Izcilo režisoru Streiču kritizē un nonievā par neadekvātu demagoģiju 'vīriešu dienas svētkos'

Ļaudis liek nokaunēties pašam Jānim Streičam.
Publicēts: 24.02.2017, Komentāri: 82
Ko īsti ar apsveikumu domā tās dāmas, kuras tā sauktajā kādreizējā vīriešu dienā apsveic latviešu vīriešus – arī tos, kuriem ar Padomju armiju nav nekāda sakara? Streičs to televīzijā nosaucis par tumsonību un kaunu. Mākslinieku aizvainojuši saņemtie apsveikumi. Tikmēr ir ļaudis, kuri slaveno kinorežisoru sauc par populistu un demagogu, kurš zilajos ekrānos vēlas sev pievērst uzmanību, kas viņa vecumam, intelektam esot neatbilstoši intensīvi skandaloza; un, iespējams, ar cita veida mazāk skarbiem, nonievājošiem vēstījumiem viņš ikdienas medijos neiekļūtu vispār...

Vai izcilajam talantam pietrūkusi uzmanība?

Visu cieņu Streiča kungam un viņa viedoklim, tomēr publicējam tikai vienu no daudzajiem neapmierinātības saucieniem. Lasītāju viedoklis kā vienmēr gaidāms komentāru sadaļā, kur lūdzam iztikt bez rupjībām un naida!

Blogere Džaneta Vaivarviņa portāla Draugiem.lv forumā publicē eksotisku bildi ar trīs Zaporožeciem no jaunības laikiem un raksta vēstījumu Streičam:

"Bija tādi PSRS laiki...

Sveicu tos vīriešus, savus draugus, kas dienēja padomju armijā! Nāksies cienījamajam kinorežisoram Jānim Streičam pārdzīvot šoku, ka ir latvieši, kas svin 23. februāri, kas vēsturi nevis mācījās augstskolā, bet paši izdzīvoja. Ziniet, bija tādi PSRS laiki! Nu, nevaru es šorīt pateikt savam vīram, ka viņam jākaunas par saviem dienesta gadiem, ka jāaizmirst un nav jāsvin un ka tie ir svētki, kuri ir nepareizi, noniecināti! Nu, nevaru izlikties, ka nepavadīju savus draugus puišus armijā, nelasīju un neklausījos ziņas, kā viņiem klājas, nesagaidīju viņus dzimtenē, neskatījos viņu armijas piemiņas albūmus un nebiju toreiz lepna par šiem vīrišķības skolu izgājušajiem vīriešiem.
                       

Kur man šodien to likt? Sapņot par man nezināmiem Lāčplēša dienas varoņiem? Labi. Bet kur likt manu jaunību un manus svētkus? Vai lai vīram pasaku, ka tu esi tumsonis un garā nabags, ja gribi atcerēties ar saviem armijas laika draugiem tos laikus? Zinu, bija tādi puiši, kas tolaik nedienēja. Bet viņi tad par to kaunīgi klusēja, jo tolaik tas nemaz nebija liels gods. Manuprāt, muļķība un tumsonība ir visam un visur karināt klāt krievu un padomju laiku "bubuli". Cerēju, ka esam izauguši no padomju autiņiem, ka esam pašapzinīgāki. Nekas un neviens nevar tautu pazemot, ja tā pati zina savu vērtību. Ne jau padomju vai krievu svētkus te kāds svin, bet vīru, jā, arī latviešu vīru dienesta atmiņas!

Atvainojos māksliniekam, bet es arī atzīmēšu Vīriešu dienu! Jā, jā, īstu vīriešu dienu, nevis okupantu, bet vīriešu dienu! To vīriešu, kas dienēja armijā. Viss ir ļoti vienkārši - vajadzētu dzīvot bez nosodījuma un apvainojumiem: ja Streičs nedienēja armijā, viņam nav svētku. Toties viņam ir Lāčplēša ordenis. Viņam jāsvin Lāčplēša diena. Katram savs. Nē, nevar savu tautu, noteikti vismaz daļu saukt par tumsoņiem un garā aprobežotiem, nevar par muļķību saukt sirdis, kas vēlas iepriecināt noniecinātos!

Lai priecīga diena!"Jānis Streičs dusmīgs uz kādu jaunu meiteni, kura viņu apsveikusi. TV3 Ziņas:

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Jānis 27.02.2017 11:52
Un kā tiem, kuri tika sisti un pazemoti svešās zemes armijā - arī šī ir svinamā diena. Tiem, kuri nepārnāca no šīs "varenās" armijas. Ja jums tik liela nostaļģija dodaties uz plašo kaimiņzemi un svinat.
0 0 atbildēt
Aivars 25.02.2017 16:59
Pēc tā viņa gvelziena,- nu jau vairs ne izcilā. Vecim nāk tas laiks, ka vairs nevar būt uzmanības centrā, bet vai, kā gribās vēl.!!!
48 5 atbildēt
Hedviga > Aivars 26.02.2017 00:40
Jūs laikam esat profesionāls padomju armijas karavīrs bijis, ka pilnīgi pareizo Streiča nostāju saucat par gvelzienu?
Kādreiz sievietes pret savu gribu sveica kolēģus -vīriešus 23.februārī ar nodomu, lai šie neaizmirst viņas apsveikt 8.martā. Līdz ar to darbā bija oficiāla iedzeršana.
0 1 atbildēt
Jānis 25.02.2017 12:26
Atvainojos Streiča kungam, ka iepriekšējā komentārā kļūdaini uzrakstīju izcilā režisora uzvārdu.
14 2 atbildēt
Jānis 25.02.2017 12:24
Kādreiz bija tādi svētki armijniekiem ar skaidru nosaukumu un nozīmi, bet ne jau vīriešu diena. Piekrītu Striča kungam, ka svinēt šādus neesošos svētkus ir tumsonība. Drīzāk jau tie ir okupantu svētki.
4 19 atbildēt
karevis 25.02.2017 09:52
ko jus letini varat dirst nezinu nevienu kurs krievu laios kautko butu muldejis tad bijat krievam dirsa ielidusi lidz ausim tagad baigie varoni sitadus varonus essautu uz katra stura
3 16 atbildēt
Zita 25.02.2017 01:29
Ta bija Padomju armijas un juras kara flotes diena nevis Viriesu diena. Un musu valstij un armijai ar to vispar nav nekada sakara. Lai to svin Krievija un ja kads grib , lai dodas uz turieni. Lieciet jus Streica kungam mieru. Nodzivojiet jus tadu muzu un izdariet tik daudz un tad saciet runat. Es sos svetkus neesmu svinejusi un ari netaisos.
11 22 atbildēt
Ivars > Zita 25.02.2017 17:03
Neviens jau nenoliedz Streiča kunga panākumus,ja arī bija tāds misēklis ar nesaprasšanu tad būtu paklusējis,kam negadās visu zināt, meitene kļūdijās,pēc izskata vīrietis, tātad kaut ko saprot,bet šoreiz ne uz tā trāpija,kaut gan pats arī padomju laikos no tās silītes labi paēda.Kā saka dari savu darbu un nebāz degunu tur ,par ko pašam nav nojausmas.
14 2 atbildēt
pensionare > Ivars 25.02.2017 21:06
Ne ne jau visi letiņi ar prieku skrēja dienēt Sarkanajā Armijā!Mans dēls pat 2 reizes bija iespundēts trako mājā un tikai par to ka godīgi pateica ka negrib dienēt Afganistanā!
4 0 atbildēt
unbias 25.02.2017 00:35
Klusē, cilvēk - inteleģences pārstāvi! Nesarīdi savējos!
Bija laiki un pagāja - letiņu radi pabija gan izsūtījumā pie "krieviem" VORKUTĀ, gan pie "fričiem" Salaspilī. Vienā gadījumā par filozofijas traktātu - laikam krievam tas šķita pārgudrs un aizdomīgs, otrā gadījumā "fricis" vēstuli ģimenei uzskatīja par bīstamu savas iekārtas dibināšanas procesā. Daudz taisnu lietu bija rakstīts.
Tagad laiki tādi - jo atnāca viltīgi - visa inteliģence gavilēja tauta lēca "gaisā un uz šauteņu stobriem, bet kā gadījās, kā ne - pie varas palika tie paši partijas funkcionāri, tik "kažoki ir apmesti". Un roka jābučo, ka mierīgi viss beidzās, jo varēja jau vēl daudzāk tautiešu nošaut. Kas Omonam to būtu liedzis?
Cerams, ka arī tie mainīsies. Dēls dzima barikāžu laikā...
Tēvs bija uz barikādēm'.
Manai ģimenei - latviešu tautības ļaudīm, kur vīrs tika iesaukts armijā un apghuva ūdenslīdēja un sapiera profesijas - mēs par savu cilvēku lepojamies.
Ar ko lepojas latviešu inteliģence beidzamo 25 gadu laikā? Jūs , kungs - tāpat kā visi citi: izdzīvojat un muti turat ciešāk par savu pakaļgalu!
15 3 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV