Ļaudis šokā. Ievas Strazdauskaites slepkavas jau iepriekš galinājuši, laupījuši, zaguši

Kāpēc policija un tiesa nerīkojās agrāk?
Publicēts: 16.03.2017, Komentāri: 21

Viens no četriem Lietuvā nogalinātās jaunietes Ievas Strazdauskaites slepkavām, kurš tiek identificēts kā 25 gadus vecais Ķēdaiņos uzaugušais roms jeb čigānu tautības cilvēks L.B., reiz jau bijis tiesāts par slepkavības pastrādāšanu, tomēr ticis attaisnots, vēsta "Delfi.lt".

"Viņu melnie darbi kļuva arvien smagāki un smagāki, taču viss sākās ar mazumiņu," par četru romu tautības radinieku noziegumiem Lietuvā raksta žurnālists Pauļus Garkausks. Viņa rīcībā nonākuši gadiem seni tiesas materiāli, kas liecina, ka šie cilvēki ir recidīvisti ar gana ilgu stāžu.

Pirmoreiz tiesībsargu rokās L.B. iekritis jau 2006. gadā 15 gadu vecumā, kad tika pieķerts mājokļa apzagšanas brīdī. Viņš ar kādu kompanjonu iekļuvis kādā Ķēdaiņu dzīvoklī un centies iznest visu, ko redzējis, ieskaitot gultas pārvalkus un saimniecības preces. Nelielā vecuma dēļ gan abi izvairījušies no soda.

"Delfi.lt" uzietie materiāli liecina, ka jau gadu vēlāk – 2007. gadā – L.B. bijis viens no trim apsūdzētajiem kāda sirmgalvja nosišanas un aizdedzināšanas gadījumā. Lai gan viens no viņiem jau iepriekš bijis saistīts ar kādu spīdzināšanas gadījumu un visi trīs sākotnēji atzinuši vainu, vēlāk tiesā viņi stāstījuši, ka atzīšanās no viņiem izspiesta. Pierādījumu trūkumu dēļ tiesnesis jaunos cilvēkus attaisnojis.

Savukārt, sākot ar 2010. gadu, L.B. vārds policijas arhīvos parādās bieži. Sākotnēji viņš sodīts par nelegālu cigarešu izplatīšanu. Ap šo laiku Ķēdaiņos aplaupītas vairākas sievietes, un arī šajā gadījumā aizdomas kritušas uz tiesībsargiem jau pazīstamo romu ģimeni – L.B., viņa māsu un viņas vīru. Māsa, viņas vīrs, kā arī citi vīrieši atzīti par vainīgiem, bet L.B. izdevies izvairīties no soda pierādījumu trūkuma dēļ.

Tā paša gada augustā L.B. kopā ar citiem uzbrucis un aplaupījis kādu latvieti, kurš guvis smagas traumas un pēc incidenta palicis guļam bez samaņas. Dažādās kompānijās uzbrukts arī citiem cilvēkiem, turpmākajos gados saņemot dažādu termiņu cietumsodus.

"Apsūdzētie pirms aresta nekad nav strādājuši, viņiem nebija legālu un regulāru ienākumu. Esot brīvībā, viņi nav guvuši nekādus pozitīvus secinājumus par līdzšinējo uzvedību, kas no jauna novedis pie amorāli noziedzīga dzīvesveida un jaunas noziegumu sērijas pastrādāšanas. (..) Tas viss liecina, ka apsūdzētie apdraud sabiedrību, pārkāpjot likumu un nemēģinot laboties, kamēr netiek piemēroti piespiedu sodīšanas mehānismi no valsts puses," par L.B. un viņa kompanjoniem teikts kādā no 2011. gadā notikušajām tiesas sēdēm.

Pēdējoreiz cietumsods L.B. piespriests 2016. gadā pēc tam, kad Jaungada sagaidīšanas laikā viņš kādai sievietei ietriecis sejā glāzi, nodarot miesas bojājumus. Tiesa vīrietim piespriedusi 1,9 gadu cietumsodu, taču tā izpilde atlikta uz diviem gadiem.

Lai gan viņš atradies policijas uzraudzībā, vēl šī gada janvārī viņš pamanījies iekļūt avārijā, braucot bez vadītāja apliecības. Tas gan nav bijis pietiekams iemesls viņa aizturēšanai uz ilgāku laiku.

Savukārt pirms pusotras nedēļas – 5. martā – viņš kopā ar trim citiem līdzdalībniekiem inscenētā avārijā piespiedis Strazdauskaiti apstādināt viņas vadīto auto "Audi A7", lai viņu kopā ar auto nolaupītu.

Pazudušo meiteni izsludināja meklēšanā, un pēc divām dienām atrada viņas vadīto automašīnu, bet vēl pēc divām – arī mobilo telefonu. Savukārt ar lāpstu nosistās jaunās sievietes līķis uziets piektdien aprakts krūmainā apvidū.

L.B., kā arī viņa līdzzinātāji operatīvi atrasti un aizturēti pagājušās nedēļas nogalē. Viņi atzinušies nodarītajā.

Uzziņai jaunākā informācija:

Ievas Strazdauskaites slepkavības izmeklēšanu apgrūtina noziedznieku netipiskā uzvedība, norādījis Lietuvas ģenerālkomisārs Linas Pjarnavas. Viņš uzsvēris, ka šodien automašīnas vairs netiek aizdzītas, uzbrūkot autovadītājam.

«Runājot par šo noziegumu, es redzu virkni muļķīgu lēmumu, lēmumu, kas nepakļaujas nekādai loģikai. Šī iemesla dēļ bija grūti noziegumu izmeklēt, jo patiesībā cēloņu un seku ķēde no sākuma līdz pat beigām... kā tas viss notika - neviens normāls cilvēks tā nebūtu rīkojies. Pat lielākā daļa noziedznieku tā nerīkotos,» sacīja ģenerālkomisārs.

Tikmēr sabiedrība ir pārsteigta, kāpēc likumsargi tik rūpīgi slēpj no sabiedrības acīm noziedznieku sejas, jo parasti lasītājiem un skatītājiem ir tiesības zināt, kas viņi ir. Likumsargi to skaidro ar to, ka sākotnēji jāsavāc pietiekami daudz pierādījumu, lai nebūtu nekādu spekulāciju. Identitātes atklāšana pēc policijas teiktā varētu traucēt izmeklēšanai.

Turklāt, policijai esot bažas, ka pēc noziedznieku identitātes atklāšanas varētu vēl vairāk pieaugt uzbrukumi romu tautības cilvēkiem valstī.

Nežēlīgi noslepkavotās Ievas foto nākamajā lapā

Lapas: 12
Komentāri: 21
Avots: Delfi.lt
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

espati 17.03.2017 22:33
Ciganu naudas jau ari speles spelites Kapec tad lidz shim killeri tikushi sveikaa? Ciganu naudas...
0 0 atbildēt
... 17.03.2017 22:22
Kas ta tā lietuvas policija un tiesa ir Javēljoprojām nestaigā rokudzelžos un rāpus tie romas,kas vienmēr attaisnoti.
0 0 atbildēt
EDGARS LAGZDIS 17.03.2017 03:31
a kas vina tada bija kada slaveniba zvaigzne,riga katr nedel kadu nosit nozmiedz zinas vienreiz pasaka un viss
1 4 atbildēt
Jānis Antonovs 17.03.2017 03:30
Kapec vini butu jauztura par musu nodoklu naudu vieglak un letak ir sarikot dzinej medibas labprat pats piedalisos
3 0 atbildēt
Andris ❥Daugavvanags ❥ 17.03.2017 03:30
Cilvēks pabeidza gan jau skolu, un tāds ne žēlīgs liktenis, tādos ne cilvēkos, gan jau cilvēkam bija labi sapņi uz priekšu, un še tev, varmākas, nošaut par maz...
Atbildēt
2 0 atbildēt
......... 16.03.2017 22:50
To,ka čigāniem (ne visiem)piemīt zagšanas netikums -zina visi.Bet par čigāniem -slepkavām-gan dzirdu pirmo reizi.Vai tikai šie noziedznieki neslēpj savu patieso tautību, uzdodoties par romu tautības pārstāvjiem.Iespējams, viņu tiesātāji darbojas kopā ar šiem slepkavām,ja jau nekā nevar tos satiesāt-vienmēr trūkst pierādījumu. Pasūtītāji=izpildītāji.
12 0 atbildēt
čiks vien būs 16.03.2017 22:45
«Runājot par šo noziegumu, es redzu virkni muļķīgu lēmumu, lēmumu, kas nepakļaujas nekādai loģikai. Šī iemesla dēļ bija grūti noziegumu izmeklēt, jo patiesībā cēloņu un seku ķēde no sākuma līdz pat beigām... kā tas viss notika - neviens normāls cilvēks tā nebūtu rīkojies. Pat lielākā daļa noziedznieku tā nerīkotos,» sacīja ģenerālkomisārs. Nu un jūs domājat,ka šitiem iedos mūža ieslodzījumu,ne kā nebūs,atpirksies.Uztaisīs,ka bija slimi,nepieskaitāmi,visiem baltās lapas un lieta izbeigta.
12 0 atbildēt
mara 16.03.2017 22:40
vai tik tur nau kaada saistiiba ar policiju,jo tik daudz ir izdariito noziegumu un slepkavas veel ssodien briiviibaa?nezin kaadeell vinnus visu laiku attaisno,nebriiniissos,ka sso reiz tiks atkal sveikaa caur
15 1 atbildēt
es.... > mara 17.03.2017 00:11
Es domāju, ka ir saistība.....Vai daudz tādu gadījumu, ka cilvēkam virkne noziegumu, bet tā arī nav izdevies notiesāt ?
Varbūt dalīja naudu "sapelnīto" ?
Kaut kas tak tur tīrs nav - to var redzēt....
Un nerāda sejas un vārdus ?
Varbūt, ka bail, ka vēl pieteiksies cietušie ?
Zagtās mašīnas....grezna dzīve....tak ir bijusi nauda kaudzēm un tad nepadalījās ?
Tāda jocīga tā lieta no visām pusēm...Arī tas, ka vairs mašīnu neaiztika, jo sanāk, ka tikko meiteni apraka - tā sākās meklēšana....Vai viņus kāds pabrīdināja ? Un slēpni arī polic. Neierīkoja .... tad zināja, ka neviens tuvumā neparādīsies vairs ????
4 0 atbildēt
dulais janka 16.03.2017 22:12
labi ka vinas vecaki ir turigi ,tad var rekinaties kad necilvekiem bus pamatigi cietumsodi,gan jau vecisi to ta neatstas
10 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV