Ķīpsalas Ziemassvētku koncertos skatītājus apburs šova X-Faktors zvaigznes 'Tautumeitas'

Publicēts: 18.12.2018, Komentāri: 0

“Tautumeitas” tic kroņu maģijai!

“Kroņiem piemīt īpaša maģija!” norāda etnomūzikas grupas “Tautumeitas” dalībnieces, kuras 25. un 26. decembrī Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā apburs ne vien ar spēcīgu dziedājumu, bet arī ar vizuāli pārdomātu tēlu. Starp citu, Ķīpsalā “Tautumeitas” dziedās kopā ar orķestri!

Sarunājoties ar “Tautumeitām”, top skaidrs – ja Lāčplēsim spēks slēpās ausīs, tad “Tautumeitām” tas slēpjas kroņos! Lai arī meitenēm ir bijusi iespēja izmēģināt daudzus skaistus kroņus, tikai mākslinieces Brigitas Strodas darinātos mūziķes ir sajutušas kā savējos. “Uzstājoties Brigitas darinātajos kroņos, ir sajūta, ka esi savienots ar kosmosu, jūties pat mazliet dievišķīgi. Viņa lieliski izjūt cilvēkus, tādēļ arī kroņi ir īpaši un pauž konkrētā cilvēka būtību,” stāsta dziedātājas, kuras izturas piesardzīgi, ja kāds vēlas piemērīt kroņus.

Katrai “Tautumeitai” ir trīs mākslinieces darināti kroņi: metāliskie, kuru darināšanā arī pašas mūziķes ir pielikušas savas rokas, krāsainie, kas atgādina ziedu vainadziņus, un tumšie – svinīgie. “Neesmu nedz burve, nedz ragana. Visi mākslinieki pēc būtības pasauli redz un izjūt savādāk. Man ir vāja redze, līdz ar to labāk ir attīstītas citas maņas. Es spēju nolasīt cilvēka rezonansi un pēc tam to pārvērst konkrētā vizuālā izpausmē. Visi “Tautumeitu” kroņi ir spēcīgi un interesanti, gluži kā viņu izpildītā mūzika!” atklāta ir par kroņu patronesi Latvijā dēvētā Brigita Stroda, kuras īpaši novērtē “Tautumeitu” dziļo Latgales kultūras izpratni un tālāku tās vēstīšanu pasaulei.

Tiesa, Rīgas Ziemassvētku koncertos Ķīpsalā latgaliešu tautasdziesmas izpaliks. Bet šie “Tautumeitām” ir īpaši koncerti, jo mūziķēm ir liels prieks dziedāt kopā ar orķestri. “Mūsu dziedāto latviešu tautasdziesmu “Dzied’ pa priekšu, brāļa māsa” Andris Sējāns ir aranžējis lielam izpildītāju sastāvam, un koncertos Ķīpsalā mums piebiedrosies kori un orķestris. Dziedāsim arī dziesmas, kas nav mūsu repertuārā, un vienu, kas nav pat latviešu tautasdziesma,” ieintriģē “Tautumeitu” dalībniece Asnate Rancāne.

Noskaties video https://youtu.be/lZ42mNhPE2Y !

Kā zināms, šogad svinēt svētkus kopā Rīgas Ziemassvētku koncertos 25. un 26. decembrī aicina lieliskie solisti Jolanta Strikaite un Mihails Čuļpajevs, ģitāras virtuozs Kaspars Zemītis un etnomūzikas grupa “Tautumeitas”. Koncertu kuplinās arī Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris “Skan”, Carnikavas jauktais koris“Vēja balss”, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas zēnu koris, Valmieras Mūzikas skolas meiteņu koris “SolLaRe”, svētku kamerorķestris un pavadošā grupa. Diriģenti – Rūdolfs Bērtiņš un Jurģis Cābulis.

Koncertu sākums 25. decembrī plkst. 17.00 un 26. decembrī plkst. 14.00. Nāc un izbaudi skaistu koncertu!

Etnomūzikas grupa “Tautumeitas” tika izveidota 2015. gadā, tās sastāvā ir Asnate Rancāne, Aurēlija Rancāne, Ilona Dzērve, Lauma Bērza, Laura Marta Līcīte un Laura Liepiņa. Mūziķes tautasdziesmas izspēlē, izmantojot balsis un tembrāli piesaistošus instrumentus, skanējumā ietverot arī savus uzskatus par laiku, telpu un savām izjūtām. Plašāk zināmas kļuva pērn, piedaloties TV3 šovā "X Faktors". Šogad kopā ar “Auļiem” iegūta Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta mikrofons” par gada labāko etnomūzikas un tautas mūzikas albumu un izdots debijas albums “Tautumeitas”.

Vairāk: www.bt1.lv/ziemassvetki un www.facebook.com/rigasziemassvetkukoncerts

Koncertu rīko “BT 1 Music” ar Rīgas domes atbalstu.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV