Viņam bija tikai 42. Pāragri mūžībā devies izcilā aktiera Jāņa Skaņa dēls

Publicēts: 24.01.2019, Komentāri: 3

Latvijas Nacionālā teātra aktiera Jāņa Skaņa ģimenē notikusi traģēdija - 42 gadu vecumā mūžībā aizsaukts viņa vecākais dēls, Latvijā pazīstams restaurators Uldis Skanis.

Kā vēsta žurnāls Privātā Dzīve, nelaime notikusi 2019.gada 11. janvārī. Lai arī nāves cēlonis oficiāli netiek minēts, zināms, ka Uldim Skanim bijis cukura diabēts. Vēl dažas dienas pirms nāves ar Uldi pa telefonu dzīvespriecīgā atmosfērā sarunājušiies viņa draugi un partneri - to žurnālistiem pavēstījis arī populārais Valmieras teātra aktieris Imants Strads.

Atvadas no Ulda Skaņa notika 18. janvārī Rīgas krematorijas Mazajā atvadu zālē. Uldis piedzima Nacionālā teātra aktiera Jāņa Skaņa un Liepājas teātra aktrises Daces Lūķes laulībā. Jānim Skanim ir četri dēli.

"Mana pirmā sieva ir fantastisks cilvēks! Diemžēl kopā nodzīvojām tikai trīs gadus. Ģimene izira nesakārtotās sadzīves dēļ. Mūs izšķīra attālums. Tas bija drausmīgs periods - mana dzīve pagāja pārbraucienos ar gadījuma mašīnām un vilcieniem maršrutā Rīga-Liepāja," pirms vairāk nekā desmit gadiem Privātajai Dzīvei stāstīja Jānis Skanis. Regulāri ar nakts vilcienu aktieris braucis pie Daces un dēla Ulda uz Liepāju - dažas stundas paciemojās un devās atpakaļ uz Rīgu, jo vakarā viņam bija jāspēlē izrādē. Daces un Jāņa laulība tika šķirta klusi, solīdi un bez scēnām. Ar bijušo sievu aktierim izdevās saglabāt labas attiecības. "Vēlākajos gados, kad braucu ciemos pie dēla, Dace, būdama otrreiz precējusies, atļāva man savās mājās pārnakšņot, baroja mani. Ar Daces vīru esam labi čomi. Esmu laimīgs, ka man tā paveicies," neslēpj Jānis.

Aktierim Jānim Skanim ir 68 gadi. Uldis ir viņa vecākais dēls, kurš mūžībā devies 42 gadu vecumā. Izsakām visdziļāko līdzjūtību Skaņu ģimenei dēlu zaudējot.

ATVADU FOTOGALERIJĀ ULDIS SKANIS. IN MEMORIAM

Uzziņai no portāla Tvnet.lv 2005.gada reportāžā:

Savu «iekšpagalma pasaulīti» — prāvu, gruntīgas sētas (102 paša un dēlu rokām betonēti stabiņi!) ieskautu, koši apzaļumotu teritori­ju ar divām mājām un saimniecī­bas ēkām — Jānis rāda ar lielu lep­numu; viss tapis paša, sievas Elgas un bērnu rokām.

«Tā lielā ir Elgas ve­cāku māja — vairāk nekā 70 gadu veca. Elgas tēvs Krievijā par dārz­nieku strādājis, uz Rīgu atbraucis, Čiekurkalnā divus zemes gabali­ņus nopircis — meitai un dēlam. Puķes un ceriņi vien!» Ari tagad «meitas gabaliņš»» vienos vienīgos ziedos un košumkrūmos — «puķotāja», protams, ir Elga (Skane; Jā­na dzīvesbiedre, LNO administra­tore), mauriņa pļāvējs — Jānis.

Skaņu pasaulē viss ir loti kār­tīgs — gan dzīvoklis lielajā mājā un teju piecus gadus paša celtā vasa­ras māja ar pirti un divām istabi­ņām bēniņstāvā, gan malkas noju­me, šķūnīši un terase ar puķu gal­diņiem un senlaiku šūpuļkrēslu. Dominē koka apdare. Gaumīgi, gaiši, viegli. Daudz vecu — senlai­cīgu — lietu, taču bez muzeja sajū­tas — tās dzīvo.

Patvāris ar nosūbē­jušu tējkanniņu, veca šujmašīna, saimes galds, kokā griezti krēsli lī­kām kājiņām un grebtām muguri­ņām, glāzīšu skapis, veco petrole­jas lampu un gaļas mašīnu kolekci­ja virs durvīm. Jāņa pietāte un cie­ņa pret lietām, kuras citi varbūt iz­mestu ārā kā nederīgas, nevajadzī­gas vai savu laiku nokalpojušas, fascinē. Katrai atrasta vispiemēro­tākā vietiņa — raugi, kā skatās un uzrunā.

Kā šogad līgos? «Nu, kādi gan aktierim, turklāt Jānim, var būt Jā­ņi,» pagremžas Skanis. «Pēc desmit «Silmačiem» (astoņpadsmitkārtīgs Joske, astoņkārtīgs tautās gājējs un jau ceturto sezonu Āb­rams!) un Līgo vakara pasākumiem pašā Jāņu dienā gulēt vien gribas, varbūt klusiņām iedzert kā­du kausu alus un ieēst siera gabali­ņu.»

Taču tā vis nav, — Jānis, kā īs­tenam saimniekam klājas, savos vārda svētkos mājiniekiem — ģime­nes locekļiem un kaimiņiem — vīkš galdu: miestiņu vīriem, saldeno pudeli dāmām, obligāti Jāņu sieru, grilētu galiņu… «Sēžam, runāja­mies, visi kopā. Idille…»

Skanis no­pūšas, jo tāda — ģimeniska — atpūta gadās tikai divreiz gadā — Jāņos un Ziemassvētkos! Tagad pat — sieva darbā, dēli dienestā (Elmārs — drošībniekos, Ģirts — Štāba bataljonā, Andris arī ceļā uz turieni; publicitā-te nevēlama; bet lielais dēls Uldis — Liepājā). «Cerams, ka vismaz Jā­ņos tiksimies!»

Avots: Tvnet.lv

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Lidija Arole 24.01.2019 23:19
Visdziļākā līdzjūtība aktierim un viņa ģimenei.
1 0 atbildēt
Piepe 24.01.2019 21:58
Ir tik skumji, ka mirst jauni , talantīgi
2 0 atbildēt
RIP 24.01.2019 21:55
Līdzjūtība.
2 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV