "Lakstigalam" kadu laiku.
5 0 atbildēt
tjā 08.06.2016 08:30
Šajā duetā stiprā puse bija Ozols.Viņam bija ļoti patīkams balss tembrs un tāds iekšējs miers un harmonija.Uz Zapacku ilgi paskatīties nevarēju,tepat klipā redzams- visu laiku roku kratīšana un plecu raustīšana un balss tāda nekāda.Ne pirms Ozola viņa kāda dziedātāja tur bija ,ne pēc -būs.Diemnžēl.
10 0 atbildēt
Kristy 08.06.2016 00:19
Nez, kāda gan ir sajūta vīram, ja jau gadu sieva sēro par citu. Pie tam publiski. Un it nemaz neizskatās, ka mīlestība bijusi vienpusēja, kā stāsta.
10 0 atbildēt
Oma 07.06.2016 21:24
Žēl,varēja vēl padziedāt!Es ļoti bieži klausos viņu dziesmas!
34 1 atbildēt
es 07.06.2016 21:00
skaista un izglītota sieviete,un arī dzied skaisti-tikai nebūs jau dziesmu un vēsele sāp.Turieties,lai veicās.......
28 6 atbildēt
www.lv 07.06.2016 20:46
nevajag aizskart cilvēku, lai paliek atmiņas
Santa pacēla Hariju, arī otrādi - labs duets , skaisti dziedāja kopā, beidziet reiz tenkot, visu to labāko abu tuviniekiem
22 28 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV