Aizraujoši piedzīvojumi bērniem un vecākiem Ķīpsalā - izstādes 'Skola 2019' un 'Latvijas Grāmatu izstāde'

Publicēts: 23.02.2019, Komentāri: 0

“Latvijas Grāmatu izstāde 2019” norisināsies jau 22. reizi. Vienlaikus Ķīpsalā notiek arī izglītības izstāde “Skola 2019”, kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs. Vairāk: www.bt1.lv/skola

Piedalīsies 103 uzņēmumi no 8 valstīm – Latvijas, Baltkrievijas, Čehijas, Lietuvas, Krievijas, Turcijas, Ukrainas un Vācijas.

Aktuālo grāmatniecībā prezentēs 49 Latvijas grāmatizdevēji.

Pirmo reizi izstādē ir Ukrainas nacionālā ekspozīcija “Ukrainas grāmata”.

Vienlaikus izstādē darbosies četras pasākumu norises vietas: Lielā skatuve, Rakstnieka viesistaba, Jautrā lasītava un Uzvediba.lv darbnīcas.

Trīs dienās “Latvijas Grāmatu izstādē 2019” notiks 102 kultūras pasākumi, no kuriem 24 būs jauno grāmatu atvēršanas svētki.

Izstādē varēs satikt vismaz 150 autorus.

1. martā notiks starptautiska konference “Veiksmes faktoru meklējumi mūsdienu grāmatu tirgus realitātē”.

Spēlēt galda spēles, piedalīties meistarklasēs, sacensties konkursos, radoši un izzinoši darboties bērniem un viņu vecākiem piedāvās vismaz 23 izstādes dalībnieki.

Grāmatu maiņas punktam Rīgas Centrālā bibliotēka ir sagatavojusi 5542 grāmatusākumkapitālu, no kurām 2622 grāmatas ir daiļliteratūras izdevumi, bet 1096 – bērnu un jaunatnes literatūra, pārējās ir dažādu nozaru grāmatas.

Uzziņai: Aizraujoši un radoši piedzīvojumi bērniem “Latvijas Grāmatu izstādē 2019”

Jau šajā nedēļas nogalē – no 1. līdz 3. martam – Ķīpsalā notiek “Latvijas Grāmatu izstāde 2019”, kurā lietderīgi pavadīt laiku īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem. Mazie lasītāji varēs ne tikai apskatīt jaunākās grāmatas, iepazīt to autorus un satikt dažādus pasaku tēlus, bet arī radoši, izzinoši un aizraujoši darboties.

Jaunumi grāmatu pasaulē

Pašas jaunākās bērnu grāmatas izstādē piedāvās gandrīz visi Latvijas grāmatizdevēji. Piemēram, “Liels un mazs” prezentēs Marijas Parras grāmatas “Vafeļu sirdis” turpinājumu – grāmatu “Vārtsargs un jūra”, “Latvijas Mediji” – Džesikas Taunzendas debiju “Nekadbija” un Andras Manfeldes darbu “Vēja Vīrs un mēs”, “Jānis Roze”–Robina Bobina grāmatu “Zelta Guldenis”, “Zvaigzne ABC” – Zandas Radziņas jauno veikumu “Esi man vajadzīgs”, “Izdevniecība RaKa” – Guntas Epneres spēļu izdevumu “Burtotava”, “Madris” – pārsteiguma grāmatas “Uzpūt, nomierini, uzlīmē plāksteri!” un “Lāčukam vajag brilles”, “Pētergailis” – Jura Zvirgzdiņa grāmatu “Zvaigžņu tramvajs” un Ineses Paklones lasāmvielu puikām un meitenēm “Es picas brālēnu cepu”. Un tas nebūt nav viss!

Noskaties Leļļu teātra izrādi!

Maksam un Moricam ir ievērojama nedarbu pieredze. Reiz viņi apmuļķoja gandrīz visus ciema iedzīvotājus. Šoreiz viņi ir pieauguši un kļuvuši nedaudz prātīgāki. Slavenie delveri pat ir piekrituši mums visiem izstāstīt septiņus neparastākos dzīves atgadījumus ar visām no tā izrietošajām sekām. Tātad – tiekamies svētdien, 3. martā, plkst. 10.50 Jautrajā lasītavā uz Leļļu teātra izrādi “Makss un Morics”! Nedarbi garantēti!

Ķīniešu kaligrāfijas darbnīca

1. martā plkst. 15.15 Jautrajā lasītavā notiks Ķīniešu kaligrāfijas darbnīca bērniem “Maigs otas pieskāriens”, kurā varēs iepazīt grāmatu “Sapnis katrai naktij” un tās varoņus. Tā būs lieliska iespēja uzgleznot grāmatā aprakstītos hieroglifus uz ķīniešu “burvju” papīra, kas pēc tam pārvēršas tušas zīmējumā. Par godu Jaunajam gadam bērni ar tušu varēs uzzīmēt arī ķīniešu 2019. gada īpašo dzīvnieku – cūciņu. Pievienojies!

Literatūras stunda kopā ar sunīti Loti

Tu esi atbildīgs par to, ko pieradini! – tā Mazajam princim mācīja lapsa. Arī biedrība “Lurda” 1. martā plkst. 12.15 pamatskolas vecuma bērnus aicina uz atbildības un literatūras stundu“Esi man vajadzīgs”, kur satiksi gudro suni Loti un rakstnieci, skolotāju Zandu Bērziņu-Radziņu. Mazie lasītāji Jautrajā lasītavā varēs piedalīties dažādos konkursos un savā īpašumā iegūt jauno grāmatu “Esi man vajadzīgs”.

Nāc pagalmā spēlēties!

Paslēpes, Sālsstabi, Cietumiņi, Kazaki pret laupītājiem, Nazīši... šīs āra rotaļas vēl pirms padsmit gadiem ar lielu prieku spēlēja gandrīz visi bērni un gandrīz visos māju pagalmos un laukumos.

Mūsdienās par tām ir aizmirsts, tāpēc Liene Lasmane grāmatā “Pagalma mantojums” ir apkopojusi 32 jautrākās un populārākās āra rotaļas un 2. martā plkst. 11.15 aicina uz grāmatas atvēršanas svētkiem un pagalma spēļu spēlēšanu Jautrajā lasītavā. Bērni varēs izkustēties, bet vecāki – atcerēties bērnību!

Pasaku rakstīšanas meistardarbnīca

2. martā plkst. 15.15 Jautrajā lasītavā notiks pasaku rakstīšanas meistardarbnīca bērniem, kur rakstīšanas knifiņus atklās pasaulē populārākais ukraiņu rakstnieks Andrejs Kurkovs. Viņa kontā jau ir piecas bērnu grāmatas. Meistardarbnīca notiks krievu valodā. Pievienojies un ļauj vaļu fantāzijai!

Mainies ar grāmatām!

Noteikti arī tavā grāmatu plauktā ir grāmatas, kas jau vairākkārt ir pārlasītas un nu ir gatavas doties pie cita mazā lasītāja. Ņem tās līdzi uz “Latvijas Grāmatu izstādi 2019”, jo visas trīs dienas darbosies Grāmatu maiņas punkts. Starp citu, Rīgas Centrālā bibliotēka maiņas punktam ir sagatavojusi sākumkapitālu – 5542 grāmatas, no kurām 1096 ir bērnu un jaunatnes literatūra. Arī vecāki atradīs sev piemērotu lasāmvielu!

Iegriezies radošo aktivitāšu zonā!

“Smilšu lampu” radošajā aktivitāšu zonā mazie izstādes apmeklētāji varēs darboties uz gaismas galdiem, spēlēties krāsainās smiltiņās uz smilšu lampām un sajust dažādu birstošo materiālu struktūras, kā arī zīmēt skaistas pasakas uz luminiscējošiem gaismas molbertiem. Vēl “Smilšu lampas” ir sarūpējuši pavisam karstu jaunumu – izglītojošu koka spēļu komplektu “Reiz sensenos laikos…”. Atdzīvosies gan karalis un karaliene, bruņinieki un jātnieki, gan pils ar pūķi un princesi!

Sacenties galda spēļu turnīros!

“Latvijas Grāmatu izstādē 2019” gan mazie, gan lielie apmeklētāji varēs iepazīt aizraujošo galda spēļu pasauli. “Brain Games” aicina sacensties “Skiču drudzis” un “ICECOOL” turnīros, uzspēlēt “Šurpu turpu” un pat iepazīt spēles, kas vēl tikai parādīsies veikalu plauktos. Savukārt “Kokmaizītes” piedāvās uzspēlēt dažādus “Domino” – gan latviešu, gan latgaliešu, gan ventiņ`. Protams, būs arī lielās sacensības “Burtošanas čempionāts”. Tur pārliecināsies, ka burtot ir jautri!

Darbojies radoši!

Apmeklējot papīra darbnīcu “Cronquist”, būs iespēja vērot papīra pagatavošanas procesu, kā arī pašiem piedalīties papīra virsmas dekorēšanā. “Gudra Galva” iepazīstinās ar attīstošām rotaļlietām un izglītojošiem materiāliem gan maziem, gan lieliem!Savukārt “Amber Puzzle” stendā šogad varēs izmēģināt un iegādāties ne tikai jaukas, atraktīvas un krāsainas puzles, bet arī dažādus metodiskos materiālus intelekta attīstīšanai.

Ar ko vēl “Latvijas Grāmatu izstādes 2019” iepriecinās mazos lasītājus?

Skati: www.bt1.lv/lbf/visit.php#events

Sekojiet jaunumiem arī sociālajā tīklā Facebook: www.facebook.com/gramatuizstade

www.facebook.com/pg/gramatuizstade/events/?ref=page_internal

“Latvijas Grāmatu izstādi” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju.


Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde “Skola 2019”, kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs. Vairāk: www.bt1.lv/skola

Darba laiks:

1.–2. marts 10.00–18.00

3. marts 10.00–17.00

Biļetes cena: 2 EUR

Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja ir bez maksas.

Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē ir bez maksas.

Ar izstādes “Skola 2019” biļeti ieeja “Latvijas Grāmatu izstādē 2019” – bez maksas!

Autostāvvieta – 4 EUR

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV