Še tev! Bez 5 minūtēm Rīgas domes priekšsēdētāja! Baiba Broka aizturēta par kukuļņemšanu sevišķi lielā apmērā

Publicēts: 08.07.2019, Komentāri: 8
Še tev! Bez 5 minūtēm Rīgas domes priekšsēdētāja! Lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu KNAB aizturējis trīs personas, tostarp Baibu Broku - FOTOGALERIJĀ.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien, 2019.gada 8.jūlijā, lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu aizturējis trīs personas, tostarp Rīgas domes deputāti un Latvijas Universitātes (LU) rektora vietnieci juridiskajos jautājumos Baibu Broku (VL-TB/LNNK), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

LU prorektore humanitāro un izglītības zinātņu jomā Ina Druviete apstiprināja, ka KNAB darbinieki pirmdien bija ieradušies LU, taču vairāk viņa neko nekomentēja.

LASIET ARĪ:

Sabiedrība šokā! Ušakovs apmeklē tikai tās debates, kur sievas draudzene Broka 'zīmējas'


Samilzušajā Rīgas domes krīzē tieši Baiba Broka tikusi minēta kā iespējamā jaunā Rīgas domes priekšsēdētāja. Viņa ir viena no redzamākajām Nacionālās apvienības līderēm lielajā politikā.


Arī KNAB sākotnēji aģentūrai LETA nekomentēja, vai šodien kādā kriminālprocesā veiktas kratīšanas un vai aizturētas personas. Taču vēlāk KNAB izplatījis informāciju, ka pirmdien, iepriekš sākta kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā, birojs veic neatliekamās kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā vairākas kratīšanas. Kriminālprocess sākts par kukuļa piedāvājumu valsts amatpersonai un par kukuļa pieņemšanu.


KNAB esot ieguvis ziņas, kas liecina, ka valsts amatpersona, būdama iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietniece, iespējams, darbojusies konkrētu uzņēmēju interesēs. Procesa virzītāja rīcībā esošie fakti dod pamatu uzskatīt, ka valsts amatpersona, iepriekš vienojoties, pieņēmusi uzņēmēju kukuļa piedāvājumu, kukuli noformējot kā ziedojumu biedrībai, skaidroja KNAB. Iespējamā kukuļa summa nav mazāka par 20 000 eiro.

LU publicētais 2019.gada Iepirkumu komisijas lēmums par kādu iepirkumu liecina, ka tieši Broka ir minētās komisijas priekšsēdētāja, bet viņas vietniece ir LU Administrācijas atbalstu grupas vadošā eksperte Anda Ozola.
Detalizētāku informāciju KNAB sola sniegt, līdzko tas būs iespējams, nekaitējot izmeklēšanas interesēm.
Sazināties ar Broku aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies, jo viņas tālrunis ir izslēgts.
LTV rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka KNAB procesuālās darbības notika Brokas kabinetā.

Līdz ar kratīšanu Brokas kabinetā varētu būt veiktas procesuālas darbības arī pie diviem ar būvniecību saistītiem uzņēmējiem, liecina LTV rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Jau vēstīts, ka KNAB darbinieki pirmdien ieradušies LU.

Iepriekš KNAB aģentūrai LETA nekomentēja, vai šodien kādā kriminālprocesā veiktas kratīšanas un vai aizturētas personas. Birojā vien norādīja, ka KNAB nepārtraukti veic dažādas sekmīgai izmeklēšanai nepieciešamās kriminālprocesuālās darbības, tostarp tiesas sankcionētas kratīšanas, personu pratināšanas, kā arī analizē un nostiprina procesuālo darbību laikā iegūto informāciju.

"Vēršam uzmanību, ka par veiktajām vai plānotajām kriminālprocesuālajām darbībām KNAB komentārus nevar sniegt, lai neietekmētu izmeklēšanas gaitu. Papildus norādām, ka KNAB visas darbības veic atbilstoši Kriminālprocesa likuma normām. Atsevišķas kriminālprocesuālas darbības tiek veiktas saskaņā ar izmeklēšanas tiesneša lēmumu, kas to pieņem pēc procesa virzītāja ierosinājuma," norādīja birojā.

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Rīgas nodaļas vadītājs Edvards Ratnieks aģentūrai LETA sacīja, ka partija nav saņēmusi nekādu informāciju par iespējamo Brokas aizturēšanu. Vienlaikus viņš norādīja, ka apvienība pilnībā uzticas drošības iestāžu darbam.
Broka patlaban ir arī Latvijas Biatlona federācijas prezidente. Savulaik ieņēma arī tieslietu ministres amatu, taču to nolēma pamest. Broka nolēma demisionēt pēc tam, kad ģenerālprokurors netika mainījis Satversmes aizsardzības biroja lēmumu par atteikumu viņai piešķirt pielaidi valsts noslēpumam.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

NA vēlētājs, bijušais protams! 18.07.2019 00:01
un par šito blondīni uz uz autobusiem reklamēto mēs balsojām? Kauns mums!!!
1 0 atbildēt
Vaira Carbone 14.07.2019 23:50
laikam neder, jābīda malā
1 0 atbildēt
Anita Lauberte 14.07.2019 23:49
Opaa kaada atkal topaa....:-) :-) :-)!!!
1 0 atbildēt
Maija Dāldere[ex.Baumane] 12.07.2019 20:33
Lielos zagļus amatos ceļ,...mazos pa cietumiem.....
1 0 atbildēt
Mārīte Redņova 12.07.2019 20:33
Vai lielāks nosodijums nebūtu tiem kukuļu devējiem! Ne jau par smukām acīm dod tos kukuļus! Tas jau arīneattaisno to kukuļa ņēmējiem.
2 0 atbildēt
Biruta Balgalve 09.07.2019 20:40
ne vina pirma,ne pedeja
3 0 atbildēt
Liesma Lozberga 09.07.2019 20:40
...kauns..,bet varbūt viņai liekas,ka tā tam jābūt...,naudiņa ..vai...vai
3 0 atbildēt
Iveta 09.07.2019 20:07
Kampēju cerams sodīs.
3 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV