Kalnozols ieradies Amerikā 'atkarot' savus bērnus

Skandalozais deputāts Valdis Kalnozols pabijis Amerikā, kur turpina cīnīties par bērnu atgūšanu.
Publicēts: 16.12.2016, Komentāri: 9

Saeimas deputāts, uzņēmējs Valdis Kalnozols (54) nav atmetis cerību atgūt savus bērnus, kurus viņa iepriekšējā dzīvesbiedre šajā vasarā pilnīgi slepeni un nelikumīgi izvedusi no Latvijas. Tādēļ, lai cīnītos par saviem bērniem, Kalnozols ar sievu Kristīni devās uz Sanfrancisko tiesu, vēsta Brīvdienu žurnāls Vakara Ziņas.

Tagadējā sieva palīdz vīram atgūt bērnus

Interesanti, ka Valda Kalnozola tagadējā sieva Kristīne Kalnozola ir ļoti aktīvi iesaistījusies dzīvesbiedra bērnu atgūšanā. Viņa tik kaismīgi aizstāv savu vīru un, skaidrojot situāciju, atklāj, ka Valdis ļoti tēvišķi mīl un rūpējas par saviem bērniem. Pavisam viņš ir sešu bērnu tēvs. Turklāt, ja nav izveidojušās attiecības ar bērnu mātēm, tāpēc jau Kalnozols nemīl mazāk savus bērnus. «Kad es šķīros ar savu bijušo vīru, arī sākās bērna dalīšana. Un esmu Valdim lielu pateicību parādā, jo tieši Valdis nostājās pa vidu un pateica, ka es nevaru liegt bērnam tikties ar tēvu. Un arī šodien Valdis vienmēr manam vecākajam dēlam pavaicā, vai viņš ir sazinājies ar tēvu un vai abi tiksies. Paldies Dievam un Valda atbalstam, ka man tagad ar dēla tēvu ir ļoti labas attiecības. Un arī Valdis ir pieņēmis un rūpējas par manu dēlu. Mēs dzīvojam kā pilnvērtīga ģimene, un nav jūtams, ka manam dēlam nav asinsradniecības ar Valdi. Tādēļ arī tagad atbalstu Valdi šajā ne tik vieglajā situācijā, kad viņš cīnās par saviem bērniem,» tā Kristīne.

Nav cita ceļa kā tikai tiesāties

Bijusī Kalnozola sieva, dizainere Larisa Pomeščikova (attēlā titulbildē), kas izvedusi nelikumīgi divus nepilngadīgos bērnus no Latvijas, jau iepriekš bija apsūdzējusi bijušo dzīvesbiedru par viņai nodarītiem viegliem miesas bojājumiem. Tiesa gan, krimināllieta tika izbeigta un Valdis Kalnozols netika atzīts par vainīgu šajā apsūdzībā. Taču nedienas ar bijušo sievu nav beigušās, jo šovasar viņa vienpersoniski bez saziņas ar bērnu tēvu izveda no Latvijas abas atvases, kas dzimušas savienībā ar Kalnozolu. Bijusī sieva pat pirms prombraukšanas vērsās tiesā, lai Valdim samazina saskarsmi ar bērniem. To uzzinot, Valdis bijis šokā par bijušās sievas izdarībām. Taču viņš nav metis plinti krūmos un nolēmis iet līdz galam, lai atgūtu savus bērnus, ar kuriem varētu brīvi sazināties un tikties.

Pirms pāris nedēļām Valdis un Kristīne Kalnozoli devās uz Sanfrancisko Amerikā, kur noritēja tiesa. «Apguvām Amerikas tiesu sistēmu, piedaloties tiesā. Tā kā mana iepriekšējā sieva bez manas atļaujas pa kluso ir abus bērnus aizvedusi uz Ameriku, tad nav cita ceļa kā tiesāties. Bērnu izvešana netika ar mani saskaņota, un tika pārkāpti jebkuri kopīgas aizgādības principi. Tādēļ es tiesājos, lai atgrieztu savus bērnus. Piedalījāmies Sacramento County Family Court (ģimenes tiesa, kas izskata ģimenes un/vai bērnu tiesību aizsardzības jautājumus un lietas. Ģimenes tiesa nodarbojas ar daudzām sarežģītām laulības šķiršanas lietām un ar tām saistītiem finanšu un laulības jautājumiem. Tā rūpīgi izskata lietas, kas attiecas uz bērniem (jo īpaši aizbildniecību, adoptēšanu un bērnu nolaupīšanas jautājumus - red. piez.).

Tā bija interesanta pieredze. Salīdzinot Amerikas un Latvijas tiesvedību, mums ir pavisam citādi nekā pie viņiem. Amerikā ir tas, par ko es cīnos Latvijā, lai mums ir ģimenes lietu tiesneši. Lai nav tā, ka šodien tiesneši skata krimināllietas, rīt civillietas, bet parīt ģimenes lietas. Gribētu, lai arī nākotnē pie mums Latvijā ir tāda pati tiesu sistēma, ka ir tiesneši, kas ir specializējušies ģimenes lietās. Amerikas tiesneši ir spēcīgi ģimenes lietās un psiholoģijā, un viņiem ir krietni lielāka pieredze. Tiesvedība notiek daudz brīvāk, nekā pie mums ierasts,» tā Kalnozols, bet Kristīne papildina ar Amerikas tiesā piedzīvoto novērojumu: «Tiesnesis spēlē ģimenes vecākā lomu un ar pirkstu pamāj: «Nedari tā!» Tiesas nav domātas kā sodīšanas mehānisms, bet gan drīzāk, lai palīdzētu ģimenēm, kurās ir strīdi. Tur neskatās ģimenes lietas pēc likuma punkta, bet būtības. Tas ir tas, pēc kā arī mums Latvijā vajadzētu tiekties.»

Beidzot uz dažām dienām satiek bērnus

«Centos šo braucienu un nepatīkamās tiesu lietas uztvert pozitīvi. Dzīve ir kopumā jāuztver pozitīvi, citādi var plāni klāties. Nekas jau vēl nav beidzies, un lēmums, lai arī ir pieņemts, nav man atsūtīts. Nu tur vēl būs pamatīga ņemšanās,» atklāj deputāts.

Valda Kalnozola tagadējā sieva Kristīne neklusē par notiekošo un ir gatava itin visā atbalstīt vīru, lai viņš varētu brīvi tikties ar savām atvasēm. «Viņa bijusī sieva, šādi rīkojoties, ir pārkāpusi jebkurus kopīgas aizgādības principus, slēpjot bērnus Amerikā. Mēs caur Hāgas konvenciju mēģinājām bērnus atgriezt Latvijā, lai turpinātu tiesvedību. Tagad, lai arī Amerikas tiesa ir pieņēmusi lēmumu, tas neko nemaina, jo Latvijas tiesas lēmums ir spēkā un tiesvedība turpinās, jo Latvijas tiesas lēmums ir pārkāpts un patlaban ir ļoti liels juridisks un dārgs process, lai Latvijas tiesas lēmumu var legalizēt Amerikā un varētu saukt māti pie atbildības. Jo tas bija pirmais jautājums, ko tiesnesis uzdeva mātei: «Kāpēc tu nelikumīgi no valsts izvedi bērnus, tu pārkāpi likumu?» Taču tajā pašā laikā viņš norādīja, ka patlaban tas nav viņa kompetencē, lai to skatītu. Tiesneša kompetencē šajā tiesā bija skatīt jautājumu, vai konkrētajā dienā atgriezt bērnus Latvijā vai nē. Tā ir sarežģīta starptautiska tiesāšanās, ja tiesas lēmums ir vienā valstī, bet cilvēki atrodas citā. Bet nu nekas, tā mums ir dzīves pieredze,» skaidrību ievieš Kristīne, bet Valdis papildinot atzīst: «Mūžu dzīvo, mūžu mācies!»

Šā brauciena galvenais mērķis bija Amerikas tiesas apmeklēšana, un Valdis arī beidzot saticis savus bērnus, kas ar māti tagad dzīvo Sakramento apgabalā. Arī Kristīne Kalnozola atzīst, ka viņa komunicē ar Valda bērniem un viņu starpā ir normālas attiecības.

Kalnozola bērni bildēs nākamajā lapā

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

SF 21.12.2016 05:24
ar SanFrancisco nav nekada sakara,tas notika Sakramento.
3 0 atbildēt
ivis 16.12.2016 20:59
Es šitādam idiotam pat virsū neskatītos,un izmestu no deputātiem un būtu minimālā alga arī šitā aizmuktu nemaz nebūtu jāiekausta.
15 0 atbildēt
Antons 16.12.2016 20:34
pedejais mulkis
15 0 atbildēt
vau 16.12.2016 17:29
Nenopietns cilvēks visā un visur ko viņš dara.
Gan jau nepaies necik un šitā sieva arī muks,pirmo x,ka saklopēs.
Izturību bērnu mātei,viegli ar šito draņķi nebūs!!!!!
51 0 atbildēt
ha-ha 16.12.2016 17:06
Nu vins tocna ir pajolins...
20 1 atbildēt
ooo 16.12.2016 17:04
sjitaa jau grozaas ap vinja maky.
20 0 atbildēt
vaira 16.12.2016 16:53
Ak tad sita bus ta riktiga! Tada slampa,kas raudas tapat ka citas vina pieguletajas.Vai tad zurnalistiem nav par ko rakstit vairs ,ka tikai par kaut kadam padibenem.
19 12 atbildēt
ms 16.12.2016 16:41
Cik var ņemties ap to kalnozolu,ZB jau!!!
20 1 atbildēt
nekas 16.12.2016 16:16
zinam tādu māti,Kalnozols ir deputāts,laba alga,labi alimenti sanāktu...motīvs
17 14 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV