Ķīpsalā lielākais autotūninga šovs Austrumeiropā 'Auto Exotica 2018'

Publicēts: 02.04.2018, Komentāri: 2

No 6. līdz 8. aprīlim izstādē “Auto 2018” jau tradicionāli viskrāšņākais būs lielākais autotūninga šovs Austrumeiropā – “Auto Exotica”, kam šoreiz Ķīpsalā tiek būvēta papildu trešā halle. Šeit izstādes apmeklētāji varēs apskatīt jaunākos un krāšņākos tūninga un sacīkšu auto projektus no Eiropas un Skandināvijas valstīm, kā arī vietējo autoklubu vasaras sezonai sagatavotos spēkratus.

Uz 1953. gada “Hudson Hornet” bāzes tapušais louraideris

Vizuāli iespaidīgākie un tehniski neprātīgākie hotrodi un louraideri, kā jau katru gadu, Ķīpsalā ierodas no Skandināvijas. Viens no ievērojamākajiem šogad būs uz 1953. gada “Hudson Hornet” bāzes tapušais louraideris, kas aprīkots ar mūsdienīgiem tehniskajiem mezgliem – 350 zirgspēku jaudīgu 5,7 litru V8 motoru un modernu piecpakāpju automātisko pārnesumkārbu. Šis vairāk nekā piecus metrus garais klasiskais amerikāņu sedans ir pazemināts par 29 centimetriem, kā rezultātā aizmugurējie riteņi ir pilnībā paslēpti arkās, un auto vizuāli atgādina milzu vaboli.

Latvieša pārbūvētais 1973. gada muskuļauto “Dodge Charger”

Tomēr latvieši nepaliks atbildi parādā – “Auto Exotica 2018” būs redzams Latvijā pazīstamā dragreisa braucēja Ilmāra Zausajeva (ILMS) uzņēmumā pārbūvētais amerikāņu klasiskais 1973. gada muskuļauto “Dodge Charger”, kas aprīkots ar astoņu litru V8 turbomotoru un attīsta vismaz 800 ZS jaudu un 1000 Nm griezes momentu. Šo viscaur hromēto, pāris desmitus tūkstošus eiro vērto motoru atsevišķi varēja aplūkot “Auto Exotica” ekspozīcijā pirms diviem gadiem, bet tagad projekts ir finiša taisnē, un šogad izstādes apmeklētāji varēs novērtēt jau gatavu auto.

Lielie amerikāņu V8 motori

Lielie amerikāņu V8 motori plaši būs pārstāvēti lietuviešu “V8 Club” stendā. Šeit “Auto Exotica 2018” apmeklētāji varēs aplūkot gan restaurētus klasiskos amerikāņu auto, piemēram, 1966. gada “Ford Mustang” kabrioletu, 70. gadu “Buick Riviera”, 80. gadu “Cadillac Eldorado Biarritz”, gan arī pārbūvēto 1979. gada “Chevrolet Camaro” un 80. gadu “Chevrolet Monte Carlo”.

90. gadu “VW Vento” populārajā “rat style”

Kā pēc apokalipses uz izstādi būs ieradies vācietis ar 90. gadu “VW Vento”, kas ieturēts automobiļu tūningotājiem šobrīd populārajā “rat style”. Automobiļa virsbūvei vairākās vietās ir nokasīta krāsa līdz pat bleķim, ļaujot metālam aprūsēt un radot vizuālu iespaidu, ka tas ir pārcietis dabas katastrofas. Kā odziņa šim projektam ir zeltītā toņa BBS riteņu diski, kas pat nezinātājam liek noprast, ka ar šo auto joprojām tiek braukts. Īpašnieks un projekta autors ar šo “rat style” sedanu aktīvi ceļo pa Eiropas valstīm, piemēram, pērn viņš viesojās Francijā, Monako, Dānijā, Lielbritānijā un Beļģijā.

Dzīvesstila rallijam “Gumball 3000” pielāgotais “Porsche 911”

Pasaules apceļošanā kā vienu no pieturas punktiem Rīgu un izstādes “Auto Exotica” ekspozīciju ar savu dzīvesstila rallijam “Gumball 3000” pielāgoto “Porsche 911” ir izvēlējies 34 gadus vecais zviedrs Dāvids Pēšsons, ar iesauku Mr Fun, kuram pirms pieciem gadiem tika diagnosticēts smadzeņu audzējs. Kopš tā laika viņš apceļo pasauli “Cancer Tour” ietvaros, lai satiktu citus līdzīgā nelaimē nonākušus sportiskās autobraukšanas entuziastus un izbaudītu katru dienu ar spēkratiem. “Katru dienu es jūtos citādi, bet vienmēr jūtos labāk, kad ieeju garāžā un čubinos ap saviem auto,” norāda Pēšsons, kurš jau kopš 14 gadu vecuma nodarbojas ar autotūningu.

Ar motocikla motoru aprīkots “smart” un “Brabus”

Tradicionāli “Auto Exotica” sadaļā ir pārstāvēti arī vietējie autoklubi, kuri atrāda savus jaunajai vasaras sezonai sagatavotos un uzpucētos spēkratus. Apmeklētājus vienmēr ir priecējusi, piemēram, mazo “smart” automobiļu kluba “Smart Centre Latvia” ekspozīcija, kur izstādīti arī dažādi pārbūves projekti. Šoreiz kluba pārstāvji eksponēs ar motocikla motoru aprīkotas “smart” un “Brabus” sērijveida modifikācijas. Lai vēl labāk apmeklētāji iepazītu “smart” automobiļus, stendā būs izlikti arī “smart” motori, kas demonstrēs, ka mazam auto pietiek arī ar mazu motoru.

“Auto Exotica” ir ne tikai izstāde, bet arī svētki un ballīte autoentuziastiem, tādēļ šajā hallē trīs dienu garumā tiks rūcināti jaudīgi motori, skanēs mūzika un varēs pamielot acis – būs skaistas meitenes! Tāpat būs aplūkojami un nopērkami arī dažādi tūninga piederumi, ar kuriem savu automobili sagatavot vasaras sezonai.

Jauno automobiļu sadaļā “Auto 2018” varēs iepazīties ar plašu automobiļu un komerctransporta klāstu, kas aptver nepilnus 30 automarku. Būs arī vairākas Baltijas mēroga pirmizrādes, vienā no tām – pasaulē visātrākais sērijveida apvidus auto “Lamborghini Urus”.

Speciāli atvēlētajā izklaides zonā bērniem varēs satikt transformeru Kameni, apskatīt “Zvaigžņu karu” motīva auto un izbraukt ar retro stila elektroautomobili.

Autonozares profesionāļi izstādēs “Auto mehānika” un “Transporta tehnika” varēs iepazīties ar aktuālāko nozares piedāvājumu, sākot no rezerves daļām un beidzot ar industriālo tehniku. Vairāk: www.bt1.lv/auto

Izstādi “Auto” organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Seko mums Facebook: www.facebook.com/autoizstade.kipsala

Darbalaiks:

6., 7. aprīlī 10.00–19.00

8. aprīlī 10.00–17.00

Biļešu cenas:

Ieejas biļete – 7 €

Pensionāriem, studentiem, skolēniem, invalīdiem – 4,50 €

Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 2 bērni līdz 18 gadu vecumam) – 15 €

Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas

Biļetes var iegādāties arī internetā: www.bt1.lv/auto/buytickets.php

Autostāvvieta – 5 €

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Ruta Berezovska 06.04.2018 21:39
Izbrauc rīt no manām līdz lielceļam.... (car) Hi hi... un tieši ar šo autiņu.
1 0 atbildēt
Krūsu ģimene 06.04.2018 21:39
Jāiet!
1 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV