Tā var notikt tikai Latvijā! Par korupciju aizturētā sabiedrības dāma, dzelteno slavenību žurnālu zvaigzne Jermoloviča kļūst par deputāti

Patiešām gods kalpot Rīgai...
Publicēts: 28.06.2019, Komentāri: 19
Tas nu gan ir 'skaisti'! Korupcijas skandālā aizturētā sabiedrības dāma, kura ilgus gadus zīmējusies slavenību žurnālos, tagad kļūs par Rīgas domes deputāti. FOTOGALERIJĀ VITAS JERMOLOVIČAS dzīves mirkļi.

Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) korupcijas skandālā iesaistītā Vita Jermoloviča no "Gods kalpot Rīgai" plāno pieņemt deputāta mandātu un sākt darbu Rīgas domē, žurnālistiem apstiprinājusi pati Jermoloviča.

Jermoloviča domē ieņems Eiropas Parlamentā ievēlētā Andra Amerika (GKR) vietu, savukārt Nila Ušakova (S) vietu domē ieņems partijas "Saskaņa" deputāts Ivans Ivanovs.


TVNET jau vēstīja, ka 13.maijā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par RTAB amatpersonu iespējamiem noziegumiem veica kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā vairāk nekā desmit kratīšanas dažādās adresēs, kā arī vairākas izņemšanas.

Šajā dienā KNAB aizturēja gan toreizējo RTAB valdes locekli Jermoloviču, gan RTAB biroja vadītāju Ingunu Priedīti. Pēc divām dienām abas atbrīvoja no izolatora. Dažas dienas vēlāk KNAB publiski paziņoja, ka RTAB amatpersonai piemēroja drošības līdzekļus - aizliegumu ieņemt noteiktu amatu, aizliegumu izbraukt no valsts un aizliegumu tuvoties noteiktām personām.


Šajā kriminālprocesā iesaistīts arī bijušais RTAB valdes loceklis un pašreizējais domes deputāts Maksims Tolstojs (S). Arī viņam KNAB piemērojis ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums izbraukt no valsts un aizliegums tuvoties noteiktām personām.


Aģentūra LETA birojā noskaidroja, ka šajā kriminālprocesā iesaistītajām personām nav atcelti vai mainīti piemērotie drošības līdzekļi. Birojā norādīja, ka ikvienai personai, kurai kriminālprocesā ir piemērots kāds noteikts drošības līdzeklis, ir pienākums pašai rūpēties par piemērotā drošības līdzekļa ievērošanu un izpildi. Tāpat KNAB norādīja, ka birojus seko līdzi, kā tiek ievēroti aizdomās turētajām personām piemērotie drošības līdzekļi.

Taujāta vai piemērotais drošības līdzeklis liegs viņai ieņemt domes deputāta amatu, viņa atbildēja noliedzoši. Jermoloviča žurnālistiem gan atzina, ka viņai ir liegts sarunāties ar Tolstoju, taču nav aizliegts atrasties vienā telpā, taču plašāku informāciju par sev piemērotajiem drošības viņai esot liegts teikt.

Kā ziņots, KNAB izmeklētāju rīcībā esošie fakti liecinot, ka RTAB amatpersonas, iespējams, izšķērdējušas nodibinājuma finanšu līdzekļus lielos apmēros, tajā skaitā, noslēdzot fiktīvus sadarbības līgumus, apmaksājot privātus izdevumus, viltojušas un izmantojušas viltotus dokumentus, nodarbinājušas fiktīvus darbiniekus, kā arī prettiesiski izkrāpušas finanšu līdzekļus lielos apmēros. Sākotnējie aprēķini liecina, ka noziedzīgu darbību rezultātā nodarīti zaudējumi ne mazāk kā 300 000 eiro apmērā, tomēr nodarīto zaudējumu apmērs tiks precizēts, veicot grāmatvedības ekspertīzes.

LTV raidījums "De facto" vēstīja, ka izmeklētājiem radušās aizdomas, ka RTAB nauda varētu būt izmantota "Saskaņas" priekšvēlēšanu kampaņai. RTAB pērn bija noslēdzis vairākus līgumus ar sabiedrisko attiecību speciālistu un lobistu no Vācijas Lucu Meieru, kurš ir slavens kā Angelas Merkeles priekšvēlēšanu kampaņas veidotājs 2013.gadā. Šo speciālistu piesaistījusi arī partija "Saskaņa" priekšvēlēšanu kampaņas veidošanai pirms 2018.gada Saeimas vēlēšanām, un tagad esot radušās aizdomas, vai ar RTAB naudu patiesībā nav ticis maksāts par "Saskaņas" priekšvēlēšanu kampaņu.
RTAB bija noslēgti vairāki līgumi ar "Saskaņas" konsultanta Meiera firmām par Rīgas reklamēšanu ārvalstīs, piemēram par tūrisma semināra rīkošanu. Līgumi ir bijuši līdz pat 50 000 eiro vērti, bet kopēja summa, ko Meiers varētu būt saņēmis no Rīgas domes nodibinājuma, ir ap 300 000 eiro.

Ej uz nākamo lapu, lai skatītos bildes!

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Ai kāds prieks un gods kalpot! 07.07.2019 14:09
nu kā var nekalpot Rīgai, ja mūsu nodokļu maksātāju naudiņa pa taisno tek kabatiņā Vitiņai???
1 0 atbildēt
par Vitas Jermolovičas karceri 30.06.2019 18:44
piedalīties cietuma plenērsēdēs gan viņai būtu piemērotāka vieta
2 0 atbildēt
Gunta Konrade 30.06.2019 18:43
ja tas ir splaviens visiem seja.
2 0 atbildēt
Gints Priede 30.06.2019 18:40
pipec kautkaads.....
2 0 atbildēt
Inese Stepāne 29.06.2019 21:48
Tas var būt tikai Latvijā
2 0 atbildēt
Ninele Leleviča 29.06.2019 21:43
Fui,pretīgi uz viņu skatīties.Nekaunības kalngals!!!
3 0 atbildēt
Liga Kalace 29.06.2019 21:43
Zagle nevis sabiedribas dama, kad reiz zurnalisti Latvija saks saukt lietas istajos vardos?
4 0 atbildēt
Vija Rumpane > Liga Kalace 30.06.2019 00:30
Pilnīgi piekrītu! Kā nav kauna! Jau apnika šie valsts apzadzēji. Visos žurnālos un laikrakstos tikai runā par viņiem un viņu privāto dzīvi. Kāpēc neraksta par cienījamiem cilvēkiem?
2 0 atbildēt
Jautrīte Krūmiņa 29.06.2019 21:26
Vot to es saprotu tādus tik saliek dome un deputātos lai zog tālāk
3 0 atbildēt
Mārīte Redņova 29.06.2019 21:05
Tas jau ir kā izaicinājums- nu pie vienas vietas jūsu aizdomas! Kā to vispār var pieļaut pēc likuma rulļiem vai normāli domājoši cilvēki. Tādu likumu jau nav, protams goda prāta ne tik. Tas jau ir kā spļabiens visai sabiedrībai! Tāda nu mums ir tā valdošā iekārta .
3 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV