RADĪSIM BRĪNUMU INGVILDAI. Radīsim iespēju Latvijas māksliniecei atvieglot vēža radītās ciešanas

Publicēts: 02.06.2019, Komentāri: 0

Metastātisks vēzis pēdējā stadijā - tāda pašreiz ir diagnoze latviešu māksliniecei Ingvildai Knāviņai. Slimības novārdzinātā sieviete nu jau krīt izmisumā - viņai galēji trūkst naudas procedūrām, kas varētu atvieglot vēža radītās ciešanas. Pati Ingvilda kautrējas lūgt finansiālu palīdzību, tāpēc to viņas vietā dara draugi. Māksliniecei jau bijis ķīmijterapiju kurss, kura laikā vērojami uzlabojumi. Tagad viņai atkal jādodas uz terapiju, taču kontā paveras žēlīgs skats - tur atrodas tikai 12 eiro, vēsta portāls Jauns.lv.

Fotogalerijā Ingvilda un viņas darbi.

LNT žurnāliste Arta Lāce, kura trīs gadus cīnījās ar asins vēzi un to uzveica, par Ingvildu izsakās šādi:

 RADĪSIM BRĪNUMU INGVILDAI!

Gleznotāja un tekstilmāksliniece Ingvilda Knāviņa ir viens no tiem gaišajiem cilvēkiem, ar ko mani kopā savedusi pieredze ar vēzi. Kokiem jau bija riesušās pirmās lapiņas, kad Ingvilda uzrakstīja man Facebook un sarunājām sazvanīties. Apjukusi, noraizējusies, neziņā par to, kas viņu sagaida, Ingvilda stāstīja par to, ka viņai atklāts vēzis 4. stadijā: aiz muguras operācija un priekšā - ķīmijterapija. Un visas tās nedienas, ar ko saskaras Latvijas onkoloģijas pacienti.

Ingvilda vienmēr bijusi pilna enerģijas un iedvesmas, pēdējos gados viņas darbi izstādīti Parīzes galerijās, atrodas Lau Museum un privātās kolekcijās ne vien Latvijā, bet arī Somijā, Vācijā, Spānijā, ASV u.c. Parīzē piedzīvota arī personālizstāde, un, līdz ar vietējiem māksliekiem, viņa bijusi vienīgā latviete, kuras veikums izstādīts Franču profesionālo mākslinieku apvienības (Société des Artistes Français) galerijā, tādējādi nesot Latvijas vārdu pasaulē. Vairāk par mākslinieces darbiem un viņas īpašo rokrakstu var uzzināt Ingvilda.com.

Cilvēkiem, kas pazīst Ingvildu, grūti iedomāties, ka viņa kaut ko nevar, ka arī viņai var būt par smagu. Nu pienācis brīdis, kad gribu aicināt citus kļūt par viņas iedvesmu un atbalstu. Ingvilda dzīvo viena ar savu uzticamo suni Ramzesu. Slimība un smagais ārstēšanās process ir noēdis ne vien mākslinieces spēkus, bet arī iekrājumus. Tomēr Ingvilda grib dzīvot, lai gan kādā sarunā atklāja, ka viņai jāatrod jauna jēga dzīvei, kurā bijuši ne vien gaiši brīži, bet arī smagi zaudējumi, apglabājot abus vīrus.

Kad mēs pļāpājam - es - slimnīcas gultā -, bet Ingvilda - mājās, atkopjoties no vienas ķīmijas un gaidot nākamo, katru reizi jūtu to viņas ārkārtīgo dzīvelīgumu, un no visas sirds lūdzu, kaut Dievs būtu viņai žēlīgs un dotu laiku, lai viņa varētu turpināt to, ko tik ļoti vēlas - radīt. Es zinu, ka Ingvildai ir grūti, pat neiespējami lūgt kādam palīdzību, tāpēc gribu to darīt viņas vietā. Mēs saprotam, ka metastātisku vēzi nevar izārstēt pilnībā, tomēr ar to var dzīvot gadiem. Mīļie draugi, būšu no sirds pateicīga, ja piedalīsieties brīnuma radīšanā, palīdzot Ingvildai, lai, neskatoties uz smago diagnozi, maksimāli izdotos saglabāt dzīves kvalitāti.

To iespējams izdarīt, ne vien ziedojot izmeklējumiem, medikamentiem un uzturam, bet arī palīdzot praktiski, piemēram, izvedot pastaigāties Ramzesu, palīdzot ar transportu smagajā pēcķīmijas periodā un citādi. Taču vislabāk varētu pastāstīt viņa pati. Atbalstīt Ingvildu iespējams, arī iegādājoties viņas darbus.

Ingvildas tālruņa numurs: 29 39 11 94

Konti ziedojumiem:

Swedbank: LV38HABA0551032632267
PayPal: [email protected]

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV