Latviešu politiķis skandalozajā romānā BAILES atpazinis sevi un slavē jaunu literatūras virzienu

Publicēts: 21.06.2017, Komentāri: 9
Ne tikai "Rūtups", "Embergs", "Alksne", bet arī "Pinkēvičs" ir viens no daudzajiem skandalozajiem personāžiem.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs izsakās par pinkēvičiem, kūmiņiem, ziepniekiem un citiem zvēriem, kā arī pauž prieku par jauno grāmatu BAILES, kas, viņaprāt, ir jauna, apsveicama kustība latviešu literatūrā.


Uzziņai:

Jau pirmajā nedēļā jaunais politiskais trilleris „Bailes” kļuvis par vispieprasītāko grāmatu

Latvijas labāko grāmatnīcu plauktos ir nonācis Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes”, kas jau pirmajā nedēļā ir kļuvis par vispieprasītāko grāmatu Latvijas lielākajā - Jāņa Rozes grāmatnīcu tīklā.

Interneta žurnāls Puaro.lv jau noskaidrojis, ka jaunās grāmatas žanrs ir Latvijā līdz šim faktiski nepazīstamais „roman a clef”, kas literatūrā ir zināms kopš 17. gadsimta Francijas.

Tad rakstniece Madlēna de Skuderī publicēja savus pirmos romānus par Francijas aristokrātu un politiķu dzīvi, bet darīja to tā, lai aiz fikcijas plīvura būtu skaidri atpazīstami reālie personāži. Cik daudz rakstītajā ir patiesības, bet kas rakstnieka fantāzijas auglis, paliek mistērija. Jo patiesība, kā zināms, ļoti bieži mēdz būt neticamāka par jebkuru izgudrojumu.

Jau pirmā nedēļa, kopš apgāda „Mantojums” izdotais Indriķa Latvieša romāns „Bailes” nonācis grāmatnīcu plauktos, rāda, ka arī Latvijas lasītājiem šis žanrs ir pievilcīgs un rada viņos patiesu interesi.

Tas arī ir saprotams: jau pirmās jaunās grāmatas lappuses ieved lasītāju Latvijas politiskās un ekonomiskās „elites” realitātē – zirnekļu un tarakānu burkā, kuras iemītniekiem jāmēģina gan sadzīvot ar savu atlikušo sirdsapziņu, gan vienkārši izdzīvot.

Ne visiem tas izdodas. Vēža saēstais advokāts Rūtups par katru cenu vēlas nodzīvot vēl dažas nedēļas, lai realizētu savu ilgi loloto plānu. Sākumā kristu viens, tad vēl daži, kas krītot parautu līdzi vēl neskaitāmus citus, un tad jau arī visa Latvijas Republika nespētu palikt tāda, kāda tā bija pašlaik. Nekad vairs.

Taču tas nav lemts – algotajam slepkavam Ziemam ir dots skaidrs uzdevums, un tas tiek izpildīts. Bet vai tāpēc lielais plāns paliks neīstenots? Vai tumšie noslēpumi nenāks dienas gaismā?

Vai pie bijušā kompartijas sekretāra, tagadējā neatkarīgās Latvijas politiķa Emberga viņa miroņi turpinās nākt tikai nakts murgos – un vai oficiālās apsūdzības izrādīsies tikai mazākā no viņa problēmām?

Tas atkarīgs arī no specdienestu vervētāju valgos nonākušās žurnālistes Alksnes, pabailīgā un vienlaikus principiālā prokurora Dundura, darbabiedru izsmietā Drošības policijas izmeklētāja Voronovska.

Bet kāds būs šis iznākums? Kur īsti pašlaik atrodas čekas maisi? Kas notiek ar advokāta Rūtupa lielo plānu – to, kuram vajadzētu sagraut pašreizējo valsts iekārtu? Un kāda loma tajā visā ir Embergam, viņa jaunības nepatīkamākajām lappusēm un viņa Maskavas kuratoram?

To visu atklāj Indriķa Latvieša pirmais romāns „Bailes”, kas jau nopērkams visās labākajās Latvijas grāmatnīcās. Labākajās – tas nozīmē, to, ka, piemēram, „Valtera un Rapas” grāmatnīcās šīs grāmatas tirdzniecība ir aizliegta. Kāpēc? Tas jums kļūs skaidrs jau no pirmajām jaunā politiskā trillera lappusēm.

Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

suske 23.06.2017 16:08
A kas ir Alksne domāta?
5 0 atbildēt
iereecu 23.06.2017 09:22
Rinkevics izgazies ka veca seeta
25 3 atbildēt
LV karaļvalstī tā notiek 22.06.2017 23:02
Visi lielākie maitas aprakstīti izdevumā : )
17 3 atbildēt
... 22.06.2017 08:03
Izràdàs, Latvijà ir daudZ nodeveju....
25 0 atbildēt
Saša 22.06.2017 07:59
ja viss, kas tai gramatà atbilst patiesibai, tad man ir kauns par šo valsti
137 2 atbildēt
Dr > Saša 22.06.2017 08:01
Runà , ka atbilst
58 0 atbildēt
heeteeroo 22.06.2017 07:57
gan jau ka uzmetis lūpu par draudzinja atmaskoshanu un privati dienesta celosanu kà mīlas oàzi
58 0 atbildēt
Mja 22.06.2017 07:55
Pinkevichs apkakajies.
14 4 atbildēt
indriksis krievs 21.06.2017 17:28
Kas vainiga, tad bailigs un labak sevi atpazist
36 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV