Pensija pat 19 'štukas'! Tauta šūmējas par Lemberga un Zaharjina bagātajām vecumdienām

Aicinām dalīties komentāru sadaļā ar savu viedokli par šo neiecietīgo nevienlīdzību. Lembergs un Liepājas metalurga šefs Zaharjins. Biedējoši un Latvijas tautu kaitinoši n-tie tūkstoši.
Publicēts: 05.08.2016, Komentāri: 43
Brīdī, kad valstī minimālā alga nesasniedz pat 400 eiro mēnesī, sabiedrība tiek informēta par atsevišķu indivīdu milzu pensijām, kas ļoti nokaitinājis sabiedrību. Aicinām dalīties komentāru sadaļā ar savu viedokli par šo neiecietīgo nevienlīdzību.

Ventspils mērs pērn sasniedza 62 gadu un 9 mēnešu vecumu un viņa pensijas apmērs ir – aptuveni 6000 eiro mēnesī.

Gandrīz nav šaubu, ka Latvijas vislielākās vecuma pensijas – 19 000 eiro mēnesī pirms iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas – saņēmējs ir bijušais AS Liepājas metalurgs lielākais akcionārs Sergejs Zaharjins.
Šāda pensija „nopelnīta”, viņa kontrolētajam uzņēmumam pirms bankrota maksājot savam „saimniekam” atalgojumu, kas jau pirms desmit gadiem pārsniedza 1,3 miljonus eiro gadā. Tiesa, Zaharjina advokāts ceturtdienas vakarā paziņoja, ka viņa klienta pensija esot "tikai" nepilni 3000 eiro mēnesī, vēsta portāls Pietiek.com  un laikraksts Latvijas Avīze.

Sabiedrības uzmanība Liepājas metalurga vadības atalgojumam tika pievērsta drīz pēc tam, kad 2010. gadā valsts galvojumu aizņēmumam aptuveni 60 miljonu latu apmērā saņēmušais uzņēmums līdz tam neziņā dzīvojušajai Valda Dombrovska valdībai 2013. gada sākumā paziņoja par savu dramatisko saimniecisko stāvokli.

Tad vispirms atklātībā nonāca publiskie dati: Lursoft informācija liecināja, ka kopš 2008. gada uzņēmums sācis slēpt tā valdes locekļu saņemto atalgojumu, bet 2007. gadā valdes locekļu oficiālais kopējais atalgojums bijis 166 428 lati, bet padomes locekļu – 228 060 latu.

Liepājas metalurga valdes loceklis un izpilddirektors Leons Ptičkins, komentējot šos datus, paziņoja, ka uzdot jautājumus par šādu tēmu esot nepieklājīgi, savukārt pats S. Zaharjins vispirms paziņoja - vai tad saprātīgi domājošs cilvēks vispār varot noticēt publicētajai informācijai, bet pēcāk - ka viņa atalgojums esot ap 5000 latiem un vēl samazināts, kad sākusies krīze, bet iepriekš "bijis augstāks".

Taču drīz pēc tam atklājās tas, tieši cik augstāks iepriekš šis atalgojums bijis: izrādījās, ka, piemēram, 2005. gadā S. Zaharjins atalgojumā uzņēmumā saņēmis kopumā 968 668 latus (nepilnus 1,38 miljonus eiro) pirms nodokļu nomaksas - tātad vidēji 80 722 latus mēnesī. Savukārt gadu vēlāk S. Zaharjina gada atalgojums bijis 947 288 lati pirms nodokļu nomaksas vai vidēji 78 940 latu mēnesī.

Šādu algu S. Zaharjina kontrolētais Liepājas metalurgs savam lielākajam īpašniekam maksāja laikā, kad uzņēmums lūdza tam uz visu Latvijas elektrības lietotāju rēķina izbūvēt speciālu elektropiegādes līniju, - un tā lūgumu Aigara Kalvīša valdība arī apmierināja. Šos atalgojuma datus uzņēmuma „saimnieks” vairs nekomentēja.

Tagad, zvanot uz tālruņa numuru, kas zināms kā piederošs no publiskās telpas izzudušajam S. Zaharjinam, tas neatbildēja, un arī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) nekādas ziņas par konkrētu pensiju saņēmējiem nesniedz. Taču virknes faktu apkopojums liecina – nav gandrīz nekādu šaubu, ka rekordpensijas saņēmējs ir tieši bijušais Liepājas metalurga „saimnieks”.

Šie dati ir gan ziņas, ka rekordpensijas saņēmējs fiksēts tieši Kurzemē, gan informācija par milzīgo atalgojumu, kurš turklāt izmaksāts tieši kā alga un nevis kādā citādā formā (līdz ar ko veicot arī sociālās apdrošināšanas iemaksas), gan tas, ka S. Zahjarins tieši pērn sasniedzis pensionēšanās vecumu, gan fakts, ka milzīgo atalgojumu viņš saņēmis laikā, kad vēl nebija noteikti sociālās apdrošināšanas iemaksu „griesti” (tie pašlaik ir 48 600 eiro gadā).

Savukārt VSAA oficiāli ne tikai nemin rekordpensiju saņēmējus, bet pat atsakās atklāt, kuros valsts novados ir reģistrētas šīs pensijas, jo, „ņemot vērā, ka persona ir tikai viena, kā rezultātā to būtu iespējams netieši identificēt, analizējot kopsakarā ar citu pieejamo informāciju, VSAA bez šīs personas atļaujas nav tiesību sniegt informāciju par reģionu, kurā šī persona dzīvo”.

No VSAA preses pārstāves Ivetas Daines skaidrojumiem arī izriet, ka aģentūrai neesot nekādas vēlmes detalizēti skaidrot, kādā tieši veidā ir bijis iespējams tikt pie šādas rekordpensijas. Ikviens, kam esot vēlme noskaidrot, „kā veidojas pensija”, to varot „izpētīt VSAA mājaslapā”.

Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes datiem vidējā vecuma pensija Latvijā 2014. gadā bija 266,26 eiro. No vecuma pensijas, kas pārsniedz 235 eiro, ir arī jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis.

Divi citi zināmie lielo pensiju saņēmēji ir bijušais baņķieris un eksprezidents Andris Bērziņš un Ventspils domes deputāts Aivars Lembergs, taču viņa pensija apjoma ziņā gandrīz trīsreiz atpaliek no jaunā rekorda.

Tikmēr Zaharjina advokāts Egons Rusanovs ceturtdienas vakarā nācis klajā ar paziņojumu, ka viņa klients tomēr neesot rekordpensijas saņēējs, - Zaharjina pensija esot "tikai" nepilni 3000 eiro.

Raksts pirmoreiz publicēts Latvijas Avīzē.

Lūk, kā Lembergs pirms 25 gadiem kļuva par Ventspils mēru

Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

vineta 23.08.2016 23:00
Pensija 300???? 200!!!! Jo...Krievu laikos nostradatie gadi izradas.....NESKAITAS!!! Tas jau nekas ka izaudzinati berni kas tagad maksa NODOKĻUS!!!...IDIOTISMS!!! Nezin ko izdomat lai pāsi piebaztu savus makus!!!
0 0 atbildēt
... 07.08.2016 19:12
Bagāts ir tas, kuram ir neviss daudz, bet, kuram pietiek. Lembergam un tamlīdzīgiem nepietiks nekad, vajag tikai zagt un zagt. Tā, ka patiesībā viņš ir daudz nabadzīgāks par tiem , kam pietiek.
0 0 atbildēt
Andris Vanka 06.08.2016 16:27
Normala pensija! Man ir par 350 euro vairak :D
1 0 atbildēt
Monika 06.08.2016 01:32
Ja nopelna ar savu darbu.Iegulda valsts attīstībā savu prātu,lai cilvēkiem būtu darbs,laba alga utt.Tad lai saņem kaut miljonu,jo arī pārējie ir laimīgi un apmierināti.Bet ,ja nolaiž uz grunti lielu uzņēmumu,saņemot mistisku algu,un saņem milzīgu pensiju....Tur būtu darbs labam prokuroram!Kā var būt tik milzīga netaisnība!Vai tiešām mūsu Latvija nekad nebūs taisnīga valsts?
25 0 atbildēt
kurlanders 06.08.2016 01:32
Laikam valdibai sāk bukset,jaķeras pie Lembiņ un paš uzbarot,liepajs kausetaj...
33 0 atbildēt
sētnieks 06.08.2016 00:43
Kas māk tam nāk,bet jūs iz_bijušie komjaunieši un komunisma karognesēji sēž pie ratiem ar sprāgušu zirgu....
1 0 atbildēt
Gaidis Pētersons 05.08.2016 23:01
nekas nav mūžīgs!
2 1 atbildēt
Ilze Kaņepe 05.08.2016 23:00
tā ir tikai skaudība
1 15 atbildēt
Ligita Tetere > Ilze Kaņepe 05.08.2016 23:00
Tā nav skaudība!!!!!!!!!Tā ir pārākā netaisnība un negodīgi it kā nopelnīta pensija,no negodīgi ,neadekvāti lielas algas!!!!!!
5 1 atbildēt
sētnieks > Ligita Tetere 06.08.2016 00:40
SARKANO STRĒLNIEKU PECNĀCĒJI SATRAUKUŠIES!MĪLĪŠI SOCIĀLISMS BEIDZIES,KAPITĀLISMĀ SEN JAU ESAM !
1 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV