Arī Ušakovu ģimenei ekskluzīva trīsvietīga kapu vieta tikusi pa blatu

Tāpat kā Vīķes-Freibergas gadījumā pārkāpti domes noteikumi.
Publicēts: 02.03.2017, Komentāri: 19

Trīsvietīga kapavieta daļēji slēgtajos Rīgas Meža kapos Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam tēva apbedīšanai 2012. gadā ir piešķirta, normatīvos aktus pārkāpjot tāpat kā eksprezidentes Vairas Vīķes-Freibergas ekskluzīvās septiņvietīgās kapavietas gadījumā, vēsta portāls Pietiek.com .

Kā rāda Pietiek saņemtā oficiālā informācija, tāpat kā eksprezidentes „blata kapa” gadījumā kapavieta Ušakovam ir piešķirta, pamatojoties uz Rīgas domes saistošo noteikumu "Rīgas pilsētas pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi" 20. punktu.

Šis punkts gan noteikumu vecajā, gan jaunajā redakcijā noteic, ka Kapsētu pārvaldes priekšnieks „var dot piekrišanu kapavietas piešķiršanai (nosakot kapavietas izmērus) daļēji slēgtā kapsētā mirušā, kuram dzīves laikā ir bijuši sevišķi nopelni Latvijas valsts vai Rīgas pilsētas labā, apbedīšanai, pamatojoties uz attiecīgās ministrijas, iestādes, radošās savienības, nevalstiskās organizācijas vai profesionālās biedrības iesniegumu”.

Vīķes-Freibergas gadījumā nebija oficiāla iesnieguma par kapavietas piešķiršanu tieši viņai, - eksprezidente gan kapavietas kārtošanas laikā, gan vēl joprojām ir mūsu vidū. Turklāt Valsts prezidenta kanceleja Rīgas domei bija lūgusi vietu nevis eksprezidentes iecerētajiem ģimenes kapiem, bet gan tikai bijušo Valsts prezidentu apbedīšanai. Eksprezidente septiņvietīgo kapavietu, kāda domes noteikumos vispār nav minēta, cik noprotams no pašvaldības informācijas, arī bija saņēmusi bez maksas.

Ušakova tēva gadījumā Kapsētu pārvaldē iesniegums par kapavietas piešķiršanu daļēji slēgtajos Meža kapos ir saņemts pēc tēva nāves, un tajā runa precīzi atbilstoši normatīvajiem aktiem bijusi par konkrēta aizgājēja apbedīšanu. Atbilst noteikumiem arī vēstules autora statuss, - to kā partijas Gods kalpot Rīgai valdes priekšsēdētājs parakstījis Ušakova vietnieks Andris Ameriks.

Arī viss pārējais atšķirībā no Vīķes-Freibergas gadījuma ir noticis pilnīgi oficiāli un caurspīdīgi: kapavieta Ušakovam piešķirta pēc viņa toreizējās biroja vadītājas, tagadējās dzīvesbiedres Ivetas Strautiņas kā pilnvarotās personas iesnieguma Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Kapsētu pārvaldes priekšniekam 2012.gada 12.jūnijā.

Portāla TVNET publikācijā, kas pirmoreiz pavēstīja par šo gadījumu, bijušais kapu pārzinis Vilnis Bisenieks bija „pieļāvis, ka vieta varētu būt iegūta, dodot rīkojumus”. Taču, kā liecina pašvaldības oficiālā informācija, tieši Bisenieks pēc iesniegumu izskatīšanas ir bijis tas, kas pieņēmis oficiālo lēmumu par kapavietas piešķiršanu.

Saskaņā ar Bisenieka lēmumu Ušakovam ir tikusi piešķirta trīsvietīga kapavieta deviņu kvadrātmetru platībā, un par to Ušakovs ir veicis 555 latu samaksu. Šāda maksa noteikta saskaņā ar Rīgas domes 2007. gada lēmumu „Par Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta maksas pakalpojumiem”, kurā ir bijusi arī aile „Vienreizēja maksa par kapavietas nomas tiesībām daļēji slēgtajās kapsētās Rīgā”.

Tomēr pēc būtības Rīgas domes noteikumi Ušakovu ģimenes kapavietas gadījumā ir pārkāpti faktiski tikpat nopietni kā Vīķes-Freibergas gadījumā.

Gan noteikumu vecajā, gan jaunajā redakcijā ir skaidri norādīts, ka kapavietu daļēji slēgtajos kapos var piešķirt tikai „mirušā, kuram dzīves laikā ir bijuši sevišķi nopelni Latvijas valsts vai Rīgas pilsētas labā, apbedīšanai”.

Kā liecina Rīgas pašvaldības sniegtā informācija, 2012. gadā pēc Ušakova tēva nāves neviens nav pat mēģinājis pierādīt, ka aizgājējam ir bijuši šādi nopelni, - tā vietā ir pieticis ar norādēm uz viņa dēla amatu un nopelniem.

„Amerika kungs apstiprina, ka kā GKR partijas valdes priekšsēdētājs ir vērsies ar iesniegumu kapsētu pārvaldē, lai tā izvērtētu iespēju piešķirt V. Ušakovam un viņa ģimenei trīsvietīgu kapa vietu Meža kapos sakarā ar N.Ušakova kā Rīgas domes priekšsēdētāja nopelniem strādājot pašvaldībā,” apstiprina Rīgas domes priekšsēdētāja birojs.

Paša Ušakova komentāri saistībā ar šiem faktiem pagaidām nav saņemti.

Kapavietas foto: Tvnet.lv

Kapavietas foto nākamajā lapā

Lapas: 12
Komentāri: 19
Avots: Kapavietas foto: Tvnet.lv
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Antra Kordovica 05.03.2017 03:06
Liecieties taču vienreiz mierā ar šiem kapu stāstiem ,vienreiz no skaudības tikai neazirijieties.VIŅIEM TAS TIEŠĀM PIENĀKAS.
0 3 atbildēt
ANCE 02.03.2017 21:56
KAUT KĀDS SVIESTS ! PIRMS TAM BIJA PUBLICĒTS ,KONKRĒTS UŠAKOVU ĢIMENES KAPU VIETU IEGUVES LAIKS , KURŠ TOREIZ BIJA LIKUMĪGS - 2008 GADĀ !
1 2 atbildēt
Aija Drulle 02.03.2017 20:56
,,,,,kāpēc tāda steiga.....?vai tad zemes trūkst?,,,,,vai kāds ir atstāts neaprakts?,,,,lai cik būs ekskluzīva vieta, ar laiku tāpat aizaugs ar zāli, kā vienkāršās kopiņas,,,,
3 0 atbildēt
Villijs 02.03.2017 17:13
Latviešu kapi Rīgā pierakti pilni ar svešas mentalitātes aizgājējiem, kam pavisam cita kapu kultūra. Ir Ivana, kapi, Pokrova kapi - vēl nepietiek? Var Jaunciema kapos nodalīt pareizticīgo sektoru, lai tur visi vienuviet. Kāpēc bāzties svešā teritorijā ar savu "dziesmu grāmatu"?

Vai tā nav izrādīšanās un lielummānija, uzslejot tādus smagus marmora klučus? Manai tautai tas ir svešs un nepieņemams. Mums ir sava kapu kultūra, paražas, un mēs nelienam svešās teritorijās.
7 0 atbildēt
Jānis 02.03.2017 12:11
Es domāju ka kapu vietas viņam būtu jāāiešķir Lielajos kapos blakus kapu tranvaja līnijai ar uzrakstu - śeit guļkapu tranvaja tēvs un lielākais nau das pelnītajs no šīs līnijas! Es būtu gatavs ziedot savu artavu šīskapuvietas ierīkośanai!Varbūt sametamies!
5 0 atbildēt
yyyy 02.03.2017 12:05
Ko tad viņš tādu labu ir izdarijis,,neko..nulle
8 0 atbildēt
sirmais 02.03.2017 09:43
Vai tad nevarēja Lielajos kapos?Nilam jau noteikti tur būtu nopelnīta vietiņa....
6 0 atbildēt
sirmais > sirmais 02.03.2017 09:53
Viņa pielūdzēji vienmēr ar tramvaju varētu aizbraukt nolikt puķītes
5 0 atbildēt
v. p. 02.03.2017 09:40
Noz'elojami,us'akovu g'imene visu laiku ir dzivojusi latvija,stradajus'i protams valsts laba,bet ,,atvainojiet''.
Freibergas kundze ,ieradas uz vissu gatavu,g'erbas labak par anglijas karalieni,nu protams ,par nodokl,u maksataju lidzekl,iem.
Ta ka nevajag,beidziet ,,graust,,us'akovu,vin,s' nav burvis,lai visu viens i
4 9 atbildēt
sušķis 02.03.2017 09:07
Domādams neizdomāsi kā mūs labi drāž! Un par kādiem nopelniem Ušakovs to nopelnījis? Par katrofāliem, izdangātiem un aplāpītiem ceļiem Rīgā?? Vajag mācēt būt nekauņām!
13 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV