Seksīgākā un iekārojamākā toreiz! Godpilni apbedīta Atmodas laika latviešu TV dīva Astra Mille

Publicēts: 19.08.2019, Komentāri: 8

Pusotru gadu urna ar Astras Milles pelniem atradās laikraksta «Neatkarīgā Rīta Avīze» redakcijā. Šomēnes urnu apglabājām Bolderājas Jaunajos kapos, vēsta žurnāls Vakara Ziņas.

Reizēm dzīve apmet tādu kūleni, kāds ne sapņos nerādās, un kūleņo ne viens vien cilvēks. Astra Mille, kinokritiķe, televīzijas zvaigzne, publiciste, tagad par viņu teiktu - influencere jeb ietekmētāja - fotogalerijā.

Pāris jaunākās paaudzes vairs nezina, kas ir Astra Mille, bet četrdesmitgadnieki vēl atceras, ka elegantā, izskatīgā, blondā sieviete televīzijā runāja par tēmām, kuras «perestroikas» laikā, tālajos deviņdesmitajos, tik tikko izdīga no tabu aizgalda. Viņa kopā ar Mihailu Savisko stāstīja arī par kino, ne tikai erotiku. Viņa bija erudīta, arī izaicinoša. Seksapīla. Ļoti savrupa, kaut arī pagājušā gadsimta 90. gados Astra Mille bija pat populārāka par Raimondu Paulu. Viņa savu popularitāti panāca arī ar publicistiku - rakstīja par laiku, kad sabruka Padomju Savienība un Baltijas valstis atguva neatkarību. Astras bilžu arhīvā ir fotogrāfija, kurā Raimonds Pauls, jauns un atvērts, smejas. Jā, viņš prot smieties! Ir Igo sūtīts apsveikums Jaungadā.

Mēdz teikt, ka nabadzības dēļ lepnumu nevajag zaudēt. Tas ir par Astru. Lasu izrakstu no slimnīcas, kurā viņa kārtējo reizi ārstējusies. Ailītē «personas statuss» viņa ir nosvītrojusi ierakstu «pensionārs» un lidojošā, nervozā rokrakstā uzrakstījusi «pārtraukts pašnodarbinātā statuss». Viņa negribēja būt pensionāre un nevēlējās, ka viņu redz ejam ar spieķīti. Astrai tāds bija. Kad viņa izbrauca uz Rīgas centru, tad, ieraugot pazīstamu cilvēku, spieķīti salocīja un izlikās, ka nekas nekait.

Kad viņa pagājušā gada ziemā nomira, dzīvs nebija neviens no tuviniekiem. Draugi, un tādu ir maz, labi paziņas, bijušie kolēģi to pat nezināja. Viņas pēdējo gaitu uz viņsauli organizēja cunftes brāļi un māsas. Dzīves pēdējos gados Astra joprojām saglabāja savu individualitāti, bija noslēgta, par privātām lietām nerunāja.

Bet nomira viņa viena. Ziemā. Dzīvoklī pie atvērta loga. Jau ilgus gadus savulaik slavenā žurnāliste un publiciste dzīvoja pavisam citu dzīvi, kurai neprata vai drīzāk negribēja pielāgoties.

Var teikt, ka pati vien vainīga. Kurš ir bez grēka, lai met to pirmo akmeni, bet mēs sakām: «Vieglas smiltis, Astra.» Viņa savā zemajā balsī droši vien nosmietu, ja mēs tagad teiktu: «Uz tikšanos.» Jo neizbēgami - tāda būs.

Pilnu rakstu un foto no atvadu ceremonijas skatiet Vakara Ziņās vai Nra.lv

Foto no Nra.lv un Delfi.lv.

Uzziņai kopš 2018.gada marta:

Mūžībā aizsaukta TV dīva, 80.-to gadu Latvijas seksa simbols un TABU tēmu pioniere Astra Mille

Vīrieši viņu uzskatīja par tā laika vienu no iekārojamākajām latviešu sievietēm, par erotikas eksperti un LPSR seksa simbolu.

65 gadu vecumā mūžībā devusies TV diktore, žurnāliste, publiciste, viena no astoņdesmito un deviņdesmito gadu populārākajām televīzijas personībām Astra Mille. Vēl padomju laikos viņa televīzijā nebaidījās runāt par tabu tēmām: mīlestību un intīmām attiecībām, seksu, kā arī tā laika šovbiznesu.

Astru Milli toreiz sabiedrība uzskatīja par ļoti drosmīgu sievieti, jo, kā zināms, Padomju savienībā seksa nebija. Viņa šo kanonu apgāza un pavisam atklāti iztirzāja ēterā. TV skatītāji viņu cienīja un mīlēja. Astra Mille saņēma ļoti daudz mīlestības vēstuļu no skatītājiem - vīrieši viņu uzskatīja par tā laika vienu no iekārojamākajām latviešu sievietēm, par erotikas eksperti un LPSR seksa simbolu.

Astra Mille bija īsta lēdija. Sievišķīga, šarmanta, ar seksīgu balss toni un patīkamu harizmu. Sabiedrība viņu cienīja un godāja no visas sirds. Tā laika TV zvaigznes veidotos raidījumus Latvijas skatītāji pie zilajiem ekrāniem gaidīja īpaši. Pirms tam bērni tika sūtīti gulēt vai spēlēties blakus istabā. Neviens nezināja, kas tieši skandalozs būs šīvakara raidījumā, un tieši tāpēc tam bija visaugstākie reitingi uzreiz pēc Panorāmas.

Astra vēlāk kļuva par rakstnieci: viņas sarakstītās grāmatas ir  'Te un citadelē. Jānis Peters. Tumšsarkanā' un 'Labvakar, Edvīn Inkēn".

Pirms dažiem gadiem Mille pārdzīvoja nopietnu asinsvadu slimību, kā arī zaudēja savu dzīvokli. 2016. gadā pēc mātes nāves  pārcēlās uz likumīgi piešķirto sociālo dzīvokli Rīgas mikrorajonā.

Astras Milles nāves cēlonis nav zināms, pēc žurnāla Privātā Dzīve rīcībā esošās informācijas, Milli mirušu sociālajā dzīvoklī atradusi aprūpētāja.

"Viņa bija palikusi uz šīs pasaules pilnīgi viena. Draugu viņai nebija. Pēc dabas viņa bija vienpate. Milles veselību nopietni iedragāja mātes nāve," - žurnālam sacījis kādreizējais TV kolēģis Edvīns Inkēns.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Astras Milles talanta cienītājiem.

Foto: Delfi.lv

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

visu cieńu 14.09.2019 16:28
Harizmātiska sieviete.
2 0 atbildēt
Rainis 13.09.2019 16:09
Šarms no 90vs gadiem. Izcila tv zvaigzne.
3 0 atbildēt
kapars 01.09.2019 23:33
Vieglas.
4 0 atbildēt
Viks 29.08.2019 21:53
Jauka būtne un profesionāli vadīja raidījumus.
4 0 atbildēt
valērijs 29.08.2019 20:42
Viņa ziedēja. Un bija ļoti skaista. RIP.
3 0 atbildēt
Audriņu Andris 23.08.2019 21:02
Bezgala gudra, skaista, šarmanta. Atceros ar vislabāko
5 0 atbildēt
Jānis 23.08.2019 20:02
Leģenda, ko atceras visi. Vieglas!
6 0 atbildēt
Paldies VZ! 19.08.2019 22:12
Labi, ka ir cilvēki kas viņu atcerās un godina.
8 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV