Par nenākšanu uz darbu saņem 3000 eiro. Artuss Kaimiņš neiztur un ar iesniegumu vēršas ģenerālprokuratūrā

3 tūkstoši mēnesī par neierašanos darbā.
Publicēts: 09.07.2016, Komentāri: 47
Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš vērsies pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera saistībā ar publiski izskanējušo informāciju par, iespējams, fiktīvām darba attiecībām VAS «Latvijas Pasts».

Savukārt Latvijas Pasts taisnojas, ka šis gadījums skar uzņēmuma bijušo amatpersonu rīcību.


Kaimiņš vēstuli par šo gadījumu nosūtījis arī Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS), satiksmes ministram Uldim Augulim (ZZS), iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (V) un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam Jaroslavam Streļčenokam.

Deputāts norāda, ka medijos jau pirms vairākiem mēnešiem ir izskanējusi informācija par to, ka Latvijas Pasts ir divus gadus katru mēnesi maksājis darba algu darbiniekam Jānim Gavaram, kurš darbā nav nācis un kolēģiem uzņēmumā nav bijis pazīstams. Izmaksātās algas apmērs mēnesi sasniedzis 3000 eiro.

Atgādinām, ka Jānis Gavars ir bijušais deputāts un pazīstamās, tautā mīlētās TV zvaigznes, raidījuma Savai zemītei veidotājas Dainas Bruņinieces vīrs.

Rezultātā rodas ļoti nopietnas aizdomas, ka VAS «Latvijas Pasts» notikušais var tikt vērtēts kā personu grupas organizētas un realizētas fiktīvas darba attiecības nolūkā iegūt ievērojamus naudas līdzekļus. Politiķis pauž bažas, vai nenotiek notikušā noklusēšana un vainīgo personu glābšana no likumā noteiktās atbildības. «Mani uztrauc, vai Gavara un VAS «Latvijas Pasts» gadījums nepārkāpj konstitucionālo vienlīdzības principu, jo, iespējams, tiek ņemti vērā Gavara agrākie nopelni un kontakti politiskajās aprindās,» pausts iesniegumā valsts amatpersonām.

Kaimiņš arī norādīja, ka valsts reakcijas trūkums uz šo gadījumu mazina sabiedrības uzticēšanos valstij kopumā, valsts pārvaldei, politiķiem un tiesu varai. Amatpersonām, kurām nosūtīta vēstule, politiķis uzdevis vairākus jautājumus, tajā skaitā par šajā lietā veiktajām darbībām un to, kurā procesuālā posmā atrodas pārbaude.

Deputāts arī vēlas noskaidrot, vai ir konstatēti fakti, kas dod pamatu aizdomām, ka fiktīvu darba attiecību pastāvēšana ir bijis veids naudas līdzekļu ieguvei ar mērķi pretlikumīgi finansēt kādu vai kādas politiskās partijas.

Par šo gadījumu iepriekš vēstīja TV3 raidījums «Nekā personīga». Pats Gavars raidījumam tolaik skaidroja, ka savu algu pastā ir «godam nopelnījis», taču komercnoslēpums neļaujot viņam stāstīt par gūtajiem panākumiem. Bijusī amatpersona tolaik skaidroja, ka tad, kad uzņēmumam tuvojās līguma darbības beigas ar kādu klientu, viņam bija jāmēģina panākt līguma pagarināšana.

Jānis GavarsIeteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Goija+ 25.08.2016 22:38
Tak turiet mutes kam nav ko teikt-tadiem kaa sapnisiem:(((( skaidrs ka Kaimins ir neerts kumoss daudziem un tadu kaa vins vairak vajag-tikai par tadiem ka vins jabalso kas nebaidaas nosaukt lietas istajos vardos!!!!
0 0 atbildēt
nerss 13.08.2016 21:02
veeleesanas jau paraadiis. balsosim par kaiminju un lembergu, un naudinja buus visiem.
0 0 atbildēt
kaut kas 12.07.2016 06:20
griretu jau noriet kaiminu ,bet vai izdosies zinu par vinu daudz balsos vins tak zagliem loti neerts un kaitinoss.LAI DIEVS VINAM PALIDZ.
4 1 atbildēt
Latvietis 11.07.2016 21:47
Artusu par prezidentu! Aiziet! Par godīgu Latviju!
Nabaga pastniecēm labāk piemaksātu... Viņām pat nav minimālā alga. Oficiāli viņas rulle uz pusslodzi, lai Latvijas pastam nebūtu jāmaksā minimālo algu!
8 1 atbildēt
ome 11.07.2016 21:45
kauns gan par mūsu valdibu gan deputatiem turies Artuss kaut viens jau nav cinitais bet vismaz kaut kas nak gaisma un cilveki zina mazliet par LV varoniem....zaglu banda...
6 1 atbildēt
sapnitis 11.07.2016 11:28
Artuss nbadzinj ka tu to pardzivosi :D sezot majas sanemt algu 3000 :D :D nosaut tevi vajadzetu :D :D :D ( parto sausanu joks) kas man jaizdara lai sedetu majas un sanemtu 3000 ? :D laikam jajiet labu profesiju stradat :D jautasi kadu ?hm es sevi ta nesauks ibio :D :D :D 8)
1 24 atbildēt
sapnitis > sapnitis 11.07.2016 11:35
komenteju neizlasot
10 0 atbildēt
adata > sapnitis 12.07.2016 18:49
SAPNĪTIM!....Tu draudziņ atrodi pazīstamus burtus....izlasi visu rakstu..un tad komentē.Izlasi 2x ,,jo iesp,ejams vel nepieleks par ko ir raksts!..;)
5 1 atbildēt
neatkarīģā 11.07.2016 11:12
Nekas,jau tā vai tā nemainīsies....Tikai paries un būdā.....
0 7 atbildēt
Polja 11.07.2016 10:31
Cerams tu ilgi dzivosi...
9 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV