41 bojāgājušais. Saindējušies, smagi ievainoti ugunsmēlēs ieskautie pasažieri. Pasaule nesaprot, kāpēc ugunsdzēsēji laicīgi neglāba cilvēkus

Maskava Šeremetjevo. Tā ir viena no lielākajām un attīstītākajām pasaules lidostām. Taču notikušais ir biedējošs - glābēji nāves briesmās esošos ļaudis uz skrejceļa nesagaidīja un sekas ir letālas.
Publicēts: 06.05.2019, Komentāri: 3

Gaisa kuģī reisā Maskava-Murmanska atradās 78 cilvēki, ieskaitot apkalpes locekļus. Pēc precizētiem datiem, kas pašlaik ir izmeklēšanas rīcībā, no viņiem palikuši dzīvi 37 cilvēki - teikts Izmeklēšanas komitejas preses paziņojumā.

Šai traģēdijā 41 cilvēks gājis bojā. Vairāk kā 18 cilvēki ievainoti. Daži ļoti smagā stāvoklī. Precīzs cietušo skaits patlaban vēl nav zināms. FOTOGALERIJA - brīdinām pa nepatīkamiem skatiem gan foto, gan video

Pēc Šeremetjevas lidostas sniegtās informācijas, Krievijas nacionālās aviokompānijas "Aeroflot" lidmašīna "Sukhoi Superjet 100" ar 73 pasažieriem un pieciem apkalpes locekļiem pacēlusies no Šeremetjevas lidostas, lai dotos uz Murmansku, taču apkalpe ziņojusi par tehnisku problēmu un nolēmusi atgriezties. Lidmašīna veikusi nolaišanos uz skrejceļa, bet milzu ātrumā vairākkārt atsitusies pret asfaltu - skatiet video.

Lidmašīnu vienā no pasaules lielākajām un prestižākajām lidostām ārkārtas dienesti nesagaidīja. Neviena ugunsdzēsēja, nevienas ātrās palīdzības. Viņiem tur bija jābūt! - tā notikušo telekanālā RBK komentēja Stjuartu Aviācijas arodbiedrības vadības pārstāve Ilona Borisova. Uzņemtajos aculiecinieku video redzams, ka ugunsdzēsēji ierodas vien pēc tam, kad lielākā daļa izdzīvojušo jau ir evakuējušies.

Par notikušo sašutušas Krievijas slavenības, piemēram, TV zvaigzne Olga Buzova, kura tai brīdī nosēdās citā Maskavas lidostā - Vnukovo, sociālajā tīklā raksta: "Kā tas ir iespējams 21.gadsimtā? Kur ir ugunsdzēsēju mašīnas? Kas notiek? Kāpēc nedzēš ugunsgrēku un kāpēc neviens neglābj cilvēkus? Nabaga ļaudis... Kā lai es turpmāk lidoju, redzot šo visu?..."

Lidmašīnai esot radušās tehniskas problēmas, tāpēc piloti nolēmuši atgriezties lidostā, taču nolaišanās laikā aviolainera šasija un priekšgals neadekvāti atsitās pret skrejceļu divas reizes un lidmašīna aizdegusies, jo degvielas tvertnes bijušas pilnas. Turklāt esot pazuduši radiosakari ar dispečeriem.

Televīzijā pārraidītajos kadros no soctīkliem redzams, kā no lidmašīnas paceļas liesmas un dūmi. Pa piepūšamo trapu stjuarti evakuējuši cilvēkus no aviolainera. Viens stjuarts, kurš palīdzējis cilvēkiem gaisa kuģa aizmugurējā daļā, gājis bojā - šī puiša foto skatiet fotogalerijā.

Informēts avots ziņu aģentūrai "Interfax" pastāstījis, ka galvenais iemesls, kāpēc gājuši bojā cilvēki lidmašīnas salona aizmugures daļā, bijis tāds, ka daži pasažieri mēģinājuši no plauktiem izņemt savu bagāžu un tādējādi bloķējuši gaisa kuģes astes galā esošos cilvēkus.

"Pēc sākotnējās informācijas, no aculiecinieku iztaujāšanas var secināt, ka tad, kad lidmašīna atsitusies pret zemi un aizdegusies, daži pasažieri panikā mēģinājuši ķert savas mantas no plauktiem. Tas apgrūtinājis cilvēku evakuāciju no aizmugurējām rindām, un viņi gāja bojā ugunī," sacījis avots.

Turpināsim informēt... Izsakām visdziļāko līdzjūtību bojā gājušo tuviniekiem.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Lūcija Sušinska 13.05.2019 22:46
Atcerējos savus skolas gadus,kad braucām ar visu komandu no sacīkstēm ar pasūtīto sporta skolas autobusu.Nez kā,bet nostrādāja kaut kāds ugunsdzēšamais aparāts nez kāpēc autobusā pats un bija tāda švīkoņa......šoferis momentā apstādināja autobusu,atvēra durvis un pa sekundēm piecpadsmit varbūt pat agrāk visi no autobusa bijam ārā neviens somas pat nepadomāja ķert līdzi..Nobijušies bijām pamatīgi bet,kad mums pateica kāpiet iekša,jo nostrādāja ugundzēšamais aparāts ,smejamies pamatīgi un visi stāstijām, cik ātri un operatīvi var koncentrēties,kad draud briesmas.Pie tam autobuss bija neliels ar vienām priekšējām durvīm,kurā atrasties varēja kaut kur divdesmit pieci cilvēki.
1 0 atbildēt
aldis kokarevics 07.05.2019 23:01
bet nu tas,ka idioti vēl grābuši savas bagāžas,kamēr citi jau deg.......tas vienkārši iespārda!!!
3 0 atbildēt
Marguta Valdajeva 06.05.2019 23:40
Līdzjūtība -----šausmīgi gan
2 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV