Par Xanax recepšu izrakstīšanu ārsta karjeru zaudējis dakteris Juris Šveklis

Recepšu "serviss" par samaksu. Raidījuma Aizliegtais paņēmiens atmaskotais Ārsts Juris Šveklis atlaists no darba 1.slimnīcā, kā arī Veselības centrā 4.
Publicēts: 30.12.2016, Komentāri: 7
Veselības inspekcija (VI) piemērojusi naudas sodu bērnu ķirurgam Jurim Šveklim, kurš līdzās saviem ārsta pienākumiem bija pieķerts par samaksu izrakstām psihotropo vielu receptes. Turklāt ārsts atlaists no divām darba vietām.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja inspekcijā, pret Švekli tika ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība un viņam atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam piemērots naudas sods. Soda apmērs var būt no 35 līdz 350 eiro. Sodu Šveklis vēl varot apstrīdēt līdz 12.janvārim.


Veselības inspekcijas pārbaudes rezultāti un lietas materiāli tiks nosūtīti Valsts policijai.

Kā informēja vienas no Švekļa darba vietām - Rīgas 1.slimnīcas - pārstāve Iveta Medne, saskaņā ar Dienesta pārbaudes komisijas sniegto atzinumu slimnīcas valde konstatēja, ka Šveklis nav ievērojis Ministru kabineta noteikumos noteikto kārtību, tādējādi pārkāpjot darba līgumā noteikto pienākumu - sekot medicīnas dokumentācijas kvalitatīvai noformēšanai.

Ievērojot konstatētos faktus un ar lietu saistītos apstākļus, slimnīcas valde pieņēmusi lēmumu ar Švekli lauzt darba līgumu.

Sadarbību ar Švekli pārtraucis arī "Veselības centrs 4", informēja ārstniecības iestādē.

Kā vēstīja LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens”, bērnu ķirurgs Šveklis, kurš strādā gan Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, gan pieņem "Veselības centrā 4" un arī Rīgas 1.slimnīcā, līdzās saviem ārsta pienākumiem par nelielu samaksu izrakstījis arī psihotropo vielu receptes, par ko draud kriminālatbildība.

Žurnālistu īstenotajā eksperimentā ārsts Šveklis kādam nepazīstamam cilvēkam, nemaz neiztaujājot, kas viņam kaiš, izrakstījis psihotropās vielas "Xanax" recepti, pieņemot par to 15 eiro. "Xanax" ir psihotropā viela, kas domāta stresa noņemšanai, un tās aprite tiek stingri regulēta, jo zāles izraisa atkarību. "Xanax" recepte ir rozā, nevis zilā krāsā, kas arī norāda uz stingro kārtību.

Par šāda veida darbību ir paredzēta kriminālatbildība un kā maksimālais sods noteikta brīvības atņemšana uz trim gadiem. Pats ārsts, sazvanīts pēc eksperimenta, meloja, ka jebkad būtu tā darījis. Jurim Šveklim piespriests arī naudassods.

Juris Šveklis galerijā nākamajā lapā

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Metija 30.12.2016 10:45
Ja slavenais ārsts Šveklis. Manam 6 dēlam taisīja brukas operāciju Valeo centrā.Bērniem operācija ir valsts apmaksāta, ka arī rehabilitācijas periods.Pēc operācijas pēc pāra stundām tikam mājās.Protams nākošajās dienās vajadzēja mainīt plāksterus ,uzliktās uz šuvēm.Viņš mūs nosūtīja nevis uz Valeo centru ,kur tas viss bija bērniem apmaksāts,bet uz Veselības centru .Kur viņš pacēla plāksteri paskatījās,teica viss kārtībā un to pašu uzlīmēja atpakaļ.Pats galvenais ka par to man bija jāsamaksā 12 Ls.Tā mēs dzīvojam.
0 0 atbildēt
Valentīna 30.12.2016 09:35
Ja ārsts ir apzināti kaut ko pārkāpis ,tad viņš vairāk nedrīkst lietot ārsta diplomu(pirmkārt visās iespējamās darbavietās,nevis tikai pāris).Un ko nozīmē sodīt administratīvi ar 35 -350 eiro?Protams,ka būs 35 eiro.Rupji sarēķinām,ārsts strādā BKUS,1-Sl-cā un VC-4(pārējās iespējamās darba vietas nav norādītas).Alga uz "rokām"-6ooo(iespējams stipri vairāk),nomaksā soda naudu 35 eiro un " "ārstē" tālāk cilvēkus.Kādai jābūt augstākai matemātikai ,lai to izrēķināt un kādai izglītībai ,lai apstiprinātu tādu likumdošanu?
2 0 atbildēt
glorija 30.12.2016 09:32
neuzskatu to par noziegumu!ja cilvēkam šīs zāles vajadzīgas steidzīgi,bet vizīte pie ārsta ir pēc ilga laika,tad var rīkoties šādi! cilvēks samaksā ārstam par virsdarbu un dabū recepti,kas tur noziedzīgs? un sodīt tiešām vajag tos simts "gudros',kuri ir apzaguši mūs visus!!! nevis vienu ārstu,kurš dara savu darbu...
4 2 atbildēt
AM. > glorija 31.12.2016 21:13
Tu tik akla,ka neredzi cik un kam zāles atlikušas,lai neaizietu pie ģimenes ārsta?Pie tam tiem ir akūtās stundas.Nevajag izdomāt "baltos" melus un piesegt kukuļņēmējus!Šajā gadījumā vispār vajadzētu skaidrot,kas ir arī devēji,ja kas,jo runa neiet par aspirīnu!!!
0 1 atbildēt
Kauns Šveklim 30.12.2016 09:00
nujā, ārsti tik slkti dzīvo ka streikot jāiet... A te par divām minūtēm 15 euro.
5 1 atbildēt
skaidrs... 30.12.2016 08:50
Kadam vajadzeja vinja vietu...nu un kas,ka izrakstija,tie kas 15.000 sanem sezot un gulot tos nesoda...laicigi vajag braukt projam no shis ;brinumzemes; un arsts nopelnis pietiekoshu algu...
9 2 atbildēt
vot bļin 30.12.2016 07:58
un mediji turpina stāstīt cik nabaga mediķi trūcīgi dzīvo....
8 3 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV