Ķīpsalā Teiksmas deju uzvedums 'Brīdis pirms'

Jau sestdien, 21. janvārī 17.00, Ķīpsalas hallē notiks horeogrāfa Jāņa Ērgļa un scenogrāfa un režisora Reiņa Suhanova dejas uzvedums “Brīdis pirms”.
Publicēts: 17.01.2017, Komentāri: 0

Jau sestdien, 21. janvārī 17.00, Ķīpsalas hallē notiks horeogrāfa Jāņa Ērgļa un scenogrāfa un režisora Reiņa Suhanova dejas uzvedums “Brīdis pirms”, ko dejā izdzīvos Tautas deju ansambļa “Teiksma” un vidējās paaudzes deju kolektīva „Teiksma” dalībnieki.

Deju uzvedums "Brīdis pirms" pirmizrādi piedzīvoja 2016. gada 17. jūnijā, piedāvājot skatītājiem ielūkoties pasaulē, kuru pārzina katrs deju entuziasts. Nu tas atgriežas pie skatītājiem, lai pavērtu priekškaru tiem, kas to vēl nepaguva.

"Brīdis pirms"ir stāsts par vietu – gan fizisku, gan emocionālu –, kur tiek pavadīts visilgākais un piepildītākais dejotāju laiks. Tā ir maģiska telpa, kurā satiekas panika un aizmāršība, smiekli un satraukums, mīlestība un laime. Šeit meitenes rada tēlu, klājot grimu, pinot bizes un klusībā pukojoties par līmējamām skropstām. Šeit rodas arī puiša tēls, nedaudz uzklājot grimu, vēl pēdējo reizi meklējot vainīgo: “Kurš ir savācis manas Latgales bikses?” un pārspriežot, kā tad pareizi ir jāsien lakatiņš.

„Ko no tā visa redz cilvēks, kurš apsēdies uz numurēta krēsla? Staltumu, smaidus, dusmas, rotaļāšanos, meņģēšanos – izdejotu stāstu. Vai tas varētu būt stāsts par tautas tērpu, kas ir par īsu? Tikai tad, ja horeogrāfs tā būs vēlējies,” tā par uzvedumu stāsta paši dejotāji.

Horeogrāfs - Jānis Ērglis
Režisors, scenogrāfs - Reinis Suhanovs
Muzikālais pavadījums - Māris Šērs
Kostīmu māksliniece - Evija Dāboliņa

Koncertu rīko BT 1 Music ar BT 1 atbalstu.

Biļetes iepriekšpārdošanā: “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā vai tīmekļa vietnē. Biļešu cenas uz katru koncertu – 7,5–15 EUR. Papildu informācija par biļetēm: 67067500 vai e-pastu: [email protected]

Ja vēlies uzzināt jaunumus pirmais, kļūsti par „Teiksmas” draugu Facebook: https://www.facebook.com/tda.teiksma?fref=ts vai vienkārši seko līdzi mirkļbirkām #bridispirms

Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV