Auto ietilpība un salona dizains. Komerctransporta izvēlē lielāko lomu spēlē auto uzturēšanas izmaksas

Publicēts: 17.12.2018, Komentāri: 0
Komerctransporta izvēlē lielāko lomu spēlē auto uzturēšanas izmaksas

Transports ir neatņemama biznesa sastāvdaļa, un, iegādājoties darba auto, uzņēmējiem jāizvērtē virkne kritēriju – gan cena, gan uzturēšanas izmaksas, spēkrata tehniskie parametri, vizuālais izskats u.c. Lai arī šķiet, ka izšķirošais faktors lielā daļā gadījumu varētu būt cena, “Volkswagen komerctransporta” pārstāvju novērojumi rāda, ka klienti arvien biežāk izvērtē citus faktorus, kas apliecina spēkrata kvalitāti un spēju labi kalpot ilgtermiņā. Uz šo tendenci norāda arī “Volkswagen komerctransporta” organizētās fokusgrupas intervijas rezultāti: vairums aptaujāto uzņēmēju no dažādām nozarēm atzinuši, ka visbūtiskākā pozīcija ir automašīnas uzturēšanas izmaksas.

Kritēriji, ko intervējamie izcēla kā visnozīmīgākos, ir uzturēšanas izmaksas, cena un tehniskie parametri, tostarp auto ietilpība un salona dizains. Uzņēmēji pievērsuši uzmanību arī energoefektivitātei, un ikviens aptaujātais atzina, ka nākotnē neizslēdz iespējamību darba vajadzībām iegādāties elektroauto.Piemēram, aptieku tīkla “Apotheka” autoparku veido 26 spēkrati, un, tos iegādājoties, lielākā uzmanība pievērsta uzturēšanas izmaksām izteikti ekonomisku apsvērumu dēļ, jo komercauto ir produkts, kas tiek iegādāts ilgtermiņam un pieprasa ilgtermiņa ieguldījumus. Būtiska bijusi arī cena un tehniskie parametri – lai auto ir šoferu vajadzībām piemērots un ērti lietojams, ņemot vērā, ka katrs no autovadītājiem ik dienas mēro garas distances – līdz pat 600 km. Apsverot transportlīdzekļu iegādi, pievērsta uzmanība arī izmešu daudzumam. Tikmēr kurjera pakalpojumu sniedzējs SIA “Postline”, iegādājoties darba automobiļus, vienlīdz lielu uzmanību pievērš gan cenai, gan uzturēšanas izmaksām, ļoti svarīgi ir arī garantijas nosacījumi. Arī šī nozare paredz garas distances šoferiem, tāpēc auto iegādājas, konsultējoties ar darbiniekiem, lai nodrošinātu, ka transports ir ērti lietojams un salons, auto ietilpība atbilst vajadzībām. Neizslēdz iespējamību nākotnē iegādāties elektroauto, taču ar nosacījumu, kas tas būs ekonomiski pamatots ieguldījums. Savukārt tehnoloģiju uzņēmuma “Datakom” speciālisti atzina, ka būtiskākais kritērijs, iegādājoties komercauto, ir cena, kam seko uzturēšanas izmaksas un tehniskie parametri. Uzņēmuma autoparka sastāvā pašlaik elektroautomobiļu nav, taču netiek izslēgta to iegāde nākotnē.

“Pēdējā laikā esam novērojuši, ka klientu izvēlē cenas faktoru nozīmības ziņā pārspēj auto ekspluatācijas izmaksas, kas cieši saistīts ar transporta kvalitāti. Arvien vairāk uzmanību pievērš arī energoefektivitātei un interesējas par elektrotransportu. Kādreiz elektriskais komerctransports varbūt šķita pārdroša ideja, taču šodien tā jau ir realitāte – pasaulei šogad prezentēts e-Crafter, kas radīts, ņemot vērā piegādes uzņēmumu vajadzības – tā, lai auto uzlāde nav šķērslis darba pienākumu izpildei. Arvien pieaugošā klientu interese par šo modeli apliecina, ka pieprasījums ir. Un atbilstoši pieprasījumam elektriskā komerctransporta niša turpinās attīstīties,” pauž "Volkswagen komerctransporta" zīmola vadītājs Baltijas valstīs Māris Zoltners.

Arī dizaina preču veikalam bērniem “Pingas.lv” būtiskākās ir transporta uzturēšanas izmaksas, taču, vērtējot tās, pievērš uzmanību arī cenai. Darba specifikas dēļ liela loma ir arī spēkrata ietilpībai. Savukārt “Siltumserviss Rīga” par būtiskāko kritēriju atzina energoefektivitāti, kam seko ekspluatācijas izmaksas un transporta izlaiduma gads kopsakarībā ar cenu. Uzlabojoties infrastruktūrai, nākotnē autoparku plāno plaši papildināt ar elektrisko transportu.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV