Mūžībā devusies LTV dīva, zinātniece un pirmā Latvijas aktu modele Sarmīte Sīle

Publicēts: 16.03.2018, Komentāri: 3
2018. gada 15. martā 72 gadu vecumā mūžībā aizgājusi mākslas zinātniece Sarmīte Sīle, kura trīs gadu desmitus līdz 2007. gadam Latvijas televīzijā vadīja un veidoja latviešu tautai saistošas mākslas pārraides.

Sarmīte faktiski bija māksliniece. Tāpēc mūsu titulfoto ir krāsains, nevis melnbalts. Jo Sarmīte bija neiedomājami krāsaina. Sarmīte Sīle 1975. gadā sāka darbu Latvijas Televīzijā, kur 30 gadu garumā strādāja kā redaktore un mākslas raidījumu autore, un vadītāja. Paralēli redaktores darbam viņa sāka lasīt arī lekcijas par mākslas vēsturi un speciālos kursus. Viņa bijusi arī daudzu mākslas izstāžu kuratore un veidotāja.Sarmīte Sīle veidojusi izstādes «Atkušņa romantiķis. Gleznotājs Leo Kokle», «Portreti», «Teatrālās tekstīlijas. Edītes Vīgneres personiskais teātris», Daces Lapiņas gleznu izstādi «Baltā», gleznotāja Uno Daņiļevska darbu izstādi, Elīna Dzelmes izstādi «Fest Antifrigia», Andželas Strupules-Smalkās personālizstādi, Gunāra Bindes jubilejas izstādi «FotoGrāfs», izstādi «Džemmas Skulmes gleznas» un daudzas citas.

1963. gadā Sarmīte Sīle 17 gadu vecumā kļuva par vienu no fotomākslinieka Gunāra Bindes pirmo kailaktu modelēm. Vēlāk fotogrāfs turpināja savas fotosesijas ar Sarmīti Sīli ik pēc pieciem gadiem vienā un tai pašā pozā. Šīs fotogrāfijas guva pārsteidzoši lielu popularitāti ne tikai mūsu valstī, bet arī toreiz plašajā Padomju savienībā un visā pasaulē - skatiet galeriju.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Sarmītes Sīles tuviniekiem un piederīgajiem, īpaši viņas dēlam, pazīstamajam operatoram un režisoram Silvestram Sīlim.

FOTO: GUNĀRS BINDE un KASPARS ŪDRIS

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapas: 12
Komentāri: 3
Foto: GUNĀRS BINDE un KASPARS ŪDRIS
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Ilgvars Zvaigzne 22.03.2018 13:49
''pirmā aktu modele''.....kas tad pirms tam bij?????? arī kā izceļams pagodinājums....nu....tāā
0 1 atbildēt
Ivars 22.03.2018 13:47
Vieglas smiltis. Viņa tiešām faktiski bija māksliniece
1 0 atbildēt
Dieviņš 17.03.2018 08:16
Līdzjūtība.
2 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV