Mana Latvija.lv jelgavniekus aicina sadzīves situācijas risināt elektroniski

Publicēts: 09.08.2018, Komentāri: 0

Jelgavniekus aicina dzīves situācijas risināt elektroniski

Ar mērķi aicināt sabiedrību savas dzīves situācijas risināt elektroniski Jelgavā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā norisinājās integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” pirmais reģionālais pasākums. Seminārā eksperti plašāk pastāstīja par tādām dzīves situācijām kā rīcību saslimšanas gadījumā, vecuma pensijas apmēra noskaidrošanu un pensijas saņemšanu un eID kartes izmantošanu. Programmas laikā paredzēti vēl 14 šāda formāta klātienes tikšanās dažādās Latvijas vietās, kur sabiedrība plašāk tiks iepazīstināta ar daudzveidīgajām e-pakalpojumu iespējām.

Svinīgajā atklāšanas uzrunā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Valsts sekretāra vietnieks informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jautājumos Edmunds Beļskis uzsvēra to, ka programmas mērķis ir aicināt cilvēkus saziņā ar valsti lietot e-risinājumus un nozīmīgas dzīves situācijas risināt elektroniski: “Latvija ir digitāla valsts un arī sabiedrība, kurai pieder visi cilvēki, neatkarīgi no vecuma un dzīvesvietas. Vēlamies, lai tehnoloģijas ir kā palīgs dzīves kvalitātes uzlabošanā un sava laika taupīšanā.”

Semināru apmeklēja vairāk nekā 90 cilvēku – gan valsts un pašvaldības iestāžu darbinieki, bibliotekāri, seniori, jaunās māmiņas un citi interesenti, lai uzzinātu par daudzveidīgajām e-pakalpojumu izmantošanas iespējām. Klātesošie izmantoja iespēju ne tikai uzdot jautājumus par sev interesējošiem tematiem, bet arī varēja pārbaudīt savas zināšanas par elektroniskajiem pakalpojumiem praksē un vairākos interaktīvos testos.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods uzrunā akcentēja to, ka ikvienam iedzīvotājam ir svarīgi ne tikai zināt par digitālajām iespējām, bet arī spēt tās lietderīgi izmantot. Pasākuma laika ar savu e-pakalpojumu lietošanas pieredzi dalījās programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” vēstnese – mūziķe un māmiņa Māra Upmane – Holšteine: “Brīdī, kad kļūsti par māmiņu, vēlies vairāk laika pavadīt kopā ar bērnu. Tieši tāpēc ar prieku izmantoju iespēju visas ar bērna piedzimšanu saistītās formalitātes nokārtot tiešsaistē!”

Jelgavā populārākais e-pakalpojums ir dzīves vietas deklarēšana, ko prezentācijā par Jelgavā pieejamajiem e-pakalpojumiem atklāja Jelgavas pilsētas domes Klientu apkalpošanas centra vadītājs Jānis Zemene. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietnieks Uldis Apsītis klātesošajiem pastāstīja par personas apliecību jeb eID karti. Jau no 2019. gada plānots sākt jauna dizaina personības apliecību izsniegšanu ar pasei pielīdzinātu derīguma termiņu (10 gadi) un paplašinātām iespējām to izmantot elektroniskā vidē gan attālināti, gan klātienē.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Jelgavas reģionālās nodaļas Klientu apkalpošanas daļas vadītāja Zeltīte Narkevica plašāk iepazīstināja ar pirmā un otrā līmeņa pensiju darbību, kā arī par to veidošanās pamatprincipiem. Nacionālā veselības dienesta (NVD) Zemgales nodaļas vecākā eksperte Anda Jākabsone stāstīja par valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv pieejamajiem NVD e-pakalpojumiem, kā arī sīkāk iepazīstināja ar e-receptes un e-darbnespējas lapas funkcionalitāti.

Integrētās mācību un komunikācijas aktivitāšu programmas “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!” ietvaros tiek organizēti sabiedrības informācijas un komunikācijas tehnoloģiju iespēju izmantošanas un uzvedības maiņas veicināšanas pasākumi. Programmas koncepcija paredz integrētu pieeju – fokusēties uz 50 dzīves situāciju komunikāciju un mācīšanu, lai pēc paredzēto aktivitāšu īstenošanas, sabiedrība spētu atpazīt dzīves situācijas, kuras ir iespējams atrisināt vienuviet internetā – portālā Latvija.lv. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības, kuru rezultātā tiks sagatavoti 6000 digitālie aģenti: valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru darbinieki, kā arī bibliotekāri, skolotāji un žurnālisti. Digitālie aģenti konsultēs sabiedrību par e-pakalpojumu izmantošanu dažādās dzīves situācijās un drošu darbošanos internetā. Plašāka informācija par mācībām un to norisi pieejama portāla Latvija.lv atbalsta vietnē – https://mana.latvija.lv/.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV