Vai Ušakovs 'sajucis prātā'? Par iebraukšanu Rīgā būs jāmaksā 5 eiro...

2018.gada 16.septembra vakarā Latvijas ļaudis šokā! Rīgā varēs iebraukt tikai par samaksu. Pie Vanšu, Akmens, Zemitānu, Brasas un citiem tiltiem būs iemaksu statīvi.
Publicēts: 17.09.2018, Komentāri: 33
Rīgas pašvaldība jau gadiem nespēj  novērst sastrēgumus pilsētas centrā, taču situācija kļūs krietni nopietnāka 2020.gadā, kad sāksies starptautiskā dzelzceļa „Rail Baltica” būvēšana. Tad būs jāslēdz satiksmei svarīgas ielas. Rīgas domē stāsta, ka risinājumu meklēšanai piesaistīts slavens dāņu pilsētu projektētājs, kura ieteikumus tad ņems vērā. Tomēr TV3 raidījuma „Nekā Personīga” rīcībā ir informācija, ka domē jau ir izlemts par iebraukšanas maksu Rīgas centrā. Nodeva būs pieci eiro.  Maksāt vajadzēs visiem, kas šķērsos Vanšu vai Akmens tiltu pār Daugavu, vai Brasas, Zemitāna un citus pārvadus pār pilsētu ieskaujošo dzelzceļa loku.

Rīgas centrā ik dienu iebrauc un izbrauc simtiem tūkstošu automašīnu. No rītiem un pēcpusdienās uz tiltiem  un centra ielās veidojas sastrēgumi. Automašīnu rindas kavē sabiedrisko transportu, izplūdes gāzes maitā gaisu.

Pašvaldības centieni atslogot ielas, pārsēdinot auto braucējus autobusos un trolejbusos, līdz šim ir cietuši neveiksmi. Sabiedriskais transports nav bijis tik ērts, lai pilsētnieki izkāptu no personīgajām automašīnām.


2020.gadā  Rīgas centrā sāksies „Rail Baltica” būvniecība. Paredzēts norakt sliežu uzbērumu, pārbūvēt centrālo dzelzceļa staciju. Celtniecība ilgs divus, trīs gadus un pamatīgi apgrūtinās satiksmi.

Domei steigšus jārīkojas, lai pilsēta būtu izbraucama. Problēmas risināšanai piesaistīts slavens skandināvu pilsētu projektētājs Jans Gēls ar komandu. Viņa uzdevums ir izpētīt pilsētu un sagatavot risinājumus, kā Rīgas centru atslogot no transporta un padarīt ērtāku cilvēkiem.

Rīgas mērs Nils Ušakovs norāda, ka parasti ir četras vai piecas metodes, lai to varētu mainīt. Samazināt sastrēgumus, samazinot mašīnu skaitu. To var izdarīt ar ceļa zīmēm, vai arī samazinot automašīnām atvēlēto joslu skaitu, kā arī paaugstinot maksu par autostāvvietām un visbeidzot arī ieviešot iebraukšanas maksu.LATVIJAS FOTORADARU KARTE ŠEIT


Tomēr „Nekā personīga” rīcībā ir informācija, ka pilsētas vadība jau ir izlēmusi, ka par iebraukšanu Rīgas centrā būs jāmaksā. Darba grupās un ierēdņu lokā spriež, ka nodeva, kas atturētu autovadītājus no tuvošanās Rīgas centram, ir pieci eiro.

Pagaidām plāns tiek turēts slepenībā, jo pilsētā valdošā partija „Saskaņa” baidās, ka lēmums par maksas ieviešanu sakaitinās vēlētājus. Tomēr laika līdz Eiropas dzelzceļa „Rail Baltica” būvniecībai vairs nav daudz, tāpēc priekšdarbi jau notiek.

Rīgas domes Satiksmes departaments ir izsludinājis konkursu par satiksmes uzraudzības punktu ierīkošanu 16 vietās. Konkursa nolikumam pievienotajā plānā redzams, ka ierobežota teritorija no Daugavas līdz dzelzceļa lokam ap Rīgas centru. Teritorijā iekļauts  gandrīz viss Vēsturiskais centrs, Andrejosta, Skanstes ielas rajons,  Brasa un Grīziņkalns.

2013.gada saistošajos noteikumos jau ir noteiktas iespējamās transporta iebraukšanas īpašā režīma zonas. Šajos dokumentos jau bija rakstīts, ka ir iespējams ieviest maksas iebraukšanu pilsētā. Par to sarunas jau norisinās kopš 2006.gada.

Lai gan domes vadība un vadošie ierēdņi slēpj savu nodomu, par to liecina plāni būvēt satiksmes uzraudzības punktus ielās, pa kurām var nokļūt centrā.

Uzraudzības punktus būvēs pie katra no tiltiem vai dzelzceļa pārvadiem, par kuriem ir iespējams nokļūt Rīgā.  Uz statīviem varēs uzstādīt arī automašīnu reģistrācijas sistēmu, lai var iekasēt maksu par iebraukšanu centrā, līdzīgi kā tas ir pie iebraukšanas Jūrmalā.

Par to, ka lēmums ieviest maksu jau ir pieņemts, liecina arī tas, ka advokātu birojam „Šķiņķis Pētersons” ir pasūtīts izstrādāt saistošos noteikumus, kas regulēs maksas iekasēšanas kārtību.

Maksas ieviešanas dokumentiem ir jābūt precīzi sagatavotiem, lai tos nevarētu izbrāķēt Vides un reģionālās attīstības ministrija.  Šobrīd projektā ir daudz trūkumu. Lai gan iecere paredz maksu ieviest vēsturiskajā centrā,  pēc plāna redzams, ka ārpusē paliek Spīķeru kvartāli. Turpretim Andrejosta, kur maksu iecerēts piemērot, nav vēsturiskajā centrā. Iecerēts, ka kravas automašīnām uz  ostu būs liegts braukt pa Krasta ielu. Tas radīs sastrēgumus visapkārt vēsturiskajam centram, kur ar saviem auto jau būs sapulcējušies gan rīdzinieki, kas gribēs nokļūt no Bolderājas Mangaļos, gan ļaudis no Pierīgas, kas centīsies nokļūt tuvāk saviem ceļamērķiem pilsētas centrā. Pēc kartes var noprast, ka nobraucot no prāmja  pasažieru ostā,  auto nonāks maksas zonā.


FOTOGALERIJA ILUSTRATĪVA - UŠAKOVA PRIVĀTĀS DZĪVES MIRKĻI

Video var noskatīties šeit

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Elo 02.10.2018 22:37
Fuck
1 0 atbildēt
Mārīte Redņova 02.10.2018 22:36
Nu nav sajucis! Viņš ir savā vietā - meklē jebkādu veidu, lai tikai būtu nauda,nauda,nauda! Tas nekas, ka tas ir lai neteiktu vairāk - stulbi!
1 0 atbildēt
Aleksandrs Sorocans 28.09.2018 23:58
Tas jau labi,Lūcij,ka aizbraukuši uz laukiem 80 tūk.nevis uz Īriju unAngliju vairāk100tūk.Nodoklis jau nav Nīla vaina bet dermokrātu nejēdzīgā politika 25 gadu garumā.Es ceru,ka šajās vēlēšanās tam beidzot pienāks gals.Mani Rīga tagad priecē beidzot ir daudz maz sakopta.Jums tā neliekas?
0 1 atbildēt
Lūcija Sušinska > Aleksandrs Sorocans 28.09.2018 23:59
Ziniet pēc internetā ievietotajām bildem par Rīgu,kādas nejēdzības un nekārtības Rīgā tagad notiek,vienīgi varu pateikt,ka glaimi ir labi,bet tās ir labs prieksvēstnesis klajiem meliem.
1 0 atbildēt
Aleksandrs Sorocans 28.09.2018 23:57
Cilvēki ir pastulbi.Tā taču vienotibas pīle pirms vēlēšanām.Kāda samaksa?Tas lai nozākātu "Saskaņu"Sākas tīrā priekšvēlēšanu cīņa kurš tad vairāk varēs mēsliem nomētāt.Nevajag ņemt par tīru monētu.Mēs pēc tam brīnamies,ka mums nedod vēlēt prezidentu.
0 1 atbildēt
Lūcija > Aleksandrs Sorocans 28.09.2018 23:57
Saskaņu nedz zākāt vajag,nedz apmelot,jo viņa ar savām darbibām spilgti parādijusi,kas par psedosocialdemokrātiem viņi ir.Pie tam 80 tūkstoši izbraukušo no Rigas uz citiem regioniem,tikai pierāda manu vārdu patiesumu.Legāla Rīgas iedzīvotāju aplaupīšana-Nekustamā ipašuma nodoklis.
1 0 atbildēt
Lūcija Sušinska 28.09.2018 23:56
Saskaņu nedz zākāt vajag,nedz apmelot,jo viņa ar savām darbibām spilgti parādijusi,kas par psedosocialdemokrātiem viņi ir.Pie tam 80 tūkstoši izbraukušo no Rigas uz citiem regioniem,tikai pierāda manu vārdu patiesumu.Legāla Rīgas iedzīvotāju aplaupīšana-Nekustamā ipašuma nodoklis.
0 0 atbildēt
Nauris Buža 24.09.2018 01:29
maksas ka tad par ko lai maksa ja nav tas naudas nu stulbeni
1 0 atbildēt
Evita Žukovska 24.09.2018 01:28
Sacerejās jau Ušakoviņš , nifiga neko nemaksāšu slaucēji
1 0 atbildēt
Antonija TONY Dombrovska Breidaka 21.09.2018 23:40
Tikai tagad uzzinaajaat diagnozi?
1 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV