Vai tad Latvijā cenzūra nav aizliegta? Skandalozo trilleri BAILES aizliedz tirgot Valters un Rapa grāmatnīcās

Izrādās, ka uz Valters un Rapa grāmatu ķēdi Latvijas Satversmes 100.pants neattiecas.
Publicēts: 20.06.2017, Komentāri: 8

Titulbilde ir ilustratīva.

Jau pirmajā nedēļā jaunais politiskais trilleris „Bailes” kļuvis par vispieprasītāko grāmatu

Latvijas labāko grāmatnīcu plauktos ir nonācis Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes”, kas jau pirmajā nedēļā ir kļuvis par vispieprasītāko grāmatu Latvijas lielākajā - Jāņa Rozes grāmatnīcu tīklā. Jāņa Rozes grāmatnīcās jaunajam darbam ļoti demokrātiska cena - EUR 6,50.

Interneta žurnāls Puaro.lv jau noskaidrojis, ka jaunās grāmatas žanrs ir Latvijā līdz šim faktiski nepazīstamais „roman a clef”, kas literatūrā ir zināms kopš 17. gadsimta Francijas.

Tad rakstniece Madlēna de Skuderī publicēja savus pirmos romānus par Francijas aristokrātu un politiķu dzīvi, bet darīja to tā, lai aiz fikcijas plīvura būtu skaidri atpazīstami reālie personāži. Cik daudz rakstītajā ir patiesības, bet kas rakstnieka fantāzijas auglis, paliek mistērija. Jo patiesība, kā zināms, ļoti bieži mēdz būt neticamāka par jebkuru izgudrojumu.

Jau pirmā nedēļa, kopš apgāda „Mantojums” izdotais Indriķa Latvieša romāns „Bailes” nonācis grāmatnīcu plauktos, rāda, ka arī Latvijas lasītājiem šis žanrs ir pievilcīgs un rada viņos patiesu interesi.

Tas arī ir saprotams: jau pirmās jaunās grāmatas lappuses ieved lasītāju Latvijas politiskās un ekonomiskās „elites” realitātē – zirnekļu un tarakānu burkā, kuras iemītniekiem jāmēģina gan sadzīvot ar savu atlikušo sirdsapziņu, gan vienkārši izdzīvot.

Ne visiem tas izdodas. Vēža saēstais advokāts Rūtups par katru cenu vēlas nodzīvot vēl dažas nedēļas, lai realizētu savu ilgi loloto plānu. Sākumā kristu viens, tad vēl daži, kas krītot parautu līdzi vēl neskaitāmus citus, un tad jau arī visa Latvijas Republika nespētu palikt tāda, kāda tā bija pašlaik. Nekad vairs.

Taču tas nav lemts – algotajam slepkavam Ziemam ir dots skaidrs uzdevums, un tas tiek izpildīts. Bet vai tāpēc lielais plāns paliks neīstenots? Vai tumšie noslēpumi nenāks dienas gaismā?

Vai pie bijušā kompartijas sekretāra, tagadējā neatkarīgās Latvijas politiķa Emberga viņa miroņi turpinās nākt tikai nakts murgos – un vai oficiālās apsūdzības izrādīsies tikai mazākā no viņa problēmām?

Tas atkarīgs arī no specdienestu vervētāju valgos nonākušās žurnālistes Alksnes, pabailīgā un vienlaikus principiālā prokurora Dundura, darbabiedru izsmietā Drošības policijas izmeklētāja Voronovska.

Bet kāds būs šis iznākums? Kur īsti pašlaik atrodas čekas maisi? Kas notiek ar advokāta Rūtupa lielo plānu – to, kuram vajadzētu sagraut pašreizējo valsts iekārtu? Un kāda loma tajā visā ir Embergam, viņa jaunības nepatīkamākajām lappusēm un viņa Maskavas kuratoram?

To visu atklāj Indriķa Latvieša pirmais romāns „Bailes”, kas jau nopērkams visās labākajās Latvijas grāmatnīcās. Labākajās – tas nozīmē, to, ka, piemēram, „Valtera un Rapas” grāmatnīcās šīs grāmatas tirdzniecība ir aizliegta. Kāpēc? Tas jums kļūs skaidrs jau no pirmajām jaunā politiskā trillera lappusēm.

Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

ko viņš jums tas Lembergs nodarījis? 20.06.2017 20:42
Atkal brūkat virsū manam miļajam Aivaram, kas pilsētu ir savedis kārtībā un uztur! kaut visas pilsētas būtu tik skaistas!
3 60 atbildēt
mirta > ko viņš jums tas Lembergs nodarījis? 20.06.2017 21:10
tu sučka paklusē, savu stulbo jākli un valsts izzadzēju neaizstāvi
23 24 atbildēt
: )) 20.06.2017 20:41
tad jau Lembis arī pats būs tas aizliedzējs...
56 3 atbildēt
martas tante (ne tante Marta) 20.06.2017 20:23
tgad sākuši par visādiem latvju bandītiem rakstīt, ļoti labi, tautai savi varoņi jāzin
13 0 atbildēt
Idille 20.06.2017 16:06
Drosmīga grāmata, bet kas finansē?
45 0 atbildēt
... > Idille 20.06.2017 21:17
soross
3 43 atbildēt
Līga Kalāce 20.06.2017 16:06
Sita ierice (karātavas) palidzes ieverot Satversmi, pavisam noteikti!
67 2 atbildēt
viesturs miļevskis 20.06.2017 16:04
ir vīri kas nosaka visu Latvijā..un pēc sava prāta!
74 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV