Skandalozajam 'Sieviešu sitējam' Viesturam Rudzītim atņem psihoterapeita sertifikātu

Viesturs Rudzītis - psihoterapeits, par kuru turpmāk runās tikai vēsture.
Publicēts: 03.12.2014, Komentāri: 24
Pēc neoficiālas informācijas, no drošiem un psihoterapeitu nozares vadībai pietuvinātiem avotiem portālam Slavenibas.lv izdevies iegūt informāciju, ka šovakar, 2014. gada 3. decembrī tiek lemts par psihoterapeita Viestura Rudzīša sertifikāta apturēšanu. Lēmums esot jau pieņemts - Viesturam Rudzītim sertifikāts tikšot atņemts.

Tāpat tiek atzīmēts, ka jau vairākus gadus Viesturam Rudzītim nav ārsta sertifikāta.

Tiek mēļots, ka rakstu par to KĀ VAR NESIST SIEVIETES jeb
"Kā var nelietot spēku pret sievieti?" - skandalozais Rudzītis publicējis, lai reklamētu savu jauno grāmatu un lai kāds to arī nopirktu...

Uzziņai:

Fiziskas vardarbības attaisnošana nav savienojama ne ar ārsta, ne psihoterapeita sertifikātu

Latvijas Psihoterapeitu biedrība (turpmāk tekstā LPB) ļoti nožēlo, ka tās ilggadējais biedrs - ārsts un psihoterapeits Viesturs Rudzītis, savā publikācijā "Vai ir izgudrots kas labāks par vardarbību?" pauž uzskatus, kas vardarbību pret sievieti cenšas parādīt pozitīvā gaismā un attaisno vardarbību, pamatojot ar paša izveidotu uzskatu sistēmu. No Viestura Rudzīša paustajiem uzskatiem LPB ir norobežojusies un lieta ir atdota izvērtēšanai LPB ētikas komisijai, jo LPB uzskata, ka šāda pozīcija nav savienojama ne ar ārsta, ne psihoterapeita statusu. Šodien LPB ārkārtas valdes sēdē lems par psihoterapeita sertifikāta apturēšanu.

Fiziska vardarbība pret jebkuru: pret vīrieti, sievieti, bērnu, neatkarīgi no motivācijas, ir sabiedrībā pieņemto likumu un normu pārkāpums. Pat vardarbība pret dzīvniekiem mūsdienu sabiedrībā nav iedomājama kā akceptējama. Kaut arī mūsu sabiedrība ir nogājusi garu ceļu, lai vardarbību padarītu no normas par noziegumu, Latvijā šogad vardarbībā ģimenē ir nogalinātas 5 sievietes, bet neskaitāmas cietušas. Par toleranci pret vardarbību mūsu valstī liecina tas, ka Latvijā ir vieni no augstākiem rādītājiem Eiropā, kad sievietes neziņo par piedzīvoto vardarbību pret sevi. Šogad mūsu valstī ir notikušas būtiskas izmaiņas likumdošanā, kas paredz pagaidu aizsardzību upurim un tādā veidā sabiedrības vērtību līmenī nosaka, kam būtu jāuzņemas atbildība par notikušo (vardarbībā cietušo aizsardzība civilprocesuālā un policejiskā kārtībā 31.03.2014.).

Latvijas Psihoterapeitu biedrība, vēlas uzsvērt vairākus aspektus, kas attiecas uz vardarbību vispār un specifiski par vardarbību pret sievieti:

1.Latvijas likumdošanā vardarbība pret sievieti ir viennozīmīgi atzīta kā noziegums. Tas, ka noziegumam ir tie vai citi motīvi, to nepadara pieņemamāku;

2. Tolerance pret vardarbību var tikt uzlūkota kā līdzzinātāja pozīcija;

3. Terapeits, kurš pauž pret vardarbību tolerantus uzskatus un simpatizē varmākas motīviem, lai kādi tie arī būtu, var nodarīt būtisku kaitējumu psihoterapijas klienta psihei, it īpaši, ja šis klients/kliente cieš vai ir cietis no vardarbības. Tas var pastiprināt upura vainas izjūtu un kaunu par notikušo, kā arī atturēt viņu no vēršanās pēc palīdzības pie policijas, ārsta, psihoterapeita;

4. LPB aicina vērsties Ētikas komisijā tos klientus, kuri ir saskārušies ar tādu psihoterapeitu pozīciju, kas atbalsta vardarbību vai pauž diskriminējošus uzskatus pret kādu no sabiedrības grupām, neatkarīgi pēc kādas pazīmes būtu šāds dalījums;

5. LPB vēlas sniegt informāciju, ka ikviens, īpaši, bērni un sievietes, kas cieš no fiziskas, emocionālas vai seksuālas vardarbības var saņemt informāciju par savas tiesiskās aizsardzības iespējām un krīzes palīdzību. Plašāka informācija www.pretvardarbibu.lv;

6. Nav apstākļu, kas ļautu pieņemt vai attaisnot psiholoģisku, fizisku vai seksuālu vardarbību. Vardarbība pret sievieti atstāj tālejošas sekas gan cietušās sievietes, gan bērna turpmākajā dzīvē, kurš ir bijis vardarbības aculiecinieks. Piedzīvota vardarbība ietekmē visas dzīves jomas un rada nopietnas veselības problēmas.

Baiba Purvlīce

Latvijas Psihoterapeitu biedrības prezidente


Komentāri: 24
Foto: Ekrānšāviņi no interneta
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Aga 08.12.2014 11:04
Lai cik briesmīgi tas neizklausītos, bet šajā rakstā ir salīdzināti divi vardarbības veidi sišana un krāpšana (abi vienlīdzīgi noziegumi, tikai viens fiziskais, otrs morālais). Kas izlasīja, saprotot to dziļo domu, tas arī uzķēra.Jā, tādiem, kas lasa virspusēji, nedod Dievs šo rakstu izlasīt - ies un klapēs savas sievas!!! Bet ... no cita skatu punkta - ir viņam sava daļa taisnības...sirsniņa no krāpšanas sāp tāpat kā no sišanas... Vai tā nav?
0 0 atbildēt
Olģerts 07.12.2014 21:49
Rakstus nelasu, bet V.Rudzītis ir redzēts sitam sievietes Mežaparka krūmos. Pie tam viņš to dara, uzvilcis kleitu un zeķturus !
0 0 atbildēt
zxgd 04.12.2014 13:05
Raksts ir jasaprot bet liekas ka retais saprot un it seviski sievietes dazas. Cilvekiem tik pablaut. Sievietes tiesam nezin savu vietu.Un pa lielam tapec ari gimenes izjuk
0 13 atbildēt
Alberts 04.12.2014 09:42
Šausmas!!Un šitas tips ir psihoterapeits??!!!!
Izskatās kā Fantomass!Es pie tāda neietu pat ar pistoli pie deniņiem!1
4 0 atbildēt
akvai 04.12.2014 02:02
rakstu nelasīju un viedokļa nav. Bet megahistērija sākusies :D
13 1 atbildēt
njā.... 04.12.2014 00:46
..lasu un atklāti sakot vnk brīnos.....vai tiešām ie tādas sievietes, kuras sevi vērtē(nevērtē) tik zemu, ka ļauj lai viņām sit? Nē, nu ja tas ir patīkami, ok, katram sava izvēle, bet nēesat taču cietuma-durvis, pa kuram iziet ir vienmēr????Poliklīnika, kurā griezties nākamaja/aiznakamja dienā? Policija, kur uzrakstīt iesniegumu? Nu ja tu pati sevi necieni, ka vari gribēt, lai tevi ciena kāds?..bet runajot par šo personu, nu trapīsies viņam kada sieviete, kas atbildei iejauks ar ko smagu-pannu vai putras grāpi, un visa gribēšana sist pāries:))))
19 1 atbildēt
Lennarts 04.12.2014 00:18
Vētraino reakciju,attiecībā pret V.Rudzīti,protams izskaidro fakts,ka psihoterapeitu biedrības prezidente pati ir sieviete.Lai nu kā,bet nabaga Rudzītis ir iemetis akmeni varžu dīķī un tagad kādu brīdi skanēs sašutušu sieviešu dzimuma varžu kvākšķēšana.
24 9 atbildēt
Laila 04.12.2014 00:03
Esmu cietusi no psiholoģiskās vardarbības vairākus gadus, nespēju izlasīt pat pusi no raksta.....iedomājos, ko izjuta sievietes, kuras tika fiziski iespaidotas.
6 0 atbildēt
Necietēja 03.12.2014 23:57
Kādu sievietes dabu viņš izprot? Nerunā visu sieviešu vārdā, dumjā klukste! Tavu dabu viņš ir izpratis, tavus zināšanu robus humanitārajās zinātnēs, tavu gatavību sekot Vadonim un Pravietim, kurš reizēm smalkāk, reizēm prastāk par tevi ņirgājas, "noliek pie vietas", un ar tevi manipulē savas popularitātes un naudas vārdā. Jā, to viņam labi izdevies izprast.
17 2 atbildēt
Es 03.12.2014 23:35
Atļaušos teikt, ka psīchoterapeitu biedrībai derētu rūpīgāk pārlasīt V.Rudzīša publikāciju, varbūt piepūlēties pat vairākas reizes. Nu nav tur runa par krekliem, bet par sirCapziņām...Dziļi rakts manuprāt, veroties caur manu -sievietes, sievas, mātes, draudzenes u.c. lomu prizmu.
13 8 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV