Pēc deviņu gadu sēdēšanas siltajā vietiņā no amata atkāpjas leģendārais "Misters 20%"

Tagad tauta joko, ka no 20 procentiem būs jāpāriet vien uz 5-7 procentiem - tieši tik, cik uz katru trolejbusa un autobusa pirkumu tikuši iekasēti kukuļi...
Publicēts: 17.12.2018, Komentāri: 12

Latviešiem ir teiciens kas vainīgs, tas bailīgs. Vai tā noticis šajā gadījumā, rādīs laiks. Tautā un politikas kuluāros Amerikam ir iesauka Misters 20%, jo neoficiāli avoti vēsta, ka tieši tik par katru darījumu ieteikmīgais kundziņš vēlas saņemt. Tagad tauta joko, ka no 20 procentiem būs jāpāriet vien uz 5-7 procentiem - tieši tik, cik uz katru trolejbusa un autobusa pirkumu tikuši iekasēti kukuļi...


Rīgas vicemērs Andris Ameriks (Gods Kalpot Rīgai) nolēmis atkāpties no amata. Par šādu lēmumu Ameriks šorīt paziņoja žurnālistiem. Atkāpjoties no vicemēra amata, Ameriks saglabās Rīgas domes deputāta mandātu. Ameriks skaidroja, ka domē strādā 18 gadus. "Esmu strādājis pēc labākās sirdsapziņas, kam, manuprāt, pierādījums ir vēlētāju uzticība visu šo gadu laikā," sacīja Ameriks - politiķa dzīves mirkļi fotogalerijā.


Politiķis akcentēja, ka katra politiķa dzīvē varot pienākt brīdis, kad reputācijas jautājums kļūst par pašu galveno. "Es negribu taisnoties par to, ko neesmu darījis," sacīja amatpersona, piebilstot, ka viņš vēlas izklāstīt savus faktus situācijā, kad "versijas un pieņēmumi ir kļuvuši par it kā neapstrīdamiem pierādījumiem".


Ameriks apliecināja, ka apcietināto uzņēmēju Māri Martinsonu viņš pazīst vairākus gadus - "līdzīgi kā daudzi citi Rīgā un Latvijā". Ameriks uzskata, ka pazīšanās ar Martinsonu ir cēlonis visām aizdomām. "Nekad, kopš viņu pazīstu, neesmu iesaistījies nekādos nelikumīgos darījumos vai arī tos veicinājis," uzsvēra politiķis. Viņš pārliecināts, ka izmeklēšana to arī pierādīs.


LASIET ARĪ:

Šokējoši! Ameriks piedraud rīdziniekiem likvidēt visus pilsētas trolejbusus


Ameriks uzsvēra, ka obligācijas, kas, viņaprāt, patlaban tiek minētas kā galvenais nodarījuma pierādījums, viņš iegādājies ar bankas starpniecību, piebilstot, ka šāda iespēja ir jebkuram cilvēkam Latvijā vai ārpus tās. Viņaprāt, viņa amatpersonas deklarācijās izsekojami visi darījumi, turklāt "nekad neviena uzraugošā vai tiesībsargājošā iestāde nav atradusi kādus pārkāpumus".

"Varu vēlreiz apstiprināt, ka nekādā veidā neesmu bijis saistīts ar "Rīgas satiksmes" iepirkumiem un tās nelikumīgajām darbībām, ko izmeklē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Man nav un nekad nav bijis nekāds statuss pašlaik esošajā kriminālprocesā," norādīja politiķis.

Ameriks uzskata, ka apstākļos, kad notiek izmeklēšana par konkrētiem likumpārkāpumiem Rīgas domē, viņa, Rīgas domes un partijas "Gods kalpot Rīgai" reputācija ir apdraudēta.

Ameriks sacīja, ka viņa vadītās partijas frakcija un valde tuvākajās dienās virzīs citu kandidātu domes vicemēra amatam. Atsakoties atbildēt uz žurnālistu jautājumiem, Ameriks pēc sava paziņojuma atstāja preses brīfinga norises telpas.

Amerika preses pārstāvis Mareks Gailītis aģentūrai LETA apstiprināja, ka patlaban Ameriks saglabās valdes priekšsēdētāja amatu Rīgas Brīvostas pārvaldē.

Ameriks galvaspilsētas priekšsēdētāja vietnieka amatu ieņēmis kopš 2010. gada.

Kā ziņots, Amerika vārds pagājušajā nedēļā ticis minēts saistībā ar pašvaldības sabiedriskā transporta uzņēmuma "Rīgas satiksme" (RS) korupcijas lietu.

Mediji ziņoja, ka Amerika dzīvesvietā notikusi kratīšana, taču viņš nekādus komentārus par to nav sniedzis, uzverot, ka viņa sirdsapziņa ir tīra. "Es atkārtoju vēlreiz: man pat nav priekšstata par tiem iepirkumiem, tā nav mana sfēra," TV3 raidījumam "Nekā personīga" apgalvoja Ameriks.

Viņš ne reizi neesot ticies ar šobrīd korupcijas lietā apcietināto RS infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoru Igoru Volkinšteinu, tomēr nenoliedz, ka pazīst citu šajā lietā apcietināto - uzņēmēju Māri Martinsonu.


Savukārt nu jau šajā korupcijas lietā apcietinātais uzņēmējs Aleksandrs Krjačeks ir Amerika partijas "Gods kalpot Rīgai" dibinātājs un partijai sešos gados ziedojis vairāk nekā 70 000 eiro.

Ameriks no Krjačeka norobežojas un apgalvo, ka viņu šonedēļ izslēgs no partijas.

Jau ziņots, ka KNAB ir sākts kriminālprocess par amatpersonu kukuļošanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu saistībā ar trim RS veiktajiem iepirkumiem.

No KNAB skaidrotā izriet, ka kriminālprocess sākts par to, ka Čehijas un Polijas uzņēmumu pārstāvji, vienojoties ar Rīgas domes un RS atbildīgajām amatpersonām, kā arī ar RS saistītā uzņēmuma pārstāvjiem, noziedzīgo darbību īstenošanai piesaistīja fizisku personu un ar viņu saistītas personas. Šīs personas nodarbojās ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un nodrošināja finanšu plūsmu, piesaistot gan reāli darbojošos, gan arī fiktīvus uzņēmumus, tādējādi nodrošinot kukuļu maksāšanu Rīgas domes un RS atbildīgām amatpersonām saistībā ar trim iepirkumiem.

KNAB arī norādīja, ka biroja sāktajā kriminālprocesā kukuļu summas veido procenti no kopējās noslēgtā līguma summas. Darbs, lai precizētu kukuļa summas KNAB kriminālprocesā, turpinās.

"Nekā personīga" ziņo, ka par katru Rīgai piegādāto trolejbusu, autobusu un tramvaju kukuļos maksāts vidēji 5%-7%. Trīs iepirkumu summa kopā pārsniedz 270 miljonus eiro, tādējādi kukuļos varētu būt samaksāti 13,5-20 miljoni eiro.

LETA jau vēstīja, ka KNAB izmeklētajā lietā par RS iepirkumiem tiesa drošības līdzekli apcietinājumu piemērojusi sešām no septiņām aizturētajām personām - RS valdes priekšsēdētājam Leonam Bemhenam, RS infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktoram Volkinšteinam, "Škoda Transportation" amatpersonai Vladimiram Kozakam, citos kriminālprocesos figurējošajam uzņēmējam Martinsonam, Rīgas domes valdošās partijas "Golds kalpot Rīgai" biedram uzņēmējam Krjačekam un uzņēmējam Edgaram Teterovskim. Savukārt Teterovska dzīvesbiedrei un Kozaka savulaik vadītā, nu jau likvidētā uzņēmuma "Tram Servis Riga" valdes loceklei Elīnai Kokinai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.


Raidījums Nekā Personīga 2018.gada 16.decembrī


FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Kristīne 04.01.2019 01:48
valsts izzadzēji, vairs uz vēlēšanām neiešu
1 0 atbildēt
VELGA RENCE 20.12.2018 20:40
Kā var būt sirdsabziņa cilvēkiem kam nav sirds?
2 0 atbildēt
Dainis Mitenieks 18.12.2018 22:21
Sen to vajadzēja,nu var dzīvot,bizness ir sakārtots,var laisties lapās,kāmēr vēl neiesēdina..
2 1 atbildēt
tauta 18.12.2018 04:12
Alkatīgie lemūri!
4 0 atbildēt
Pamuļķīte 17.12.2018 23:06
Pārāk ilgi aizsēdējās. Fiksi vajag savākt arī to otro aplaizīto blēdi, tas jau ir arī supper augstas klases zaglis.
24 0 atbildēt
Laima Vilsone 17.12.2018 21:57
Aizmirsa panemt lidzi savu cinas biedru zagsana..........Usakovinu!!!!
32 0 atbildēt
Astrida Zeltina 17.12.2018 21:07
Super!
24 0 atbildēt
Zuzuk 17.12.2018 20:57
Šodien svētku diena
58 0 atbildēt
sašutums 17.12.2018 20:39
Kretīni pēdējie par nod maksātāju naudu!
48 0 atbildēt
Andris Klingeris 17.12.2018 20:30
100%
14 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV