Džemma Skulme. Mūžībā aizgājusi viena no visu laiku izcilākajām un apbrīnotākajām latviešu māksliniecēm

Atvadīšanās no mūžībā aizgājušās mākslinieces Džemmas Skulmes un piemiņas dievkalpojums notiks 16. novembrī.
Publicēts: 10.11.2019, Komentāri: 2
2019.gada 9. novembrī, 94 gadu vecumā mūžībā devusies māksliniece Džemma Skulme. Mākslinieces mazdēls Jānis Skulme pastāstīja, ka Džemma esot turējusies līdz pēdējam.

"Bet Dievs viņu pieņēma," sacīja Jānis, "tas ir tas, ko mēs tagad domājam."

Skulmes ģimene arī izsaka visdziļāko pateicību visiem, kas pieteicās palīdzēt pēc pārciestās gūžas operācijas.

Vēl otrdien Skulmes "Facebook" kontā bija publicēta bilde, ka viņu apciemojis eksprezidents Valdis Zatlers. ATVADU FOTOGALERIJA.

Skulme savos 94 gados bija sabiedriski ļoti aktīva un ikdienā izmantoja internetu, tostarp sociālos tīklus.

Atvadīšanās no mūžībā aizgājušās mākslinieces Džemmas Skulmes un piemiņas dievkalpojums notiks 16. novembrī plkst. 15:00 Rīgas Doma baznīcā Rīgas un Latvijas arhibīskapa Jāņa Vanaga vadībā. Respektējot piederīgo vēlmi, aicinām nenest ziedus un vainagus. Dievnams būs atvērts no plkst. 13:30. Līdz dievkalpojumam būs iespēja iedegt svecīti, kopīgi kavēties domās un muzikālos priekšnesumos, tā godājot Džemmas Skulmes piemiņu.

Džemma Skulme dzimusi Rīgā 1925. gada 20. septembrī gleznotāja Oto Skulmes un tēlnieces Martas Skulmes ģimenē. Viņa bija viena no nozīmīgākajām un aktīvākajām padomju okupācijas laika Latvijas kultūras dzīves veidotājām. Šogad viņai bija paredzēts pasniegt Purvīša balvu par mūža ieguldījumu.

1988. gadā Džemma Skulme bija Latvijas Tautas frontes veidotāju skaitā un 1989. gadā kā LTF pārstāve ievēlēta PSRS Tautas deputātu kongresā. Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas viņa politikā nav darbojusies, tomēr 1998. gadā Džemma Skulme bija Andra Šķēles veidotās Tautas partijas dibināšanas manifesta parakstītāju skaitā.

Džemma Skulme bijusi precējusies ar aktieri Artūru Dimiteru (1947 - 1953) un gleznotāju Ojāru Ābolu (no 1953), ir divi bērni - dēls plakātu, afišu maķslinieks Juris Dimiters (1947) (mazdēls Arturs Dimiters) un meita gleznotāja Marta Skulme (1962) (mazdēls Jānis Skulme).

Izsakām visdziļāko līdzjūtību mākslinieces Džemmas Skulmes ģimenei.

FOTOGALERIJA NĀKAMAJĀ LAPĀ

Lapas: 12
Ieteikt:
Sekot:
slavenibas.lv draugiem.lv slavenibas.lv twitter slavenibas.lv facebook

Komentāri:

tauta 12.11.2019 20:16
RIP
1 0 atbildēt
RIP 11.11.2019 17:53
Šausmīgi žēl. Īsta personība, īsta latviete.
2 0 atbildēt

Pievienot komentāru

Paparacci

Slavenības bildēs

MEKLĒT SLAVENĪBU

www.RezervesDalas24.LV