Smuka sieviete Rīgā ubago, lai nopirktu alkoholu

Izlemiet paši, kam ziedot, kam nē...
Publicēts: 02.08.2017, Komentāri: 2
Jauno sievieti, kura krustojumā iepretim Centrālajai stacijai, nometusies uz ceļiem, ubago, kā pati saka, operācijai, portāls TVNET pieķēris kopā ar kādu vīrieti ieslīdam tuvējā veikalā un dzeram alu. Ņemot vērā, ka viņa atšķiras no tipiskajiem ubagotājiem, un ar asarām acīs stāsta skaudru dzīvesstāstu, garāmgājēji dāsni ziedo. Sieviete atzīst, ka nepilna mēneša laikā savākusi 380 eiro.

Kopā ar vīrieti nodzer ziedojumus


Jaunā sieviete, kas atšķiras no ierastā stacijas ubagotāju kontingenta, piesaista ne viena vien gājēja uzmanību. Jaunā rudmate izjusti stāsta, ka pirms četriem mēnešiem viņai atklāts plaušu vēzis un vajadzīga nauda operācijai. Līdzjūtīgie garāmgājēji piestāj, aprunājas, iemet naudiņu kartona kafijas tasītē.

Vecas kundzītes vienkāršā apģērbā žēlo «nelaimīgo meiteni», kura nonākusi nelaimē.

Žurnālisti pamanīja kā «smagi slimā» ubagotāja pēc vīrieša aicinājuma strauji pietrūkstas kājās un naski dodas veikala, kurā tirgo alkoholu, virzienā. Šajā brīdī vēl kāda kundze jaunajai sievietei noziedoja naudiņu.

Jau pēc brīža sieviete, kura apgalvo, ka ir nāvējoši slima, kāri no pudeles malkoja alu.

Sieviete sevi dēvē par Kseniju Ivanovu, bet garāmgājēji viņā atpazinuši citu personu. Pēc viņu domām, garāmgājēju saziedotā nauda tiek nodzerta.

TVNET jau rakstījis, ka sieviete lūdz naudu vēža operācijai, lai gan to veic bez maksas.

Nacionālajā veselības dienestā (NVD) apliecināja, ka gadījumā, ja cilvēkam konstatēts plaušu vēzis, ķīmijterapiju, staru terapiju un ķirurģisko onkoloģiju, piemēram, ja jāizņem daļa plaušas, apmaksā valsts.

Pacienta līdzmaksājums par uzturēšanos slimnīcā ir 7 eiro diennaktī, sākot no otrās dienas. Par vienā stacionēšanās reizē veiktajām operācijām pacienta līdzmaksājums ir ne vairāk par 31 eiro. 1. grupas invalīdi, trūcīgās personas, kā arī dažas citas sociālās grupas no līdzmaksājuma tiek atbrīvotas.

Ubagot atļauts, uzmākties nē


Pašvaldības noteikumos ubagošana definēta kā žēlastības dāvanu (naudas vai citā formā) lūgšana publiskā vietā pasīvā vai aktīvā veidā, demonstrējot mērķi iegūt eksistencei nepieciešamos līdzekļus, galēju trūkumu, fizisku nepilnvērtību vai citādi cenšoties iežēlināt garāmgājējus.

Pirms pieciem gadiem, kad ubagotāji Rīgā bija savairojušie kā sēnes pec lietus un brīžam šķita, ka ir pilsētas vēsturiskā centra īstenie saimnieki, Rīgas domē tika lemts par grozījumiem saistošajos noteikumos, saskaņā ar kuriem dāvanu lūdzējus padzina no galvaspilsētas vēsturiskās daļas.

Tāpat iežēlināšanai liedza izmantot dzīvniekus, ubagot sabiedriskā transporta līdzekļos, uz ietvēm, kāpnēm, estakādēm un citās vietās, kur šī nodarbe var apgrūtināt vai traucēt gājēju kustību. Arī uzmācīgā veidā prasīt dāvanas, tātad, diedelēt, nedrīkst.

Rīgas pašvaldības policija ikdienā kontrolē senas rūpala vietas – gājēju pārejas pie Centrālās stacijas, krustojumus, tuneļus, autoostas apkārtni. Pašvaldības policijas runasvīrs Toms Sadovskis skaidro, ka katru gadījumu kārtības sargi izvērtē individuāli – vai ir lietderīgi sodīt cilvēku vai tomēr aicināt viņu doties ubagot tur, kur tas ir atļauts.

Sods par uzmācīgu ubagošanu var sasniegt 14 eiro

Ubagotājiem tiek piedāvāta iespēja doties uz patversmi un saņemt maltīti. Visbiežāk lūdzēji atbild, ka par visu ir informēti un no šādas iespējas atsakās, stāsta Sadovskis. Viņš saka, ka starp ubagotājiem gadās arī cilvēki, kas tiešām nokļuvuši neapskaužamā situācijā.

Dejošana un dziedāšana uz ielas, vācot ziedojumus, netiek uzskatīta par ubagošanu pat tad, ja cilvēks dzied ļoti slikti. «Tie ir ielu mākslinieki. Kamēr viņi neizdara cita veida pārkāpumu, ierobežojumu nav.»

Foto: TVNET.lv
Komentāri: 2
Foto: TVNET.lv
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

zuze 04.08.2017 09:40
Snuka?briesmone
1 2 atbildēt
Singularis 04.08.2017 01:29
vairs pat porno nēnems ar tik nodzertu mūli...
2 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV