Līdzjūtība. Izcilās aktrises Dzintras Klētnieces ATVADU FOTOGALERIJA

70 gadu vecumā mirusi latviešu aktrise Dzintra Klētniece. Fotogalerijā ainiņas no mākslinieces dzīves. Titulbildes foto: Uldis Muzikants, Fotoblog.lv .
Publicēts: 14.12.2016, Komentāri: 2

Mūžībā aizgājusi kādreizējā Liepājas teātra aktrise Dzintra Klētniece, aģentūru LETA informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāve Silvija Geikina.

Aktrise dzimusi 1946.gadā. Pēc studiju Klētniece bija Valmieras Drāmas teātra aktrise. Viņas nozīmīgākās lomas šajā periodā bija Ģertrūde Viljama Šekspīra "Hamleta" iestudējumā un Lovisas loma izrādē "Niskavuori saimnieces jaunība".

Vēlāk savas teātra gaitas Klētniece turpināja Liepājas teātrī, kur strādāja arī viņas vīrs Nauris Klētnieks, un tieši viņa režijās varējis izpausties Dzintras daudzpusīgais, īpatnais talants. Viņu abu "zvaigžņu stunda" bija 1970.gadu beigas un 1980.gadu sākums, kad Klētnieka režijā tapa "Kam no Vulfa kundzes bail" ar aktrisi Martas lomā, kas iemantoja skatītāju un kritiķu atzinību. Tikpat populāra un cildināta bija Klētnieces Alise izrādē "Spēlēsim Strindbergu", Vasilucas loma "Laimes istabiņa" un Rašele Mihaila Gorkija "Vasa Žeļeznova".

1990.gados Klētniece devās strādāt uz Daugavpils teātri, tomēr tur viņai neizdevās atkārtot Liepājas teātrī iekaroto skatītāju un kritiķu labvēlību.

"Dzintra bija viens no tiem cilvēkiem, kuriem īstā dzīve notiek uz skatuves, tai viss tika ziedots. No otras puses Dzintra bija arī dzīves aktrise. Viņai bija absolūta humora izjūta. Kā ir absolūtā dzirde, tā Dzintrai bija absolūtā humora izjūta. Ar to viņa varēja atbruņot jebkuru cilvēku dažās minūtēs," par Dzintru teicis viņas kursabiedrs, režisors Edmunds Freibergs.

Portāls Kinopoisk.ru vēsta, ka Dzintrai Klētniecei bijušas 3 nozīmīgas kino lomas.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Dzintras Klētnieces tuviniekiem un meitai, aktrisei Kristīnei Klētniecei personīgi.

Dzintras Klētnieces atvadu fotogalerija nākamajā lapā

Lapas: 12
Komentāri: 2
Foto: Fotoblog.lv Uldis Muzikants, Nra.lv, Kinopoisk.ru un ekrānšāviņi no interneta
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Velga Čibele 14.12.2016 19:34
Izsaku vislielāko līdzjūtību Kristīnei Klētniecei ar ģimeni māmiņu,vecmāmiņu un sievas māti pavadot pēdējā gaitā.Turaties.
68 0 atbildēt
Aija 14.12.2016 18:24
Humorpilna dāma, laba aktrise, izcila. RIP
123 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV