Pensionāres asaras. Maciņā 30 centi - nevar nopirkt ne maizīti, ne zāles... NORVIK bankas 'nāve' iedzen izmisumā cilvēkus

PNB bankas, kura tautā joprojām tiek saukta par Norvik banku, darbības apturēšana neapskaužamā situācijā nostādījusi 60 tūkstošus senioru. Publicējam, kas jādara, lai atgūtu savu naudiņu. Izsakiet savu viedokli komentāru sadaļā.
Publicēts: 18.08.2019, Komentāri: 6
PNB bankas, kura tautā joprojām tiek saukta par Norvik banku, darbības apturēšana neapskaužamā situācijā nostādījusi gandrīz 100 000 šī uzņēmuma klientu. Turklāt ievērojama daļa no viņiem ir seniori, kuri šajā bankā atvērtajā kontā saņēma pensiju. Nu ir jāgaida, kad tiks sākta PNB bankā iesaldētās naudas izmaksa.

Izsakiet viedokli komentāru sadaļā.

BILŽU GALERIJA


Ar bankas klientiem sarunājas Ģirts Zvirbulis no LTV Panorāmas:


Uzziņai:


Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ir pieņēmusi lēmumu par garantēto atlīdzību izmaksu kārtību "PNB bankas" klientiem:  naudiņa tiks imaksāta sākot ar 22. augustu, uzticot garantēto atlīdzību izmaksu veikt "Citadele bankai", informē FKTK pārstāvji.


Tādējādi garantēto atlīdzību izmaksas "PNB banka" klientiem tiks uzsāktas piektajā darbadienā kopš noguldījumu nepieejamības iestāšanās, kuru FKTK konstatēja ar 15.augusta lēmumu.
Saskaņā ar likumu garantētajai atlīdzībai ir jābūt pieejamai bankas klientiem, sākot ar astoto darbdienu pēc dienas, kad konstatēta noguldījumu nepieejamība. Katram "PNB bankas" klientam tiks izmaksāta garantētā atlīdzība līdz 100 000 eiro. Garantēto atlīdzību izmaksai "PNB bankas" klientiem ir nepieciešami aptuveni 279 miljoni eiro. Garantētās atlīdzības izmaksas pilnībā veiks no Latvijas Noguldījumu garantiju fonda (NGF), un šim mērķim nebūs nepieciešami līdzekļi no valsts budžeta.

„Ja „PNB bankas” klients nav „Citadeles bankas” klients, tad viņam jānāk uz tām „PNB bankas” filiālēm, kas norādītas mājaslapā. Nestrādās visas „PNB bankas” filiāles, kuras viņiem ir vairāk nekā 40. Strādās 20 filiāles, par kurām informācija būs gan FKTK, gan „Citadeles”, gan „PNB bankas” mājaslapā. Tuvākajā norādītajā filiālē cilvēks varēs noformēt visus dokumentus norēķinu konta atvēršanai „Citadele bankā”, kartes saņemšanai, un viņam uzreiz būs pieejama garantētā atlīdzība. Arī nākamie maksājumi no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras tiks maksāti uz šo kontu, bet klients var turpat arī noformēt pieteikumu, uz kurieni viņš turpmāk grib saņemt pabalstu vai pensiju,” skaidro Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Noregulējuma un garantiju fondu daļas vadītāja Jeļena Ļebedeva.
 
Sīkāka informācija par garantētās atlīdzības saņemšanu pieejama FKTK mājaslapā.

Ņemot vērā, ka ievērojama daļa "PNB bankas" ir pensiju un pabalstu saņēmēji, FKTK un  "Citadele banka" strādā ciešā sadarbībā ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru (VSAA), lai klientiem nodrošinātu pēc iespējas ātru un ērtu pensiju un pabalstu saņemšanu.

FKTK ir izvēlējusies uzticēt garantēto atlīdzību izmaksu veikt "Citadele bankai", izvērtējot bankas klientu interesēm atbilstošāko risinājumu un ņemot vērā tās tehnisko nodrošinājumu pēc iespējas ātrākai garantēto atlīdzību izmaksu sākšanai. AS "Citadele banka" ir apliecinājusi gatavību veikt garantēto atlīdzību izmaksu.

Konteksts no Lsm.lv:

15. augustā lemts apturēt "PNB bankas" (iepriekš "Norvik banka") darbību. Bankai bija pilnībā jāpārtrauc finanšu pakalpojumu sniegšana, ieskaitot klientu maksājumu izpildi. Tādējādi no 15. augusta vakara "PNB bankas" karšu, internetbankas maksājumu un bankomātu darbība ir apturēta.

Tas saistīts ar ECB lēmumu "PNB banku" atzīt par finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās. Bankas kapitāla pietiekamības rādītājs 2018. gada beigās bija 12,48%, bet regulatora minimālā prasība ir 14%. Bankā kopš 2017. gada beigām konstatēti kapitāla prasību pārkāpumi.

Klientiem kopumā būs jāizmaksā 297 miljoni eiro. No Noguldījumu garantiju fonda garantētās atlīdzībās varēs saņemt līdz 100 000 eiro, un  tas attiecas uz 99,2% "PNB bankas" klientu.

Šogad jūlija beigās bankas pārstāvji informēja, ka "PNB bankai" ir teju 500 darbinieku un apmēram 100 tūkstoši klientu, no kuriem aptuveni divas trešdaļas ir seniori.


FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

Andrejs 19.08.2019 06:17
Valďības, Saeimas bezatbildība.
0 0 atbildēt
latvietis Jānis 18.08.2019 19:45
lēni, mērķtiecīgi iznīcina mūsu valsts cilvēkus.
1 0 atbildēt
Semjons 18.08.2019 18:45
Smalki izņirgājās par vnk tautu un pašiem nabadzīgākajiem
4 0 atbildēt
Smieklīgi traģiski 18.08.2019 18:39
Tādā nožēlojamā ģeržavā dzīvojam
3 0 atbildēt
nost ar šo valsti! 18.08.2019 18:23
kauna šai valstij nav!!!! Tieši 15.datumā šis bija jādara, kad cilvēkiem pensiju un algu izmaksa
7 0 atbildēt
Gunārs 18.08.2019 18:20
Lustīga rēdereja. Jābrauc prom no šīs valsts!
5 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV