Sudraba nāk klajā ar negaidītu paziņojumu par skandalozo ministru Rasnaču

Politiķe Inguna Sudraba uzskata, ka ministrs Dzintars Rasnačs atkal iekļuvis jaunā skandālā.
Publicēts: 10.12.2016, Komentāri: 13

Maksātnespējas administratoru intereses lobē tieši tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), kurš cenšas sašaurināt konkurenci šajā tirgū, 2016.gada 9.decembrī LTV «Rīta panorāmā» paziņoja Saeimas deputāte Inguna Sudraba (NSL), kuras vadītajai partijai savukārt Rasnačs bija pārmetis maksātnespējas administratoru lobiju.

«Mēs neesam maksātnespējas administratoru lobijs,» apgalvo Sudraba un paziņo, ka ar lobiju nodarbojas tieši pats Rasnačs, kurš ar grozījumiem, kas administratoriem nosaka valsts amatpersonu statusu, no maksātnespējas tirgus izspiež advokātus un citus speciālistus, tādējādi mazina konkurenci un pazemina darba kvalitāti.

Sudraba pārmeta Rasnačam, ka viņš nevis virza reālas reformas, pēc kurām maksātnespējas sistēma tiešām aizstāvētu godīgus investorus, bet gan «mēģina pārkrāsot pussabrukušu māju». Politiķe uzsvēra, ka Latvijā jau kopš 2002.gada maksātnespējas procesiem ir noteikta valsts uzraudzība, par katru maksātnespējas procesu Maksātnespējas administrācijā (MNA) tiek sniegtas regulāras atskaites, taču MNA šīs atskaites nekontrolē un dažkārt pat nepārbaudot, vai tās vispār ir iesniegtas.

Kā ziņots, 29.novembrī Saeimas Juridiskā komisija otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumprojektā, kas paredz nākamgad noteikt stingrāku maksātnespējas administratoru darba uzraudzību, kā arī ieviest brīvā tirgus principu tiesiskās aizsardzības procesā.

Iepriekš saistībā ar šo grozījumu izskatīšanu publiskajā telpā plaši izskanēja Juridiskās komisijas vairākuma atbalstītais priekšlikums no Maksātnespējas likuma izslēgt normu, ka maksātnespējas administratoriem ir valsts amatpersonas statuss.

Saeimas Juridiskajā birojā aģentūrai LETA iepriekš paskaidroja, ka šī ir dublējoša norma un likumā «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» attiecīgi tiek saglabāts administratoru amatpersonas statuss. Savukārt minētā priekšlikuma autors Gunārs Kūtris (NSL) izteicās, ka «jautājums ir ticis izlemts pēc būtības».

Pret minētās normas izslēgšanu iestājas tieslietu ministrs, kurš šogad iekļuvis medijos vairāk ar saviem skandāliem un privātās dzīves peripetijām, nevis padarītajiem darbiem. Rasnača kungs ir viens no pašiem nemīlētākajiem Latvijas politiķiem un pēc socioloģiskajām aptaujām otrs nepopulārākais ministrs ar stipru mīnus zīmi pēc dažādām aptaujām.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapas: 12
Komentāri: 13
Avots: LETA
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

reinis 11.12.2016 16:37
inguna es tevi loti milu
5 0 atbildēt
paija 11.12.2016 10:58
sudrabina ir forsina man vina baigi patik
10 0 atbildēt
janis 11.12.2016 08:41
Tauta jau irdeputati unpareja valdiba bet parejie jau ir tikai veletaji.
0 0 atbildēt
es 11.12.2016 07:03
Un kā tur bija ar to avio reisu uz Maskavu pirms vēlēšanām .Sudrabiņa jau aizmirsusi un vairs nedreb kameru priekšā
1 0 atbildēt
Āris 11.12.2016 02:44
Rasnačs ir viltīgs pēc velna...
Tas viņa smaidiņs jau izsaka visu...nu neko jūs man nepadarīsiet...Es jums tādus nodokļus....
10 0 atbildēt
ods 10.12.2016 22:12
Rasnačs man izskatās ka ir tā iebaidīts, kā mazais trusītis. Viss viņa teiktais tik nepārliecinošs, šaubīgs. Valodā nedzirdu noteiktību un rīcībspēju. Ja ministrs jau tāds, nekāds, tad arī visa tieslietu sistēma tāda nekāda.
144 1 atbildēt
interesanti 10.12.2016 22:07
Vai tā ir tā Sudraba, kura strādāja Parex bankā?
1 2 atbildēt
Mildiņš > interesanti 10.12.2016 23:09
Nē, viņa bija Valsts kontroliere dikti ilgus gadus
11 1 atbildēt
Jānis Slišāns 10.12.2016 21:37
nu pie sienas un nosaut ,vai nocirst rokas ,saeima ,jaievies taburetkas un snore ,kurs neatbilst amatam balsosanu izsist un pakart,interesanti cik vecakajam deputatam gadu ,ka vecie kropli noguleja tadu atbildigu momentu ka budzeta pienemsanu,kas prieks viniem sagatavo visus likumus in dokumrntus ,pasiem jau smadzenu nav ir tik daudz ka nospiet pogu
5 1 atbildēt
vienkārši nulles 10.12.2016 21:25
SudrAbas kundzīte ar Dzintarkundziņu vienā maisā! Abi nepopulārākie un neizdarīgākie.
31 6 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV